آیا به نقل مکان در سال ۲۰۲۲ فکر می کنید؟ در اینجا چیزی است که شما باید بدانید

آیا خانه خود را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخته اید؟ بسیاری از شکارچیان خانه شروع به اجرای برنامه های حرکتی خود در سال جاری کرده اند.

بنابراین، برای کمک به شما برای شروع کار، در اینجا نحوه شکل‌گیری بازار مسکن امسال تا کنون آمده است.

نشانه‌های بازار «نزدیک‌تر به حالت عادی» در سال ۲۰۲۲

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید، نوعی بازار جنون آمیز که در ۱۸ ماه گذشته شاهد آن بوده‌ایم، تنها چند بار در طول عمر خرید و فروش اکثر صاحبان خانه اتفاق می‌افتد. این امر در کنار رویداد نادرتر یک بیماری همه گیر جهانی که خانه ها را در اولویت های بیشتر مردم قرار داده است، شدیدتر شده است.

ما انتظار داریم که در سال ۲۰۲۲ شاهد یک بازار مسکن “نزدیک تر به حالت عادی” باشیم – البته هنوز بازاری شلوغ. درخواست های ارزش گذاری ملک از سوی صاحبان خانه افزایش یافته است، که نشانه بزرگی است که خانه های بیشتری برای خرید در دسترس خواهد بود.

و در حالی که کووید همچنان تأثیرات دائمی در حال تغییر دارد، ما شروع به دیدن نشانه‌هایی از بازگشت به هنجارهای سنتی، از جمله نوسانات فصلی در قیمت مسکن کرده‌ایم. ما عادت کرده‌ایم در ماه دسامبر شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم، زیرا شکارچیان خانه برنامه‌های خود را به بعد از جشن کریسمس موکول می‌کنند. و در این ماه، میانگین قیمت درخواستی یک خانه در کشور ۳۴۰۱۶۷ پوند است که ۰.۷ درصد (-۲۲۳۴ پوند) در ماه کاهش یافته است، در مقایسه با کاهش نسبتاً مشابه در سال گذشته.

۲۰۲۲ بازار فروشندگان قوی باقی خواهد ماند

اگر تصمیم به فروش خانه خود در سال جاری دارید، شانس شما برای یافتن خریدار بسیار زیاد است، زیرا ما هنوز شاهد تقاضای عظیمی از خریداران هستیم و خانه های کافی در دسترس نیست.

با وجود کاهش فصلی قیمت در این ماه، ما انتظار داریم که قیمت های درخواستی تا ۵ درصد دیگر در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد. با این حال، تعیین قیمت درخواستی مناسب واقعاً مهم است. علیرغم تقاضای زیاد، خریداران محدودیت‌هایی برای آنچه می‌توانند بپردازند یا آماده پرداخت هستند، خواهند داشت. مشاوران املاک محلی خوب می توانند کمک کنند، زیرا می توانند شواهد خود را برای تعیین و توجیه قیمت درخواستی مناسب به اشتراک بگذارند.

املاک بیشتر برای خریداران برای انتخاب

اگر قبلاً جستجو برای خانه بعدی خود را شروع کرده اید، می دانید که در حال حاضر چند ملک برای فروش وجود دارد، که به این معنی است که با رقابت شدید سایر خریداران روبرو خواهید شد.

خبر خوب این است که باید در سال ۲۰۲۲ برخی از گزینه‌های ملکی تازه وارد بازار شود، زیرا «فروشندگان قطعنامه سال جدید» به دنبال استفاده از جهش سنتی Boxing Day در تقاضای خریدار هستند.

در واقع، ما شاهد افزایش درخواست‌های ارزش‌گذاری دارایی در Rightmove نسبت به این زمان در سال گذشته بوده‌ایم که ۱۹ درصد افزایش یافته است، که نشانه قوی این است که فروشندگانی که قبلاً مردد بودند، اکنون به دنبال حرکت هستند.

اهمیت مداوم «خریدار قدرت» بودن

برای اینکه در رقابت برای بهترین ملک در موقعیت قطبی قرار بگیرید، باید قدرت خرید بیشتری نسبت به بقیه زمین داشته باشید.

بنابراین اگر فروشنده ای هستید که به دنبال خرید مجدد هستید، بهترین راه برای اینکه خودتان را در موقعیت قطبی قرار دهید تا خانه بعدی خود را ایمن کنید این است که ابتدا خریدار را برای ملک خود تضمین کنید. اثبات دسترسی شما به وجوه، از جمله قرارداد وام مسکن در اصل، نه تنها برای بالا بردن سفارش خریدار، بلکه برای سرعت بخشیدن به فرآیند نیز به یک امر ضروری تبدیل شده است

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *