بهترین شهرها برای اولین خریدار

وبلاگ

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ 20 بازدید

بهترین شهرها برای اولین خریدار

آیا برای اولین بار قصد خرید خانه ای در مرکز شهر شلوغ را دارید؟

اگر چنین است، ممکن است فقط یک خبر خوب برای شما داشته باشیم.

در طول سال گذشته، قیمت‌های درخواستی در بسیاری از مناطق روستایی و ساحلی همچنان در حال افزایش بوده است زیرا خریداران بیشتری به دنبال خانه‌های بزرگ‌تر و زندگی آرام‌تر هستند.

در همین حال، در برخی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین مراکز شهرهای بریتانیا، قیمت‌های درخواستی متوقف شده و در برخی شهرها حتی کاهش یافته است.

اما ما شاهد افزایش مجدد تقاضا از سوی خریداران در مراکز شهر هستیم، بنابراین اکنون ممکن است بهترین فرصت برای خرید مکانی باشد در حالی که قیمت‌ها ارزان‌تر از حد معمول است و وام‌دهندگان وام مسکن وام‌های رقابتی با سپرده کم ارائه می‌دهند.

در نظرسنجی اخیر ما، از هر پنج خریدار برای اولین بار، یک نفر گفته است که یا در حال برنامه ریزی برای استفاده است، یا در حال حاضر از طرح تضمین ۹۵ درصدی وام مسکن دولتی استفاده می کند که در آوریل معرفی شد.

به جای اینکه مجبور باشید برای یک سپرده ۱۵٪ یا ۲۰٪ پس انداز کنید، می توانید خانه ای به ارزش ۶۰۰۰۰۰ پوند از طریق این طرح با سپرده فقط ۵٪ خریداری کنید. در اینجا می توانید درباره نحوه عملکرد این طرح اطلاعات بیشتری کسب کنید .

بازار مسکن در حال حاضر هنوز واقعاً شلوغ است، بنابراین چه در فکر خرید خانه یا یک آپارتمان باشید، احتمالاً رقابتی خواهد بود.

در دو ماه گذشته، تعداد زیادی از خریدارانی را که برای اولین بار برای اولین بار در شهرها جستجو می‌کنند، دیده‌ایم، به‌ویژه آپارتمان‌هایی با دو یا سه اتاق خواب، یا فضای اداری اضافی در خانه، و همچنین داشتن یک باغ یا حداقل یک بالکن.

بنابراین بهترین شهرها برای خریدارانی که برای اولین بار در حال حاضر هستند کجا هستند؟

ما نگاهی به مراکز شهر در سراسر بریتانیای کبیر انداخته‌ایم که در آن‌ها قیمت‌های درخواستی بیشترین کاهش را داشته‌اند – یا در حالت توقف باقی مانده‌اند – از ژانویه امسال. لیست کامل را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

بیشترین کاهش قیمت مربوط به خانه‌ها در مراکز شهر لیدز و شفیلد است. در لیدز، متوسط ​​هزینه یک خانه درست زیر ۱۶۰،۰۰ پوند است که ۶۷۸۸ پوند ارزان تر از ابتدای سال است. این بودجه برای شما یک آپارتمان دو خوابه با بالکن در قلب شهر خریداری می کند.

در شفیلد ، میانگین قیمت‌های درخواستی اکنون حدود ۴۰۰۰ پوند ارزان‌تر از ژانویه است، بنابراین جای تعجب نیست که تقاضای خریداران در اینجا در یک ماه گذشته افزایش یافته است. با متوسط ​​قیمت درخواستی ۱۲۴۰۹۷ پوند، می توانید یک آپارتمان یک یا دو خوابه در مرکز شهر خریداری کنید. برخی از آپارتمان ها و خانه های سه خوابه از حدود ۳۰۰۰۰۰ پوند شروع می شوند.

خانه‌ها در مرکز شهر ناتینگهام نیز در حال حاضر مورد تقاضا هستند و میانگین هزینه یک خانه با کاهش ۵۰۰۰ پوندی به ۱۷۸۳۹۰ پوند رسیده است.

خریداران پس از بیش از یک سال محدودیت های قرنطینه شروع به بازگشت به لندن کرده اند ، زیرا رستوران ها و بارها همچنان پر می شوند و دفاتر به تدریج شروع به بازگشایی می کنند. از ژانویه شاهد افزایش یک سومی تقاضا برای آپارتمان در لندن بوده ایم. در حالی که قیمت ها در سرتاسر پایتخت تقریباً متوقف شده است، در ۴۷۷۰۰۰ پوند، متوسط ​​هزینه یک خانه برای اولین بار تقریباً سه برابر بیشتر از بسیاری از شهرهای دیگر است.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید که این نشانه‌های اولیه تقاضا می‌تواند شروعی برای افزایش دوباره قیمت‌های شهری باشد، بنابراین برای آن دسته از شکارچیان خانه که مناظر خود را در مرکز شهر قرار داده‌اند، اکنون زمان آن است که ببینند چه چیزی در دسترس است.

درخواست تغییر قیمت در مراکز شهر، آوریل ۲۰۲۱ نسبت به ژانویه ۲۰۲۱

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *