نقاط اجاره ای: ده منطقه با بیشترین افزایش اجاره

آیا در حال حاضر به دنبال اجاره خانه هستید؟ اگر چنین است، احتمالاً متوجه شده اید که املاک اجاره ای با چه سرعتی به ویژه آنهایی که دارای فضای بیرونی هستند، خریداری می شوند.

با ادامه رفع محدودیت‌های قرنطینه در چند ماه گذشته و تعداد بیشتری از مردم که به دنبال جابه‌جایی هستند، ما شاهد خروج خانه‌ها سریع‌تر از همیشه بوده‌ایم.

در واقع، تعداد مستاجران احتمالی که با نمایندگان در مورد املاک برای اجاره تماس می گیرند در حال حاضر ۱۰٪ بیشتر از ژوئیه ۲۰۲۰ در سراسر بریتانیا است.

این برای اولین بار میانگین اجاره درخواستی در سراسر بریتانیا، به استثنای لندن، را به بیش از ۱۰۰۰ پوند در هر ماه افزایش داده است. با این حال، با بازگشت مردم به شهرها، پایتخت شروع به بهبود کرده است.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می گوید که مستاجران در سراسر بریتانیا با املاک کمتری در دسترس و اجاره بهای در بسیاری از مناطق مواجه هستند.

این احتمالاً به دلیل امضای قراردادهای اجاره‌ای طولانی‌تر توسط برخی مستاجرین در سال گذشته و همچنین احتمالاً به دلیل هجوم افرادی است که سال گذشته تصمیم گرفتند با خانواده خود به خانه برگردند، که اکنون در حال برنامه‌ریزی برای اجاره مجدد هستند و در بسیاری از موارد شروع به فکر کردن در مورد جدید خود کرده‌اند. رفت و آمد روزانه،” او می گوید.

ما همچنین شروع به دیدن نشانه هایی از افزایش مجدد اجاره بها در لندن کرده ایم، اما هنوز نسبت به دو سال پیش پایین تر است، بنابراین زمان می برد.”

اگر در حال حاضر به دنبال خانه اجاره ای هستید، توصیه ما این است که تا حد امکان آماده باشید. از آماده کردن مدارک خود برای بررسی های مرجع گرفته تا برنامه ریزی سوالاتی که می خواهید هنگام مشاهده ملک بپرسید، در اینجا نکات مهم ما در مورد چگونگی یافتن خانه مناسب برای اجاره وجود دارد.

نقاط اجاره ای: ده منطقه با بیشترین افزایش اجاره

مناطقی که بیشترین افزایش اجاره بها را در سال گذشته داشته اند عبارتند از حومه شهر، شهرک های رفت و آمد و مناطق ساحلی.

Rochdale ، Greater Manchester و Folkestone، در کنت، شاهد افزایش بیش از ۲۵ درصدی اجاره بها بوده‌اند، در حالی که Farnham ، Altrincham و Sevenoaks شاهد افزایش تقریباً ۲۰ درصدی در یک سال بوده‌اند.

راب کاف، مدیر فیلیپ جیمز در منچستر، گفت: “ما شاهد افزایش تقاضا برای املاک در مرکز شهر در ماه گذشته بوده ایم و کمبود موجودی در حال حاضر بزرگترین مشکل ما است. در واقع، ما در حال حاضر تنها ۳۸ ملک برای اجاره از ۲۵۰۰ ملک مدیریت شده خود داریم. اجاره مرکز شهر در مقایسه با این زمان در سال گذشته همچنان در حال افزایش است و بازار اجاره منچستر جنوبی با افزایش ۷ درصدی اجاره بها در حال رونق است.

از زمان قرنطینه، ما همچنان شاهد افزایش تقاضا برای املاک دارای فضاهای بیرونی مانند بالکن یا تراس هستیم. در حال حاضر آپارتمان‌های دو تخته در مرکز شهر اجاره‌ای بیش از ۱۲۰۰ پوند را در توسعه‌های محبوب دریافت می‌کنند و هر آپارتمانی که فضای بیرونی داشته باشد، بیشترین درخواست را دارد. ما به طور متوسط ​​تنها در ۱۰ روز تمام املاک خود را اجاره می دهیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *