اینجا شادترین مکان برای زندگی در بریتانیا است

خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده عجیب، صومعه‌ای باستانی، و صحنه‌های هنری پر رونق دارد. و بار دیگر، شهر بازار نورثامبرلند Hexham به عنوان شادترین مکان برای زندگی در بریتانیا شناخته شد و رتبه اول را که آخرین بار در سال ۲۰۱۹ در اختیار داشت، دوباره به دست آورد.

شاخص سالانه Happy at Home نشان می دهد که ساکنان تاریخی Hexham بر اساس عواملی از جمله دوستی همسایگان خود، احساس تعلق آن، کیفیت امکانات محلی شهر و دسترسی آن به فضای باز، شادترین هستند.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، گفت: «سال گذشته اهمیت و نقش خانه و جامعه محلی ما را در زندگی ما بازتعریف کرد، و این در سال جاری نیز ادامه یافت، حتی زمانی که جامعه گسترده‌تر دوباره شروع به باز شدن کرده است».

شادی در هگزام

Hexham همچنین دارای خواص با ارزش است . میانگین قیمت درخواستی یک خانه ۲۹۷,۰۸۸ پوند است که ۶ درصد نسبت به سال گذشته (۲۸۰,۱۲۸ پوند) افزایش یافته است، اما هنوز به طور قابل توجهی کمتر از میانگین قیمت درخواستی ملی فعلی ۳۴۲,۴۰۱ پوند است.

ایلسا ماتر، مدیر آژانس‌های املاک اندرو کولسون، گفت که هکسام همیشه به دلیل ارتباط حمل‌ونقل عالی به نیوکاسل و کارلایل، فضای باز و فرهنگ کافه‌ها پرطرفدار بوده است، اما در طول همه‌گیری این همه‌گیری محبوب‌تر شده است.

۱۲ ماه گذشته در بازار فوق العاده بوده است. مردم آنچه را که از زندگی خود می خواهند، نزدیک شدن به خانواده و نقل مکان از شهر به روستا، دوباره ارزیابی کرده اند. بیش از ۳۸ درصد از فروش ما در ۱۲ ماه گذشته از مردم جنوب بیرمنگام بوده است، زیرا افراد بیشتری اکنون فرصت کار در خانه را دارند و نیازی به حضور در شهر پنج روز در هفته ندارند.

درک کندی، شهردار محلی، هکسام را به عنوان “شهر کوچکی با تاریخ بزرگ” توصیف کرد که همچنین جاه طلبی های بزرگی برای پیشرفت توسعه پایدار دارد.

روحیه اجتماعی فوق العاده ای وجود دارد، مردم از یکدیگر بسیار حمایت می کنند. بسیاری از گروه‌های ذینفع جامعه وجود دارند که مردم را وادار می‌کنند برای منافع بیشتر کار کنند.»

۲۰ بهترین مکان برای زندگی در سال ۲۰۲۱

دومین مکان کلی در شاخص شادی در خانه امسال، منطقه مرفه رودخانه ریچموند بر تیمز در کنار رودخانه لندن است که برای هفتمین سال متوالی نیز به عنوان شادترین مکان برای زندگی در لندن رتبه اول را به خود اختصاص داده است. مانند Hexham، خانه‌های زیبای دوره‌ای دارد، به‌علاوه طبیعت‌های وحشی پارک ریچموند برای کاوش وجود دارد. با این حال، میانگین قیمت درخواستی در اینجا بسیار بالاتر است و اکنون به تقریباً ۱.۲ میلیون پوند رسیده است.

شهرک محبوب آبگرم هاروگیت در یورکشایر شمالی، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است، در حالی که هوو در ساسکس شرقی ، همسایه ساحلی آرام تر و آرام تر برایتون، جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. Llandrindod Wells در Powys ، ولز، در مطالعه ما رتبه پنجم را کسب کرد.

به ۲۰ نقطه برتر زیر نگاهی بیندازید:

محل میانگین قیمت درخواستی میانگین درخواست اجاره (PCM)
1. هکسام، شمال شرق ۲۹۷۰۸۸ پوند ۸۴۲ پوند
۲. ریچموند بر تیمز، لندن بزرگ ۱,۱۹۶,۸۹۲ پوند ۳۲۳۵ پوند
۳. هاروگیت، یورکز و هامبر ۳۵۳۶۲۴ پوند ۱۱۶۳ پوند
۴. هوو، جنوب شرقی ۵۲۵۹۰۶ پوند ۱۸۷۹ پوند
۵. Llandrindod Wells، ولز ۱۹۳۶۰۱ پوند ۴۴۵ پوند
۶. استرلینگ، اسکاتلند ۱۹۱۲۲۶ پوند ۸۷۷ پوند
۷. مونموث، ولز ۳۱۲۶۴۹ پوند ۹۲۹ پوند
۸. سنت ایوز، جنوب غربی ۴۹۴۳۹۳ پوند ۱۱۵۰ پوند
۹. انگلسی، ولز ۲۷۸۳۹۱ پوند ۷۷۶ پوند
۱۰، آبگرم لیمینگتون، وست میدلندز ۳۵۰۹۸۱ پوند ۱۲۰۳ پوند
۱۱. پرث، اسکاتلند ۱۶۷۱۶۰ پوند ۶۷۹ پوند
۱۲. هیچین، شرق انگلستان ۴۹۱,۲۲۳ پوند ۱۳۹۲ پوند
۱۳. وودبریج، شرق انگلستان ۴۲۷۵۴۲ پوند ۱۱۲۹ پوند
۱۴. کندال، شمال غرب ۲۵۸۹۶۱ پوند ۸۳۷ پوند
۱۵. مکلسفیلد، شمال غرب ۲۷۷۷۷۲ پوند ۹۸۱ پوند
۱۶. اکستر، جنوب غربی ۳۰۳۲۱۵ پوند ۱۲۳۴ پوند
۱۷. سالزبری، جنوب غربی ۳۱۸۸۰۶ پوند ۱۰۹۰ پوند
۱۸. هورشام، جنوب شرقی ۴۳۳۸۹۲ پوند ۱۴۳۳ پوند
۱۹. سنت آلبانز، شرق انگلستان ۶۳۲۳۲۰ پوند ۱۸۸۸ پوند
۲۰. گیلدفورد، جنوب شرقی ۵۴۲۹۴۷ پوند ۱۹۱۳ پوند

چگونه شادی را در خانه بسنجیم؟

ده معیاری که به سطح کلی شادی ما در خانه و جامعه کمک می کند طیف گسترده ای از عوامل را شامل می شود، از احساس شما در مورد زندگی در یک منطقه گرفته تا میزان خوشحالی مردم از فعالیت ها و امکانات محلی.

بیش از ۲۱۰۰۰ نفر در مطالعه امسال مشارکت داشتند. پاسخ‌ها برای هر یک از ده معیار میانگین می‌شوند تا هم یک امتیاز دسته‌بندی و هم یک نمره کلی ارائه شود: که به «شاخص شادی در خانه» سالانه ما تبدیل می‌شود.

اندازه گیری شادی
احساس تعلق دارم ۱
عموما مردم صمیمی و مودب هستند ۲
من می توانم خودم باشم ۳
طبیعت و فضاهای سبز ۴
یک حس واقعی از روحیه جامعه وجود دارد ۵
فعالیت های هنری و فرهنگی ۶
فرصت هایی برای توسعه مهارت ها ۷
امکانات غیر ضروری مانند رستوران ها، مغازه ها ۸
خدمات ضروری محلی مانند پزشکان، مدارس ۹
فعالیت های ورزشی و تفریحی ۱۰

امسال متوجه شدیم که مهم‌ترین عواملی که مردم در یک محله به دنبال آن هستند، احساس تعلق، دوستانه بودن مردم محلی و «توانایی خود بودن» است.

بیش از یک از هر سه مکان برنده امسال، شهرهای بازار پر جنب و جوش هستند. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد افرادی که در روستاها زندگی می‌کنند بیشتر از کسانی که در شهر زندگی می‌کنند شادتر هستند، در حالی که کسانی که در کنار دریا زندگی می‌کنند شادتر از همه هستند.

خانه نشینان مبارک

رکوردشکنی بازار مسکن در سال گذشته به این معنی است که تخمین می زنیم تا پایان سال حدود ۱.۵ میلیون جابجایی خانه انجام شود. نتایج مطالعه امسال نشان می‌دهد کسانی که حرکتی انجام داده‌اند در منطقه خود نسبت به کسانی که انجام نداده‌اند، صرف نظر از اینکه به کجا نقل مکان کرده‌اند، خوشحال‌تر هستند.

بیش از دو سوم (۶۹٪) افرادی که در سال گذشته نقل مکان کردند، نقل مکان به منطقه دیگری را انتخاب کردند. نزدیک به دو سوم این افراد (۶۴ درصد) گفتند که در منطقه ای که اکنون زندگی می کنند در مقایسه با جایی که از آنجا نقل مکان کرده اند، شادتر هستند. از هر پنج نفر (۲۱%) یک نفر گفت که در منطقه جدید خود به همان اندازه خوشحال هستند.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، گفت: «در سال جاری رکوردهای زیادی در بازار مسکن شکسته شده است، اما آنچه که شاید بزرگترین بینش را در مورد رفتار و طرز فکر مردم به ما می دهد، این است که در کل، نقل مکان به خانه مردم را شادتر می کند.

چه زوجی به دنبال تغییر کوچکی در همان منطقه باشند، چه مستاجرانی که به دنبال فضای بیشتری هستند، یا خانواده‌ای که سبک زندگی خود را کاملاً تغییر داده و از شهر به ساحل نقل مکان کرده‌اند، امسال سالی بوده است که مردم واقعاً آن را تصرف کرده‌اند. فرصتی برای حرکت، و در بسیاری از موارد رویاهای آنها را به واقعیت تبدیل کردند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *