مالیات بر حق تمبر: چه چیزی در حال تغییر است؟

تعدادی از خریداران برای تکمیل فروش خانه قبل از ۳۰ ژوئن، آخرین روز تعطیلات تمبر در خانه هایی با قیمت کمتر از ۵۰۰،۰۰۰ پوند در انگلستان و ایرلند شمالی، رقابت می کنند.

اگرچه این حداکثر پس انداز در حال پایان است، خبر خوب این است که اگر قبل از پایان سپتامبر در ملکی تکمیل کنید، می توانید مقداری پس انداز در حق تمبر داشته باشید.

نرخ حق تمبر چه زمانی تغییر می کند؟

تقریبا یک سال از کاهش موقت نرخ های مالیات حق تمبر می گذرد. این تغییر به این معنی بود که برای خریدارانی که برای بار اول و جابجایی خانه‌ها برای اولین بار در خریدهایی با قیمت کمتر از ۵۰۰۰۰۰ پوند قبل از ۳۰ ژوئن پرداخت می‌شوند، مالیات حق تمبر وجود ندارد. این کاهش به خریداران امکان صرفه جویی بالقوه تا ۱۵۰۰۰ پوند را می دهد.

تعطیلات تمبر قبلاً یک بار، از ۳۱ مارس تا ۳۰ ژوئن تمدید شده بود.

از اول ژوئیه، با کاهش نرخ صفر از ۵۰۰,۰۰۰ پوند به ۲۵۰,۰۰۰ پوند تا پایان سپتامبر، به نرخ‌های حق تمبر قبلی بازگشت مبهم خواهد داشت. از اول اکتبر به ۱۲۵۰۰۰ پوند باز می گردد.

میزان مالیات حق تمبر که باید بپردازید به طیف گسترده ای از عوامل بستگی دارد، از جمله میزان پرداختی شما برای ملک، موقعیت مکانی ملک، داشتن پاسپورت بریتانیا، زمان خرید و اینکه آیا شما یک خریدار برای اولین بار همچنین بستگی به این دارد که آیا خانه اصلی، خانه تعطیلات یا ملک سرمایه گذاری می خرید.

برای تعیین میزان پرداختی بر اساس تغییرات، از ماشین حساب وظیفه تمبر استفاده کنید .

تغییرات حق تمبر: تاریخ های کلیدی

۸ ژوئیه ۲۰۲۰: صدراعظم ریشی سوناک از کاهش موقت مالیات زمین تمبر (SDLT) در انگلستان و ایرلند شمالی خبر داد و آستانه نرخ صفر را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ از ۱۲۵۰۰۰ پوند به ۵۰۰۰۰۰ پوند افزایش داد.

۳ مارس ۲۰۲۱: صدراعظم در سخنرانی بودجه بهاره خود گفت که به دلیل حجم بالای فروش خانه در حال انجام است، بسیاری از خریدهای جدید تا پایان ماه مارس فرصت تکمیل شدن ندارند. بنابراین تعطیلات حق تمبر سه ماه، تا ۳۰ ژوئن تمدید شد. همچنین، باند نرخ صفر – بخشی از خرید ملک که شامل مالیات حق تمبر نمی شود – از ژوئیه به ۲۵۰,۰۰۰ پوند کاهش می یابد و تنها از ۱ اکتبر ۲۰۲۱ به سطح معمول ۱۲۵,۰۰۰ پوند باز می گردد.

۳۰ ژوئن ۲۰۲۱: شما باید تا ۳۰ ژوئن خرید ملک را تکمیل می کردید تا از حداکثر پس انداز تعطیلات تمبر بهره مند شوید.

۱ جولای ۲۰۲۱: از اول ژوئیه تا ۳۰ سپتامبر، بازگشت پلکانی به نرخ های قبلی حق تمبر وجود دارد. در طول این مدت، بسیاری از خریداران یک خانه اصلی در انگلستان یا ایرلند شمالی هیچ گونه حق تمبر ۲۵۰۰۰۰ پوند اول قیمت خرید را پرداخت نمی کنند.

۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱: شما باید تا ۳۰ سپتامبر خرید ملک را تکمیل کنید تا از تمدید پلکانی نرخ تعطیلات حق تمبر بهره مند شوید.

۱ اکتبر ۲۰۲۱: نرخ های حق تمبر به سطوحی که قبل از ۸ ژوئیه ۲۰۲۰ بود باز می گردد. می توانید نرخ ها را اینجا بررسی کنید .

آیا تغییراتی در مالیات معاملات زمین (LTT) در ولز ایجاد خواهد شد؟

در ولز، کاهش موقت مالیات بر معاملات زمین قرار بود در ۳۱ مارس به پایان برسد، اما این کاهش نیز برای سه ماه دیگر تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ تمدید شد.

با استفاده از ماشین حساب LTT دولت ولز می توانید میزان پرداخت خود را محاسبه کنید.

مالیات بر معاملات زمین و ساختمان (LBTT) در اسکاتلند چطور؟

در اسکاتلند، تعطیلی مالیات بر مبادلات زمین و ساختمان (LBTT) وجود داشت که نرخ‌های مالیاتی را نیز برای خریداران کاهش می‌داد، اما تعطیلات بیش از ۳۱ مارس امسال تمدید نشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *