قیمت های درخواستی چقدر افزایش یافته است؟

در چند ماه گذشته شاهد افزایش قیمت‌های درخواستی در سراسر بریتانیا بوده‌ایم، زیرا مردم بیش از هر زمان دیگری به دنبال یافتن خانه‌ای هستند که با زندگی ما در حال حاضر، بیش از یک سال از اولین دوره قرنطینه می‌گذرد.

در Rightmove، اتفاقاتی را که برای قیمت‌ها و سطح تقاضای خریداران می‌افتد را پیگیری می‌کنیم و جدیدترین داده‌های ما نشان می‌دهد که شش ماه اول امسال شلوغ‌ترین ماه‌هایی بوده است که تا کنون ثبت کرده‌ایم.

این سطح عظیم تقاضا از سوی خریداران اکنون میانگین ملی قیمت مسکن را به بالاترین رقم تاریخ ۳۳۸,۴۴۷ پوند رسانده است – که از ابتدای سال ۲۰۲۱ ۲۱,۳۸۹ پوند (۶.۷ درصد) افزایش یافته است. افزایش ماهانه جولای نیز افزایش یافته است. بزرگترین افزایش ماهانه در این زمان از سال از سال ۲۰۰۷.

می توانید گزارش کامل شاخص قیمت خانه ما را در اینجا بخوانید و همچنین بررسی کنید که چه اتفاقی برای درخواست قیمت در منطقه شما می افتد.

چرا قیمت مسکن مدام در حال افزایش است؟

تعداد افرادی که به دنبال جابجایی هستند بیشتر از خانه های فروشی است، به همین دلیل قیمت ها در حال افزایش است.

در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن سال جاری، به طور میانگین ۱۴۰ هزار واحد فروش بیشتر از مدت مشابه سال های گذشته توافق شده است، اما ۸۵ هزار ملک کمتر به بازار آمده است.

این بدان معناست که کمبود شدید ۲۲۵۰۰۰ خانه برای فروش وجود داشته است. اگر خانه های کافی برای جبران این کمبود وجود داشت، امسال افراد بیشتری می توانستند جابه جا شوند که به نوبه خود باعث تثبیت رشد قیمت می شد.

اگر به دنبال خانه‌ای با سه یا چهار اتاق خواب بوده‌اید، بدون شک متوجه شده‌اید که با چه سرعتی در حال خراب شدن هستند. بنابراین برای صاحبان خانه هایی که به دنبال فروش با قیمت مناسب هستند، زمان بسیار خوبی برای عرضه ملک در بازار است.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «با وجود پایان تعطیلات مالیاتی در اسکاتلند و ولز، و کاهش آن در انگلستان و ایرلند شمالی، هنوز هم بازار فروشندگان عالی است. ما شاهد تقاضای قوی خریداران بوده‌ایم که منجر به درصد بالاتری از فروشندگان برای یافتن خریدار برای خانه‌شان شده و خانه‌های فروخته نشده کمتری از بازار خارج می‌شوند.»

اگر به دنبال جابجایی هستید، این به چه معناست؟

خانه‌های بزرگ و مجزا با فضاهای بیرونی بزرگ مورد تقاضای خریدارانی هستند که اکنون می‌توانند بیشتر از خانه کار کنند و کمتر رفت و آمد کنند.

بهترین توصیه ما اگر به دنبال خرید هستید این است که در اسرع وقت آماده حرکت باشید تا به فروشندگان نشان دهید که جدی هستید. می توانید نکات برتر ما را برای خریداران در یک بازار شلوغ ملک در اینجا ببینید .

اگر به دنبال یافتن خانه‌ای با دو اتاق خواب یا کمتر هستید، خبر خوب این است که قیمت‌ها در این بخش چندان افزایش نیافته است، با این حال انتخاب ملک در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ همچنان محدودتر است.

تیم بنیستر می‌گوید این می‌تواند یک فرصت نسبی خرید برای کسانی باشد که به دنبال رسیدن به نردبان ملک هستند. «خریدارانی که برای اولین بار در حال حاضر از این که بخش خود از بهترین شرایط خریدارپسند برخوردار است، سود می برند. پس انداز برای سپرده هنوز بسیار سخت است، اما ۵٪ اکنون یک گزینه است، و با توجه به افزایش اجاره بها، خرید خانه خود با سپرده کمتر دوباره به یک فرصت تبدیل شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *