نقل مکان به خانه: در سال ۲۰۲۲ چه انتظاری داریم؟

آیا سال ۲۰۲۲ سال حرکت شما خواهد بود؟ چه تازه شروع به جستجوی خانه جدید خود کرده باشید، چه مدتی است که به دنبال آن بوده اید، این خبر خوب است که ما در حال حاضر شروع به دیدن املاک موجود بیشتری برای انتخاب شما کرده ایم. در واقع، ما بیشترین تعداد فروشندگان جدیدی را که تا به حال در Boxing Day در Rightmove ثبت کرده ایم، دیدیم.

بنابراین، با وجود تعداد زیادی از شکارچیان خانه که به دنبال جابه‌جایی در سال جاری هستند، چه انتظاری از بازار مسکن در سال ۲۰۲۲ داریم؟ برخی از روندها در بازار املاک برای بلندمدت تغییر کرده اند، در حالی که سایر تغییرات در حال حاضر به آنچه قبل از اولین دوره قرنطینه می دیدیم باز می گردد. نگاهی بیاندازید.

خانه های بیشتری برای انتخاب خریداران وجود خواهد داشت

خریداران در حال حاضر شروع به دیدن فرصت های جدید خواهند کرد. تعداد فروشندگان در مقایسه با Boxing Day در سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشت، زیرا صاحبان خانه تصمیم گرفتند از افزایش خریداران پس از کریسمس استفاده کنند.

گفت: “این گروه از فروشندگان ممکن است سال گذشته را به دلیل بازار سرسام آور عقب نشینی کرده باشند، اما اکنون زمان آن را برای اقدام می بینند و از تعداد بالای خریداران احتمالی که در تعطیلات به دنبال خانه بعدی خود هستند، استفاده کرده اند.” تیم بنیستر، کارشناس املاک ما.

فروشندگان احتمالی در ۳۰ دسامبر وارد عمل شدند، که شلوغ ترین روز از می ۲۰۲۱ برای افرادی بود که از نمایندگان املاک درخواست می کردند تا بیرون بیایند و برای خانه خود ارزش قائل شوند . همچنین یکی از ده روز پرمشغله برای این درخواست های ارزش گذاری در Rightmove بود.

تقاضای خریدار نیز بالا باقی مانده است، به خصوص بین Boxing Day و ورود به سال جدید، بنابراین بازار مسکن ۲۰۲۲ همچنان رقابتی خواهد بود. اگر ملکی را می‌بینید که می‌تواند برای شما مناسب باشد، توصیه می‌کنیم به محض مشاهده آن با یک مشاور املاک محلی تماس بگیرید تا به محض مشاهده آن ملک را رزرو کنید.

میانگین قیمت های درخواستی در سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت

ما پیش بینی می کنیم که قیمت درخواستی ملی یک خانه – که در حال حاضر ۳۴۲,۴۰۱ پوند است – در سال جاری ۵٪ افزایش می یابد که به معنای افزایش حدود ۱۷,۰۰۰ پوندی است. این به این دلیل است که ما هنوز شاهد تعداد زیادی از شکارچیان خانه هستیم که به دنبال نقل مکان هستند و خانه های کافی برای خرید در دسترس نیستند، بنابراین عدم تعادل همچنان قیمت ها را بالا می برد.

مثل همیشه، در سراسر بریتانیا تغییراتی در این مورد وجود خواهد داشت. در حال حاضر رقابتی ترین مکان ها برای خریداران در اسکاتلند، غرب میدلندز، جنوب غربی و یورکشایر و هامبر است. پیش بینی ما نشان می دهد که این مناطق احتمالاً شاهد رشد قیمت ۷ درصد یا بیشتر خواهند بود.

قیمت ها به اندازه سایر نقاط کشور افزایش نیافته است و تقاضای خریدار چندان قوی نیست، بنابراین پیش بینی می کنیم رشد قیمت کمی کمتر به میزان ۳ درصد در پایتخت باشد.

مناطق جستجوی خریداران – به اندازه منهتن – گسترش یافته است

مردم اکنون مایلند دورتر از محل کار خود زندگی کنند و در روزهای اداری رفت و آمد طولانی تری داشته باشند. برای بسیاری، خانه های بزرگتر و فضای بیشتر بسیار مهمتر از رفت و آمد کوتاهتر شده است.

در واقع، خریدارانی که به دنبال خانه بعدی خود هستند، منطقه جستجوی خود را به طور متوسط ​​۵۰ کیلومتر مربع (۱۹.۳ مایل مربع) نسبت به مارس ۲۰۲۰ افزایش داده اند، که مساحتی معادل اندازه منهتن است. این می تواند یک تغییر بزرگ بازی باشد، زیرا تعداد زیادی لیست املاک را باز می کند که قبلاً دیده نشده بودند.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «مردم منطقه جستجوی خود را گسترش داده‌اند، که نشان می‌دهد چندان اعتمادی به نزدیکی مراکز حمل‌ونقل کلیدی وجود ندارد، یا درک اینکه زندگی کمی دورتر از خیابان بزرگ می‌تواند املاک بیشتری را باز کند. یک خریدار می تواند هزینه کند، یا ممکن است در ازای پول خود بیشتر دریافت کند. افزایش منطقه جستجوی شما به میزان ۵۰ کیلومتر مربع می تواند صدها ملک دیگر را برای بررسی باز کند و این روند از سوی خریداران به نظر می رسد که اینجا بماند.

شهرها سریعتر از آنچه پیش بینی می شد در حال بازگشت هستند

از مارس ۲۰۲۰، ما شاهد تعداد زیادی از مهاجران بوده‌ایم که زندگی شهری را با مناطق روستایی و ساحلی عوض کرده‌اند و لندن شاهد بزرگترین تغییر است. اما اکنون شاهد بازگشت تقاضای خریداران برای خانه‌ها در پایتخت و سایر شهرهای بزرگ هستیم که سریع‌تر از آنچه بسیاری پیش‌بینی می‌شدند، باز می‌گردند و درخواست‌های خریداران به سطح قبل از همه‌گیری بازگشته است. این احتمالاً به دلیل بسیاری از مشاغل است که مدل کار از راه دور هیبریدی را به جای بازگشت تمام وقت به دفتر کار تشویق می کنند.

زمانی که خریداران به دنبال خانه های شهری می گردند، تقاضا برای آپارتمان ها باز می گردد

وقتی بازار مسکن در سال ۲۰۲۰ بازگشایی شد، خانه‌ها به‌عنوان پرتقاضاترین نوع املاک، به‌ویژه خانه‌های بزرگ‌تر با باغ، ظاهر شدند. اما در چند ماه گذشته، آپارتمان ها به عنوان پرطرفدارترین نوع ملک برای خریداران احتمالی یک خانه شهری ظاهر شده اند.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «با در دسترس بودن بیشتر نسبت به سایر انواع ملک، و میانگین ثابت‌تر رشد قیمت درخواستی در سال گذشته، آپارتمان‌ها می‌تواند فرصت خوبی برای افرادی باشد که در سال جاری قصد جابه‌جایی یا بالا رفتن از نردبان را دارند.

کمبود خانه های اجاره ای شروع به کاهش خواهد کرد

مستاجران بالقوه با کمبود خانه های اجاره ای برای انتخاب در سال جاری مواجه شده اند. این به این دلیل است که برخی از مالکان برای استفاده از رونق اقامت، املاک خود را به اجاره کوتاه کردند و برخی از مستاجران ترجیح دادند که اجاره نامه را برای یک سال دیگر تمدید کنند زیرا اجاره بها با سریع ترین نرخ ثبت شده افزایش یافت.

تیم بنیستر می‌گوید که اگر تعطیلات در خارج از کشور در سال ۲۰۲۲ امکان‌پذیر باشد، صاحبخانه‌های بیشتری توجه خود را به مستاجران طولانی‌مدت به عنوان گزینه‌ای مطمئن‌تر و پایدارتر معطوف خواهند کرد. این امر باید خانه های اجاره ای بیشتری را در سال آینده ایجاد کند.

برای حفظ حریم خصوصی بیشتر – و خانه‌های بزرگ‌تر، قیمت‌های حق بیمه

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما می‌گوید، شاید بهتر است از سال ۲۰۲۱ به عنوان سال «مسابقه برای فضا» یاد شود، و افزایش شدید میانگین قیمت‌های درخواستی برای خانه‌های بزرگ‌تر واقعاً این را نشان می‌دهد. از مارس ۲۰۲۰، قیمت درخواستی یک خانه مستقل ۱۴ درصد و برای خانه نیمه مستقل ۱۱ درصد افزایش یافته است.

نوع ملک میانگین قیمت درخواستی: مارس ۲۰۲۰ میانگین قیمت درخواستی: نوامبر ۲۰۲۱
خانه مستقل ۴۷۰۳۲۱ پوند ۵۳۷۴۲۰ پوند
خانه نیمه مستقل ۲۷۵۸۷۰ پوند ۳۰۵۴۰۶ پوند

همه‌گیری نقش خانه را دوباره تعریف کرد و تأکید جدیدی بر اهمیت آن کرد و مردم به دنبال فضای بیشتری برای کار، ورزش و اغلب در زیر یک سقف بودند. همچنین ما را نسبت به فضای شخصی خود آگاه تر می کند، و شکاف رو به رشد قیمت بین یک خانه نیمه مستقل و مجزا نشان می دهد که اگر بتوانید آن را بپردازید، حریم خصوصی اضافی چقدر ارزشمند است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *