قیمت مسکن در سال ۲۰۲۲ چه خواهد شد؟

وبلاگ

۱۳ فروردین ۱۴۰۲ 32 بازدید

قیمت مسکن در سال ۲۰۲۲ چه خواهد شد؟

آیا شما یکی از بسیاری از شکارچیانی هستید که امسال به دنبال نقل مکان هستند؟ ما هرگز بازار املاک را به اندازه ۱۸ ماه گذشته پر هیجان و رقابتی ندیده ایم.

خبر خوب این است که ما شروع به دیدن نشانه‌هایی از ورود ملک‌های بیشتری به بازار کرده‌ایم، بنابراین سال ۲۰۲۲ ممکن است سالی باشد که شما آن را پیدا کنید. نگاهی به پیش بینی ما برای سال جدید بیندازید:

آیا قیمت های درخواستی در سال ۲۰۲۲ به افزایش خود ادامه خواهند داد؟

ما پیش‌بینی می‌کنیم که قیمت درخواستی ملی یک خانه – که در حال حاضر ۳۴۲,۴۰۱ پوند است – در سال آینده ۵ درصد افزایش خواهد یافت که به معنای افزایش حدود ۱۷,۰۰۰ پوندی خواهد بود.

این به این دلیل است که ما هنوز شاهد تعداد زیادی از شکارچیان خانه هستیم که به دنبال نقل مکان هستند و خانه های کافی برای خرید در دسترس نیستند، بنابراین عدم تعادل همچنان قیمت ها را بالا می برد.

با این حال، سال ۲۰۲۲ قرار است فرصت های جدیدی را برای خریداران سال جدید به ارمغان بیاورد. ما قبلاً شاهد جهش ۱۹ درصدی در این ماه در تعداد افرادی بوده‌ایم که از آژانس‌های املاک درخواست کرده‌اند تا خانه‌هایشان را از طریق Rightmove ارزش گذاری کنند ، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته. با آماده شدن بیشتر مالکان خانه برای نقل مکان، می‌توان انتظار داشت که در سال جدید املاک بیشتری را برای خریداران مشاهده کنیم که همچنین سرعت رشد قیمت‌ها را کاهش می‌دهد.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما در اینجا پیش بینی می کند:

«در حالی که بازار ملک ۲۰۲۲ همچنان شلوغ خواهد بود، ما پیش‌بینی می‌کنیم که نسبت به سال ۲۰۲۱ هیجان‌انگیزتر باشد، به خصوص که مالکان بیشتری تصمیم می‌گیرند در نیمه اول سال به بازار بیایند.

«انتقال دهندگان از در دسترس بودن وام مسکن خوب و همچنین انتخاب بیشتر ملک سود خواهند برد – به خصوص با افزایش معمول فروشندگانی که در بهار به بازار می آیند. افزایش قیمت ها در سال جاری در مقایسه با سال ۲۰۲۱ کندتر خواهد بود، که برخی از صاحبان خانه را تشویق می کند که از نقل مکان خودداری کرده اند تا اقدام کنند.

کدام مناطق احتمالاً بیشترین رشد قیمت را خواهند داشت؟

چهار منطقه مورد تقاضا برای خریداران عبارتند از اسکاتلند ، غرب میدلندز ، جنوب غربی و یورکشایر و هامبر . ما پیش‌بینی می‌کنیم که این مناطق در سال آینده شاهد نرخ بالاتر ۷ درصدی رشد قیمت باشند.

آیا افزایش قیمت ها در لندن ادامه خواهد داشت؟

قیمت ها به اندازه سایر نقاط کشور افزایش نیافته است و تقاضای خریدار چندان قوی نیست، بنابراین پیش بینی می کنیم رشد قیمت کمی کمتر به میزان ۳ درصد در پایتخت باشد.

«نقاط داغ و نقاط خنک‌تری در سرتاسر پایتخت وجود خواهد داشت، زیرا جیب‌های مختلف زیادی با سرعت‌های مختلف کار می‌کنند. خریداران بین‌المللی بیشتر در صحنه حضور داشته‌اند و خریداران با هر بودجه‌ای در حال یافتن املاک با قیمت‌های جذاب هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *