چرا قیمت های درخواستی مدام افزایش می یابد؟

شنیدن اینکه قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است، به خصوص در طول یک بیماری همه گیر جهانی، ممکن است بسیار عجیب به نظر برسد. اما این دقیقاً همان چیزی است که ما در حال حاضر شاهد آن هستیم، و در این ماه، قیمت‌های درخواستی در تمام کشورها و مناطق در سراسر بریتانیا به رکورد بالایی رسیده است.

میانگین ملی برای سومین ماه متوالی به رکورد ۳۳۶۰۷۳ پوند رسیده است. می توانید آخرین شاخص قیمت خانه ما را با جزئیات بیشتر در اینجا بیابید .

اگر به فکر جابه‌جایی هستید، همه اینها می‌تواند بسیار طاقت‌فرسا به نظر برسد. بنابراین می‌خواهیم مطمئن شویم که چرا بازار مسکن اینقدر شلوغ است و چه چیزی پشت رشد قیمت است.

چرا قیمت های درخواستی افزایش می یابد

تعداد بی سابقه ای از مردم به دنبال جابجایی هستند

تقاضا برای خانه از تعداد املاک موجود برای خرید بیشتر است. از ابتدای ماه گذشته بیش از ۱۸۰۰۰۰ ملک جدید در Rightmove ثبت شده است، اما هنوز برای پاسخگویی به تقاضا کافی نیست. خانه‌ها سریع‌تر از همیشه به فروش می‌رسند، و نه تنها این، تعداد بی‌سابقه‌ای با قیمت پیشنهادی یا بالاتر از آن به فروش می‌رسد.

خانه‌های بزرگ و مجزا با فضاهای بیرونی بزرگ مورد تقاضای خریداران با بودجه‌های کلان هستند، به طوری که بسیاری از آنها اکنون از راه دور کار می‌کنند و کمتر رفت و آمد می‌کنند. این فروش ها در بالای بازار به بزرگترین افزایش قیمت های درخواستی که در این زمان از سال از سال ۲۰۱۵ شاهد بوده ایم کمک می کند.

جابجایی های روستایی و ساحلی

بسیاری از مردم از مناطق شهری گران‌تر به حومه شهر یا ساحل نقل مکان می‌کنند. این باعث افزایش قیمت ها در شهرها و روستاها در مناطق پرتقاضا، از جمله ولز و جنوب غربی می شود.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «تقاضای خریداران در ولز ۴۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که بالاترین افزایش در بین هر بخش از بریتانیا است. میانگین قیمت‌ها بسیار پایین‌تر از میانگین ملی است و ارزش خوبی را ارائه می‌دهد و همچنین محیط‌های زیبای روستایی و ساحلی را ارائه می‌کند.»

در جنوب غربی، خانه‌ها با سریع‌ترین نرخ ثبت‌شده در انگلستان به فروش می‌رسند، به طوری که ۲۸ درصد املاک ظرف یک هفته پس از ثبت در Rightmove به فروش می‌رسند.

می‌توانید از اینجا دریابید که چه اتفاقی برای درخواست قیمت در منطقه شما می‌افتد .

پس انداز در حق تمبر

پس انداز مالیات بر حق تمبر و نرخ بهره پایین بی سابقه به بسیاری کمک کرده است تا قیمت های بالاتری داشته باشند، بنابراین آنها می توانند خانه جدیدی پیدا کنند که متناسب با نیازهای در حال تغییرشان باشد.

کاهش موقت نرخ مالیات حق تمبر در انگلیس و ایرلند شمالی به خریداران امکان پس انداز بالقوه تا ۱۵۰۰۰ پوند را ارائه کرده است، بنابراین بسیاری از خریداران برای حرکت قبل از موعد مقرر رقابت می کنند. در اینجا می توانید در مورد تغییرات حق تمبر اطلاعات بیشتری کسب کنید .

نرخ بهره پایین و ۹۵ درصد وام مسکن را ثبت کنید

نرخ های بهره بسیار پایین همچنین به افراد بیشتری کمک کرده است تا از نردبان املاک عبور کنند یا به خانه های بزرگتر و گران تر تبدیل شوند.

همچنین، یک طرح ضمانت وام مسکن با حمایت دولت در ماه مارس راه اندازی شد و به خریداران با سپرده های کوچک دسترسی به وام های رهنی ۹۵٪ را ارائه داد. بسیاری از وام های رهنی با ارزش بالا توسط وام دهندگان بزرگ خیابانی در سال گذشته برداشته شدند، اما بسیاری از آنها به ارائه محصولات ۹۰% و ۹۵% وام مسکن بازگشته اند.

پیش بینی برای بقیه سال چیست؟

در Rightmove، آنچه را که برای قیمت‌ها و سطح تقاضای خریداران پیش از هر کس دیگری اتفاق می‌افتد، پیگیری می‌کنیم. یکی از نشانه های اولیه تقاضا، تعداد افرادی است که درخواست های خود را به بنگاه های املاک ارسال می کنند، که با وجود کاهش تعرفه حق تمبر، همچنان تقریباً ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

با این حال، ما شاهد علائم اولیه سرد شدن بازار هستیم. تعداد فروش های توافق شده همچنان در حال افزایش است، اما املاک موجود با کمبود مواجه هستند.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما می‌گوید: «قیمت‌های بالاتر همراه با کمبود خانه‌هایی که به بازار می‌آیند، توانایی یا تمایل برخی خریداران را برای جابه‌جایی کاهش می‌دهد، و در حالی که ما انتظار داریم بازار قوی بماند، نشانه‌های اولیه از کسادی در شرایط باورنکردنی وجود دارد. سرعت فعالیتی که در سال گذشته شاهد آن بوده ایم.

این فعالیت پر بار نمی تواند برای همیشه ادامه داشته باشد، اما ما انتظار داریم که بازار حداقل تا پایان سال با قدرت باقی بماند.

پس اگر بخواهید حرکت کنید همه اینها به چه معناست؟

اگر به فروش خانه خود فکر می کنید، زمان بسیار خوبی برای جذب بیشترین خریداران بالقوه و دستیابی به قیمت واقعی است. بسیاری از خریداران به دنبال نقل مکان قبل از پایان تابستان هستند.

اگر به دنبال خرید هستید، رقابتی ترین بخش بازار برای خانه های بزرگ و مجزا با قیمت بالای ۵۰۰۰۰۰ پوند است. مطمئناً ارزش تنظیم هشدارهای فوری را دارد، بنابراین وقتی ملکی که با معیارهای جستجوی شما مطابقت دارد در دسترس قرار گرفت، می توانید سریعاً با نماینده املاک تماس بگیرید. اگر خانه ای را به منظور نقل مکان می فروشید، ارزش آن را دارد که در یک ارزیابی ملک رزرو کنید و در اسرع وقت به یک مشاور املاک راهنمایی کنید.

اگر برای اولین بار خریدار هستید، به یاد داشته باشید که برای خانه ای با قیمت ۳۰۰۰۰۰ پوند یا کمتر از آن، مالیات حق تمبر پرداخت نمی کنید. و تعدادی ابتکار دولتی مانند طرح تضمین وام مسکن، اولین خانه و کمک به خرید وجود دارد که همگی ارزش بررسی دارند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *