در نظرات اختصاصی Rightmove، وزیر امور مسکن، جوامع و دولت محلی، رابرت جنریک، طرح جدید دولت را برای کمک به خریدارانی که برای اولین بار به نردبان املاک می روند، معرفی می کند.

پس انداز برای سپرده یکی از بزرگترین موانع برای خرید خانه اول است و به راحتی می تواند باعث شود که سوار شدن به نردبان ملک دور از دسترس باشد.

اخیراً دولت طرح تضمین ۹۵ درصد وام مسکن را برای کمک به خریداران با سپرده های کوچکتر راه اندازی کرده است.

این هفته، دولت ابتکار جدید دیگری را در انگلیس به نام «خانه‌های اول» معرفی کرده است که هدف آن کمک به خریداران محلی برای اولین بار و کارگران کلیدی برای ورود به نردبان مسکن با تخفیف تا ۵۰ درصد در خانه‌های نوساز است.

اولین املاکی که تحت این طرح فروخته شده بودند، این هفته در بولسوور، دربی شایر با حضور وزیر مسکن به بازار آمدند.

قرار است در هفته‌های آتی سایت‌های بیشتری در سراسر کشور راه‌اندازی شوند و ۱۵۰۰ سایت از پاییز وارد بازار خواهند شد. دولت می گوید حداقل ۱۰۰۰۰ خانه در سال در سال های آینده تحویل داده می شود و اگر تقاضا وجود داشته باشد، تعداد بیشتری از آنها تحویل داده می شود.

از آنجایی که طرح First Homes در این هفته راه اندازی می شود، از وزیر مسکن رابرت جنریک خواسته ایم که به ما بگوید چگونه کار می کند.

طرح خانه اول چیست؟

رابرت جنریک می‌گوید طرح جدید خانه‌های اول دولت خانه‌های بیشتری را به مردم و خانواده‌های محلی ارائه می‌دهد و مسیری را برای خریدارانی که برای اولین بار برای اولین بار به‌دلیل افزایش قیمت‌ها مجبور به ترک خانه‌هایشان می‌شوند، در مناطق محلی خود بمانند.

وی توضیح می دهد: «این طرح با ارائه خانه ها با حداقل ۳۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار کمک خواهد کرد.

سپس همان درصد با فروش ملک به خریدارانی که برای اولین بار در آینده خریداری می کنند، منتقل می شود. بسیاری از این خریداران، کارگران کلیدی فوق‌العاده ما خواهند بود که به دنبال اولین قدم خود بر روی نردبان مسکن هستند – از پزشکان و پرستاران خط مقدم گرفته تا رانندگان زایمان و کارکنان سوپرمارکت – و این می‌تواند به آنها فرصت خرید خانه‌ای با تخفیف بدهد. ”

واگذاری تخفیف به خریداران آینده این خانه‌ها را از فروش با قیمت بالا در صورت افزایش قیمت‌ها در منطقه محافظت می‌کند. به عنوان مثال، کسانی که خانه‌ای با ۳۰ درصد تخفیف می‌خرند، باید آن را با ۳۰ درصد تخفیف از ارزش بازار در آن زمان بفروشند. برخی از شوراها می توانند در صورت نیاز برای تخفیف اولیه بزرگتر تا ۵۰ درصد اقدام کنند.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «در حال حاضر شاهد ورود بسیاری از خریدارانی هستیم که برای اولین بار وارد بازار می‌شوند، اکنون که وام‌های مسکن کمتری برای سپرده‌گذاری در دسترس است، بنابراین احتمالاً برای املاکی که تحت این طرح فروخته می‌شوند تقلا وجود دارد. .

“اگر شما واجد شرایط خرید خانه تحت این طرح هستید و خانه ای را در منطقه خود پیدا کردید، باید سریعا اقدام کنید تا بهترین شانس را برای تامین امنیت داشته باشید.”

چه کمک دیگری برای خریدارانی که اولین بار هستند وجود دارد؟

جنریک می گوید First Homes یکی از چندین طرح است که اگر به دنبال خرید اولین خانه خود هستید، می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند.

طرح تضمین ۹۵ درصدی وام مسکن ما می‌تواند به شما کمک کند تا بدون نیاز به سپرده‌های غیرمجاز بزرگ، از نردبان بالا بروید.

طرح مالکیت مشترک به شما این شانس را می دهد که اگر نمی توانید ۱۰۰٪ خانه وام مسکن را بپردازید، سهمی از خانه خود را بخرید.”

او می‌گوید: «ما کمپین «مالک خانه خود» را راه‌اندازی کرده‌ایم که طیف گسترده‌ای از طرح‌های حمایتی دولت را در مالکیت خانه به نمایش می‌گذارد.

برای اطلاع از اینکه کدام طرح ممکن است برای شما کار کند، به ownyourhome.gov.uk مراجعه کنید .

خانه های اول: نکات کلیدی که باید بدانید

  • مقامات محلی کارگران کلیدی یا کسانی را که در آزمون «اتصال محلی» گذرانده‌اند، در اولویت قرار خواهند داد. این موضوع محل زندگی و کار شما، ارتباطات خانوادگی در نزدیکی و شرایط خاص را در نظر می گیرد، برای مثال اگر شما یک مراقب هستید. در اینجا می توانید در مورد معیارهای واجد شرایط بودن اطلاعات بیشتری کسب کنید .
  • هر خانه اولی که سه ماه پس از فروش فروخته یا رزرو نشده باشد، به سایر خریداران محلی علاقه مند ارائه می شود.
  • اگر مجموع درآمد خانوار بیش از ۸۰۰۰۰ پوند یا ۹۰۰۰۰ پوند اگر در لندن زندگی می کنید، واجد شرایط این طرح نخواهید بود.
  • شما باید از وام مسکن برای پوشش هزینه حداقل ۵۰ درصد از قیمت خانه با تخفیف استفاده کنید.
  • اگر بتوانید یکی از خانه ها را با تخفیف و پس انداز خود بخرید، واجد شرایط نخواهید بود.
  • این طرح در ولز، اسکاتلند یا ایرلند شمالی اعمال نمی شود

قیمت خانه ها چقدر خواهد بود؟

سقف قیمت خانه های فروخته شده در طرح خانه اولی ها وجود خواهد داشت. در خارج از لندن، شما بیش از ۲۵۰۰۰۰ پوند پرداخت نخواهید کرد، اگرچه این میزان ممکن است در برخی از مناطق محلی کمتر باشد. در لندن، سقف املاک ۴۲۰۰۰۰ پوند خواهد بود.

وقتی آماده حرکت هستید، ملک باید با تخفیفی معادل ارزش بازاری که آن را خریده اید فروخته شود. با این حال، سقف قیمت دیگر اعمال نخواهد شد.

چگونه می توانید درخواست دهید؟

نیازی به ثبت نام رسمی ندارید مراقب پیشرفت های ساخت جدید در منطقه خود باشید و بررسی کنید که آیا توسعه دهندگان محلی در این طرح هستند یا خیر. با ادامه عرضه و در دسترس شدن ویژگی های بیشتر، می توانید این لیست ها را در Rightmove پیدا کنید. همچنین می توانید از وب سایت راهنما برای خرید دیدن کنید

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *