چگونه در سال ۲۰۲۲ یک “خریدار قدرت” شویم

آیا امسال به مهاجرت فکر می کنید؟ خریداران در حال حاضر با رقابت داغی روبرو هستند و تعداد زیادی از مردم به دنبال هر ملک موجود برای فروش هستند. بنابراین اگر به دنبال حرکت بوده اید، بدون شک متوجه رقابت آن شده اید.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «برای اینکه در رقابت برای بهترین ملک در موقعیت قطبی قرار بگیرید، باید قدرت خرید بیشتری نسبت به سایر بخش‌ها داشته باشید.

آنچه اکنون می بینیم این است که فروشندگان به «خریداران قدرت» روی می آورند: آنهایی که قبلاً برای ملک خود خریدار پیدا کرده اند، زنجیر ندارند یا اصلاً نیازی به فروش ندارند.

بنابراین، چگونه می توانید یک “خریدار قدرت” شوید؟

سه راه وجود دارد که می توانید خود را در موقعیت قطبی قرار دهید تا ملک رویایی خود را تضمین کنید.

۱. قبل از خرید، فروش مورد توافق در مورد خانه فعلی خود را دریافت کنید

اگر قصد دارید خانه خود را به منظور نقل مکان بفروشید، بهترین توصیه مشاورین املاک این است که خانه خود را هم اکنون به بازار عرضه کنید. بسیاری از فروشندگان در حال انتخاب خریدارانی هستند که فروش آنها قبلاً توافق شده است.

برخی از افراد ترجیح می دهند ابتدا خانه خود را بفروشند و سپس به خانه های اجاره ای نقل مکان کنند تا بتوانند وقت خود را به جستجوی ملک بعدی خود اختصاص دهند و زمانی که خانه مناسب پیدا شد آماده حرکت سریع باشند.

مشاور املاک پیتر وودتورپ، مدیر گروه املاک ریدینگ در لستر، می‌گوید: «فروشندگان بالقوه تمایلی ندارند خانه‌های خود را قبل از اینکه جایی برای خرید پیدا کنند فهرست کنند، اما در واقع، تضمین آن ملک تقریباً غیرممکن است مگر اینکه قبلاً خریدار خود را داشته باشند. صف.

فروشندگان بیشتری باید به ما اجازه دهند تا بر اساس قرارداد، بدون فروش بدون هزینه، خریدارانی را برای آنها پیدا کنیم، که به نوبه خود حجم ملک در بازار را به نفع همه افزایش می دهد.

۲. اگر برای اولین بار خریدار هستید، اصولاً وام مسکن بگیرید

اگر به دنبال خرید خانه اولی هستید، اما هنوز وام مسکن مورد توافق اصولی را نگرفته اید، با شروع این فرآیند از هم اکنون در زمان ارزشمند خود صرفه جویی خواهید کرد. دو مورد اول که یک عامل املاک فروشنده از او درخواست می کند، ارائه تأییدیه از وام دهنده مبنی بر اینکه می توانید برای پوشش هزینه ملک برای وام مسکن درخواست دهید و مدرکی مبنی بر وجود وجوه برای پرداخت سپرده است.

«با رقابت زیاد، فروشندگان به راحتی می توانند به کسانی که در قدرتمندترین موقعیت برای ادامه خرید نیستند، تخفیف بدهند. Glynis Frew، مدیر عامل آژانس املاک و مستغلات ملی Hunters می گوید: ضروری است که خریداران قبل از ارائه یک پیشنهاد، امور مالی خود را تنظیم کنند.

۳. اگر خریدار نقدی هستید به مشاور املاک خود اطلاع دهید

خریداران نقدی که برای خرید نیازی به فروش ملک ندارند، برای فروشندگان جذاب خواهند بود، بنابراین مطمئن شوید که مشاور املاک شما از آمادگی شما برای اقدام سریع آگاه است.

نشانه های اولیه از آمدن فروشندگان بیشتر به بازار

خبر خوب، در حالی که وارد سال جدید می شویم، این است که باید در سال ۲۰۲۲ چند انتخاب جدید ملکی به بازار بیاید.

در واقع، در ماه دسامبر شاهد افزایش ۱۹ درصدی درخواست‌های ارزش‌گذاری دارایی در Rightmove  نسبت به این زمان در سال گذشته بودیم، که نشانه‌ای قوی از این است که فروشندگانی که قبلاً مردد بودند، اکنون به دنبال حرکت هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *