وام مسکن سبز چیست و کدام خانه ها واجد شرایط هستند؟

اگر در حال حاضر به دنبال یک معامله وام مسکن هستید، ممکن است متوجه شده باشید که بانک‌ها و انجمن‌های ساختمانی بیشتری وام‌هایی را ارائه می‌کنند که از آنها به عنوان “وام مسکن سبز” یاد می‌شود.

در ۱۸ ماه گذشته، وام دهندگان بیشتری این نوع معاملات را معرفی کرده اند که نرخ های بهره پایین تر و پیشنهادات مختلف بازگشت نقدی را به صاحبان املاک کم مصرف ارائه می دهند.

بنابراین “وام مسکن سبز” دقیقاً چیست؟

جیمز پاگان، رئیس محصولات وام مسکن در Nationwide می گوید که هیچ تعریف واحدی وجود ندارد. وام دهندگان در حال حاضر در حال آزمایش هستند، بنابراین این یک عبارت جامع است که همه چیز را پوشش می دهد، از وام مسکن که نرخ بهره پایین تری برای وام های مسکن می دهد تا پیشنهاد پرداخت نقدی در صورت خرید ملکی که واجد شرایط خانه سبز است.

چگونه بفهمم که یک ملک واجد شرایط است؟

همه چیز در مورد EPC یا گواهی عملکرد انرژی است که در سال ۲۰۰۷ معرفی شد. هر خانه ای که به فروش می رسد یا به تازگی ساخته می شود، باید یک بازرسی EPC داشته باشد که بازده انرژی آن را در مقیاس A تا G اندازه گیری می کند. مواردی مانند ضخامت عایق زیر شیروانی و اینکه آیا دیگ بخار به طور موثر کار می کند.

معیارهای وام دهندگان می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً معاملات «وام مسکن سبز» به صاحبان ملکی با رتبه EPC A یا B ارائه می شود.

EPC برای ده سال اعتبار دارد. رتبه EPC را در هر فهرست دارایی خواهید یافت، بنابراین می توانید بلافاصله ببینید خانه چقدر سبز است. اگر به هر دلیلی وجود نداشت، حتماً جزئیات را از مشاور املاک بپرسید.

خانه‌های نوساز قبل از اتمام، یک ارزیابی انرژی پیش‌بینی‌شده (PEA) خواهند داشت. این به شما یک رتبه پیش بینی شده بازده انرژی می دهد که باید به وام دهنده وام مسکن خود ارائه دهید.

چه نوع معاملاتی می توانم دریافت کنم؟

در صورت خرید ملک با رتبه B+، بک گرین Reward در سراسر کشور، پرداخت اتوماتیک ۲۵۰ پوندی یا در صورت خرید خانه با رتبه A، ۵۰۰ پوند پرداخت می کند.

جیمز پاگان می‌گوید: «ما در تلاشیم تا افرادی را که دارایی‌هایی را خریداری می‌کنند تشویق کنیم و به آنها پاداش دهیم.»

در همین حال، بارکلیز، در صورتی که ملک جدیدی را مستقیماً از سازنده یا توسعه‌دهنده بخرید، نرخ‌های بهره پایین‌تری برای برخی از معاملات ثابت خود ارائه می‌دهد، و در باند A یا B است. نرخ بهره برای این معاملات در حال حاضر از ۱.۷۴ درصد شروع می‌شود.

رویال بانک اسکاتلند همچنین دارای برخی معاملات وام مسکن سبز است که ۲۵۰ پوند بازگشت نقدی به خریداران خانه‌های کم مصرف و معاملات دو یا پنج ساله با نرخ ثابت ارائه می‌کند.

و Paragon Bank معاملات سبز برای املاک با رتبه‌بندی EPC A، B یا C دارد. این معاملات برای مالکانی که می‌توانند از ۳.۵ درصد به نرخ‌های وام‌دهی دسترسی داشته باشند.

چگونه می توانم یک ملک را بهینه تر از انرژی کنم؟

انواع و اقسام کارها وجود دارد که می توانید انجام دهید. عایق – زیربناها و دیوارهای حفره – کلید جلوگیری از اتلاف حرارت است، همانطور که جداره دو یا سه جداره است. دیگ بخار جدید راه کارآمدتری برای تامین گرمایش و آب گرم خواهد بود، در حالی که می توانید انرژی سبز خود را با استفاده از پنل های خورشیدی تولید کنید.

چرا مهم است؟

حدود ۱۴ درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای در بریتانیا توسط مسکن ایجاد می شود – تقریباً به همان اندازه که توسط مغازه ها و دفاتر ایجاد می شود. کاهش انتشار گازهای گلخانه ای داخلی می تواند تأثیر قابل توجهی بر گرمایش جهانی داشته باشد.

و باید انتظار داشته باشید که وام‌های مسکن سبز روز به روز رایج‌تر می‌شوند، زیرا دولت بر شرکت‌های وام مسکن فشار می‌آورد تا نسبت خانه‌های با انرژی کارآمد را افزایش دهند.

پاگان گفت: «سناریویی وجود دارد که بازده انرژی خانه شما بر میزان وام گرفتن و قیمتی که می پردازید تأثیر می گذارد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *