چگونه یک مشاور املاک خانه شما را در ارزیابی ملک ارزش گذاری می کند

آیا به فروش خانه خود فکر می کنی؟ در حالی که ممکن است به صورت آنلاین یک راهنمای تقریبی در مورد ارزش خانه خود دریافت کنید، بهترین راه برای به دست آوردن یک ارزیابی دقیق این است که از یک مشاور املاک محلی بپرسید.

در ابتدا، در اینجا نحوه محاسبه ارزش یک ملک آمده است:

نحوه تعیین قیمت ملک

البته واضح ترین – و احتمالاً مهم ترین – عوامل وجود دارد:

  • محل
  • اندازه
  • قیمت های محلی

سپس عواملی وجود دارند که مختص خانه و موقعیت شما هستند – اینها کمی پیچیده تر و تقریباً غیرممکن هستند که بدون مشاهده ملک در نظر گرفته شوند. چیزهایی مانند:

  • وضعیتی که خانه در آن است
  • هرگونه توسعه یا تغییری که در ملک و کیفیت کار انجام داده اید
  • عناصر داخلی – مواردی مانند کفپوش، شیشه دوجداره، عایق، تکمیل و غیره.

به گفته مارتین کومبز، متخصص ارزش‌گذاری خانه برای آژانس‌های املاک بریج ، بسیاری از چیزهای دیگر نیز می‌توانند ارزش خانه را تعیین کنند: «درک زمینه بهبود یا دیدن کیفیت به‌روزرسانی‌ها و پایان هر دو می‌تواند ارزش یک خانه را تغییر دهد. دارایی و میزان علاقه ای که یک خانه جذب می کند.»

در نهایت، قیمت درخواستی خانه با ترکیبی از همه این عوامل همراه با آگاهی از نحوه رفتار بازار محلی در حال حاضر تعیین می شود.

تقاضای فعلی برای این نوع ملک چیست؟ اخیرا چقدر فروخته اند؟ چقدر طول می کشد تا خریدار پیدا شود؟ دانستن پاسخ همه این سوالات برای به دست آوردن قیمت مناسب بسیار مهم است.

یک ارزش‌گذاری آنلاین می‌تواند کار شایسته‌ای در محاسبه اولین جنبه‌های بزرگ‌تر ارزیابی انجام دهد. با استفاده از داده‌های موجود مانند قیمت‌های فروخته شده ، می‌توان ایده نسبتاً خوبی از ارزش ملک بدست آورد.

اما از آنجایی که خانه‌ها به همان اندازه افراد صاحب خانه منحصربه‌فرد هستند، همیشه متغیرهایی وجود خواهند داشت که حتی تمام داده‌های دنیا نیز از آن‌ها استفاده نمی‌کنند.

سوالات کلیدی که در ارزیابی ملک از شما پرسیده می شود

راب سابین، مدیر مایلز و بار ، می‌گوید: «ارزش‌گذاری حضوری به مشاور املاک این امکان را می‌دهد تا وضعیت ملک را ببیند و فضای و اندازه اتاق‌ها را احساس کند.

“این به ما امکان می دهد تصویری از منطقه اطراف ملک ایجاد کنیم تا بتوانیم یک داستان روشنگر در لیست ملک و در بازدیدها بگوییم.”

همچنین باید انتظار داشته باشید که از شما بپرسند چه چیزی شما را برای خرید خانه خود جذب کرد و چرا زندگی در آنجا را دوست دارید. اگرچه ممکن است برخی از این نکات نادیده گرفته شوند، اما مهم هستند زیرا به نشان دادن نقاط فروش ملک شما کمک می کنند و می توانند بر قیمت درخواستی تأثیر بگذارند.

راب در ادامه توضیح می دهد که اجزای مهم دیگری وجود دارند که به تعیین قیمت کمک می کنند و از محدوده خود ویژگی فیزیکی فراتر می روند.

“در یک ارزیابی، یک سوال کلیدی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می خواهید یک فروش سریع داشته باشید یا بالاترین قیمت ممکن را برای خانه خود می خواهید؟” برای مثال، فروشنده ای که به فروش فوری و سریع نیاز دارد، به استراتژی متفاوتی نسبت به فروشنده ای که امیدوار است ظرف شش ماه آینده بفروشد، نیاز دارد.

و نکته آخر – اما بسیار مرتبط – این است که یک مشاور املاک با تجربه با دانش قوی از بازار محلی همچنین می تواند به شما در مورد کارهایی که ممکن است بتوانید با خانه خود انجام دهید تا ارزش آن را افزایش دهید، راهنمایی کند. آیا افزودن یک فضای داخلی، یک گلخانه، یا یک حمام اضافی سرمایه‌گذاری ارزشمندی است؟ این از ملکی به ملک دیگر بسیار متفاوت است، بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که کسی را وارد کنید و در این مورد صحبت کنید.

به طور خلاصه، بدون شک جایی برای ارزیابی آنلاین و حضوری وجود دارد. اما اگر قصد فروش به زودی را دارید، یا نیاز به تخمین قیمتی دارید که تا حد امکان دقیق باشد، توصیه می کنیم با مشاور املاک محلی خود تماس بگیرید تا یک ارزیابی تخصصی را ترتیب دهید.

اگر می‌خواهید بدانید خانه‌تان چقدر ارزش دارد و می‌خواهید فهرستی از نمایندگی‌های پیشنهادی در منطقه‌تان را ببینید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا یک متخصص محلی پیدا کنید تا بتوانید ارزیابی ملک را ترتیب دهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *