چرا قیمت های درخواستی در این ماه کاهش یافته است؟

در طول بیشتر سال جاری، میانگین قیمت درخواستی یک خانه در سراسر بریتانیا همچنان در حال افزایش بوده است، و تقاضای خریدار زیاد باعث افزایش قیمت ها شده است. اما، حتی با این داغ بودن بازار ملک در پاییز، پیشروی به فصل جشن و بازار مسکن آرام‌تر می‌تواند بر قیمت‌های درخواستی تأثیر بگذارد، زیرا برخی از صاحبان خانه‌ها به دنبال یافتن خریدار قبل از کریسمس هستند.

در این ماه، ما شاهد بزرگترین کاهش قیمت‌های درخواستی از ژانویه بوده‌ایم، با افت ۲۰۴۴ پوندی (۰.۶%) که میانگین ملی را به ۳۴۲۴۰۱ پوند رساند، اگرچه این رقم هنوز بیش از ۶ درصد بیشتر از یک سال قبل است.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «علی‌رغم بازار سرسام‌آور املاک و کمبود انتخاب خانه‌ها برای فروش، فروشندگان جدید با کاهش میانگین قیمت‌های درخواستی خود به میزان ۰.۶ درصد، به خریداران هدیه اولیه کریسمس داده‌اند.

«فروشندگانی که به این بازار نزدیک به حواس‌پرتی‌های کریسمس می‌آیند، اغلب دلیل مبرمی برای فروش دارند، بنابراین طبیعتاً قیمت‌های جذاب‌تری برای جلب توجه خریداران احتمالی که ممکن است در غیر این صورت مشغول هستند، داشته باشند. ما انتظار داریم که این روند نزولی قیمت نسبتاً کوتاه مدت باشد، اگرچه فروشندگانی که عجله دارند در بیشتر ماه دسامبر نیز به جذب خریداران ادامه خواهند داد.”

میانگین ملی قیمت درخواستی

ماه میانگین درخواست قیمت تغییر ماهانه تغییر سالانه
نوامبر ۲۰۲۱ ۳۴۲۴۰۱ پوند -۰.۶٪ +۶.۳٪
اکتبر ۲۰۲۱ ۳۴۴۴۴۵ پوند +۱.۸٪ +۶.۵٪

فروشندگان خریداران قبل از کریسمس را وسوسه می کنند

دسامبر به طور سنتی آرام ترین ماه برای شکارچیان فعال خانه است، که باعث می شود رقابت آن برای خریداران جدی در زمانی که هنوز فرصتی برای تضمین وام مسکن با نرخ ثابت قبل از افزایش گسترده نرخ بهره وجود دارد، کمتر شود.

ریچارد پالفریمن، مدیر عامل Northfields Estate می‌گوید: «افرادی که به دنبال نقل مکان به یک خانه جدید هستند، اغلب درگیر جشن‌های کریسمس می‌شوند و جستجوی خود را برای سال جدید متوقف می‌کنند، و کسانی که هنوز به دنبال کریسمس هستند، می‌توانند با رقابت کمتری خرید کنند.» آژانس.

ما اغلب در ماه های نوامبر و دسامبر متوجه می شویم که فروشندگانی وجود دارند که انگیزه دارند تا فروش خود را تضمین کنند و چند معامله عالی برای خریداران وجود دارد.

آیا قیمت های درخواستی به کاهش ادامه خواهد داد؟

انتظار می‌رود این کاهش جزئی در قیمت‌های درخواستی فقط تا کریسمس ادامه داشته باشد، بنابراین فرصت کوچکی برای خریداران وجود دارد تا قبل از “رونق سنتی روز باکس”، زمانی که شاهد افزایش چشمگیر تعداد افرادی هستیم که در ملک‌های خود را جستجو می‌کنند، در مورد معامله مذاکره کنند. حرکت راست سال گذشته شاهد جهش ۵۴ درصدی بازدید از سایت در روز بعد از کریسمس بودیم.

آژانس‌های املاک گزارش داده‌اند که بسیاری از صاحبان خانه‌ها در حال اصلاح املاک خود هستند تا بتوانند زمان شروع بازاریابی خود را با موج خریداران جدید همزمان کنند.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «برخی از این خریداران اضافی نیز فروشندگان جدیدی خواهند بود که از عرضه املاک خود به بازار تا این رونق خریدار در روز باکس خودداری کرده‌اند، و آن را زمان خوبی برای فروش و نقل مکان در سال ۲۰۲۲ می‌دانند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *