چرا در حال حاضر بازار مسکن اینقدر شلوغ است؟

بدون شک هر روز چیزهای مختلفی در مورد آنچه در بازار مسکن اتفاق می افتد خواهید شنید.

در همان هفته می‌شد شنید که قیمت مسکن در حال افزایش است و همچنین چند ماه پیش کاهش یافت، زیرا هر گزارش می‌تواند به دوره زمانی متفاوتی نگاه کند.

در Rightmove ما آنچه را که در شروع سفر به خانه اتفاق می‌افتد پیگیری می‌کنیم، به این معنی که می‌توانیم قبل از هر کس دیگری ببینیم چه اتفاقی برای قیمت‌ها می‌افتد.

ما همچنین به تعداد خریدارانی که در Rightmove خانه‌ها را مشاهده می‌کنند و درباره آنها سوال می‌پرسند و سرعت فروش خانه‌ها را نظارت می‌کنیم.

مهم‌تر از همه، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که همه این اعداد برای شما چه معنایی دارند، اگر در حال خرید، فروش یا تصمیم برای نقل مکان در آینده هستید.

در اینجا پنج نکته کلیدی ما در بازار ملک در این ماه آمده است:

۱. زمان بسیار خوبی برای فروش خانه شماست

املاک به طور متوسط ​​در عرض ۴۵ روز به فروش می رسند که تقریباً سه هفته سریعتر از شروع سال و سریعترین سرعتی است که تا به حال در Rightmove ثبت کرده ایم.

تعداد خریداران بالقوه نیز در حال حاضر به رکورد بالایی رسیده است و شما را در موقعیت خوبی قرار می دهد تا اگر به فروش فکر می کنید، قیمت مناسب و فروش سریعی داشته باشید. بهترین راه برای فهمیدن اینکه خانه شما دقیقاً چقدر ارزش دارد، تنظیم یک ارزیابی ملک توسط یک مشاور املاک محلی است.

۲. تعداد خریدارانی که به دنبال جابجایی هستند بیشتر از تعداد خانه هایی است که برای فروش وجود دارد

اما در دو ماه گذشته شاهد عرضه خانه‌های بیشتری بوده‌ایم که تنها در دو ماه گذشته بیش از ۲۶۰۰۰۰ فروشنده جدید به بازار آمده‌اند. اگر به دنبال خرید هستید، احتمالاً در حال حاضر برای خانه‌هایی با سه اتاق خواب یا بیشتر رقابتی‌تر است. به محض اینکه یک ملک جدید در مکان مناسب شما فهرست شد، در صورتی که یک هشدار ملک فوری ثبت نام کنید، می توانیم به شما اطلاع دهیم.

۳. در حال حاضر چه اتفاقی برای استعلام قیمت ها می افتد؟

قیمت‌های درخواستی در همه مناطق نسبت به قبل از همه‌گیری در بالاترین حد خود قرار دارند. از زمان اولین قرنطینه در مارس ۲۰۲۰، قیمت‌های درخواستی در ولز و به دنبال آن شمال غرب انگلیس سریع‌ترین افزایش را داشته‌اند.

میانگین قیمت درخواستی یک ملک در حال حاضر به رکورد بیش از یک سوم از یک میلیون پوند (۳۳۳۵۶۴ پوند) در بریتانیا رسیده است. در لندن، قیمت ها متوقف شده است، اما با ۶۴۰۰۰۰ پوند، میانگین هزینه یک خانه در پایتخت هنوز تقریباً سه برابر بیشتر از مناطق شمالی بریتانیا است.

اگر می‌خواهید ببینید چه اتفاقی برای درخواست قیمت در منطقه شما می‌افتد، ما نقشه‌ای را در پایین این مقاله قرار داده‌ایم.

۴. آخرین قیمت اجاره چیست؟

در سراسر بریتانیا، ما شاهد تقاضای زیادی برای خانه های اجاره ای در این بازار فوق العاده شلوغ مسکن هستیم. اجاره بهای درخواستی در خارج از لندن همچنان در حال افزایش است و رکورد دیگری را به ثبت رسانده است، به طور متوسط ​​۹۸۲ پوند در ماه تقویم، که بالاترین افزایش سالانه از سال ۲۰۱۵ است. در لندن، اجاره بهای درخواستی در دو سوم (۶۵٪) مناطق کاهش یافته است. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید .

۵. توصیه به خریدارانی که برای اولین بار هستند چیست؟

اگر اولین خریدی هستید که امیدوارید خانه ای در مرکز شهر پرهیاهو پیدا کنید، ممکن است خبرهای خوبی برای شما داشته باشیم. اکنون خرید خانه در برخی از بزرگترین و محبوب ترین مراکز شهرهای بریتانیا نسبت به ابتدای سال ارزان تر است. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید .

بنابراین اکنون زمان خوبی برای خرید یک مکان است، در حالی که قیمت ها ارزان تر از معمول است و وام دهندگان وام مسکن وام های رقابتی کم سپرده ارائه می دهند.

همچنین، در انگلستان و ایرلند شمالی، به‌عنوان خریدار برای اولین بار، برای اولین ۳۰۰۰۰۰ پوند ملک، مالیات حق تمبر پرداخت نمی‌کنید. در ولز، از اول ژوئیه ۲۰۲۱ (آستانه فعلی ۲۵۰،۰۰۰ پوند) برای بخشی از ملکی که قیمت آن بالاتر از ۱۸۰۰۰۰ پوند است، مالیات بر معامله زمین پرداخت خواهید کرد و در اسکاتلند، مالیات بر معاملات زمین و ساختمان برای خریدارانی که برای اولین بار املاک قیمت گذاری شده اند اعمال می شود. بیش از ۱۷۵۰۰۰ پوند

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، همه اعداد را برای ما ردیابی می کند. توصیه او در این ماه:

خانه های خانوادگی با سه اتاق خواب یا بیشتر در بسیاری از مناطق کشور، به ویژه در مناطق شمالی، مانند گرد و غبار طلا هستند. بنابراین اگر در نظر دارید یک نقل مکان کنید و خانه ای مانند این دارید، من به طور جدی به فکر آمدن به بازار هستم.

اگر بودجه لازم برای افزایش اندازه دارید، اما قبل از نقل مکان، ملکی را می فروشید، توصیه می کنم قبل از اینکه به دنبال جایی بگردید، ابتدا ملک خود را وارد بازار کنید. این شما را در موقعیت بسیار قوی تری قرار می دهد وقتی که “یکی” را پیدا کنید.

اگر به وام مسکن نیاز دارید، و به خصوص اگر این اولین بار است که برای وام مسکن درخواست می کنید، تحقیقات خود را در مورد آنچه در دسترس شما است انجام دهید و قبل از اینکه از نمایندگان بخواهید خانه های مورد علاقه خود را مشاهده کنند، آنچه را که “اصولا وام مسکن” نامیده می شود، دریافت کنید. به آنها نشان خواهید داد که جدی هستید و تمام امور مالی خود را از قبل مرتب کرده اید.

مشاوران املاک چه توصیه ای برای کسانی که قصد خرید یا فروش خانه دارند دارند؟

مارک منینگ، مدیر عامل منینگ استینتون مستقر در یورکشایر، می گوید که از آنجایی که تعداد خریداران بیشتر از املاک برای فروش است، قیمت ها همچنان بالا می رود. او می‌گوید: «ما می‌توانیم نشانه‌های کمی از کاهش این کاهش را ببینیم و پیش‌بینی می‌کنیم که حتی با پایان یافتن مشوق حقوق تمبر، قیمت‌ها تا پایان سال جاری و احتمالاً پس از آن به افزایش خود ادامه خواهند داد».

بکی موندی، مدیر عامل آژانس املاک موندی در لندن، موافق است: «تقاضای خریداران نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد و ممکن است پس از از سرگیری سفرهای بین‌المللی و بازگشت بازار خارج از کشور، افزایش یابد. من هرگز بازار فروشندگانی مانند آن را ندیده ام.

با این حال، ممکن است پنجره فرصت برای فروشندگان به زودی بسته شود، زیرا موجی از صاحبان خانه‌های تازه واکسینه شده – که در مورد فهرست کردن خانه‌های خود در حال حاضر ویروس تحت کنترل است، مطمئن‌تر هستند – قرار است به دیوانگی خانه‌ها بپیوندند و سطح بازی را بالا ببرند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *