شهرها و روستاهای ساحلی با بیشترین رشد قیمت در یک سال

خط ساحلی طولانی و سواحل شنی بریتانیا در سال گذشته واقعاً تخیل خریداران خانه را به خود جلب کرده است، روندی که به نظر می رسد در سال ۲۰۲۲ ادامه یابد.

برخی از محبوب‌ترین مناطق ساحلی شاهد جهش بزرگی در میانگین قیمت‌های درخواستی بوده‌اند، به‌ویژه در غرب کشور، با چندین شهر و روستا در دوون و کورنوال که بیشترین رشد قیمت را در ۱۲ ماه گذشته داشته‌اند.

Padstow در Cornwall در صدر فهرست قرار دارد، اما سواحل زیبای یورکشایر شمالی، ولز، و لینکلن‌شایر نیز ثابت کرده‌اند که جذابیتی غیرقابل مقاومت برای خریدارانی دارند که به دنبال روشی کاملاً جدید از زندگی هستند.

به ده منطقه ای که بیشترین رشد قیمت درخواستی را در ۱۲ ماه گذشته داشته اند، نگاهی بیندازید.

۱. Padstow، Cornwall

میانگین قیمت درخواستی: ۶۵۸,۵۸۸ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۲۰%

این شهر معروف غذاخوری و دهکده ماهیگیری در میان گردشگران و همچنین خریداران خانه دوم و افرادی که قصد تغییر سبک زندگی را دارند بسیار محبوب است. سطوح عظیم تقاضا باعث شد که قیمت‌های درخواستی متوسط ​​۲۰ درصد در سال ۲۰۲۱ از ۵۴۸۳۸۲ پوند به ۶۵۸۵۸۸ پوند افزایش یابد. علی‌رغم قیمت‌های بالا، به راحتی می‌توان فهمید که چرا این مکان فوق‌العاده زیبا، با پیچ و خم خیابان‌های عجیب، بندر زیبا، و پیاده‌روی‌های ایده‌آل در امتداد مسیر ساحلی جنوب غربی، مورد توجه است.

۲. ویتبی، یورکشایر شمالی

میانگین قیمت درخواستی: ۲۵۴۲۱۸ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۷%

یک شهر تاریخی بسیار زیبا، شلوغ و توریست پسند با خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده، بندری زیبا، و خرابه‌های خیره‌کننده ابی ویتبی. دو ساحل در دو طرف رودخانه اسک وجود دارد و هر دو شنی هستند. استانداردهای مدرسه بالا است، و ترکیبی عالی از خانه های شهری زیبای گرجستان، تراس های ویکتوریایی، کلبه های سنگی، و خانه های خانوادگی مدرن وجود دارد.

۳. سنت ایوز، کورنوال

میانگین قیمت درخواستی: ۴۷۳,۱۶۱ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۵%

سنت ایوز دارای سواحل شنی آفتابگیر و مرکز شهری شیک با کارهای زیادی است. خانه‌هایی با چشم‌انداز دریا با بیش از ۱ میلیون پوند رد و بدل می‌شوند، اما می‌توانید یک کلبه دو خوابه را با حدود ۴۵۰۰۰۰ پوند یا یک آپارتمان یک خوابه با حدود ۲۰۰۰۰۰ پوند انتخاب کنید.

۴. پورثکاول، گلامورگان جنوبی

میانگین قیمت درخواستی: ۳۰۷۰۵۱ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۴ درصد

با هفت سواحل شنی برای انتخاب، این شهر جنوبی ولز مطمئناً جعبه “زندگی ساحلی” را دارد. همچنین طیف خوبی از کافه‌ها، میخانه‌ها، و رستوران‌ها، فروشگاه‌های مستقل و دسترسی به مسیر ساحلی ولز برای پیاده‌روی‌های زیبا وجود دارد. نزدیکترین ایستگاه قطار در Pyle است که کمی بیش از سه مایل دورتر است.

۵. Mablethorpe، لینکلن شایر

میانگین قیمت درخواستی: ۱۷۳۶۱۲ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۳%

Mablethorpe، که بین Cleethorpes و Skegness قرار دارد، کمی یک جواهر پنهان است. ساحل بزرگ و شنی است، با تمام تزئینات سنتی – به خر سواری، کافه ها و گلف دیوانه وار فکر کنید. همچنین یک پناهگاه فوک، پارک آبی، سینما و انتخاب خوبی از میخانه ها و رستوران ها وجود دارد. از نظر ملکی، می‌توانید خانه‌های ییلاقی، خانه‌های بزرگ مدرن و برخی از تراس‌های دوره‌ای را پیدا کنید.

۶. نیوکای، کورنوال

میانگین قیمت درخواستی: ۳۱۷,۸۴۶ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۳%

نیوکای یکی از شناخته شده ترین شهرهای توریستی کورنوال است که به دلیل موج سواری، انتخاب ۱۲ ساحل شنی و زندگی شبانه شلوغش مشهور است. جمعیت در تابستان پایین می‌آیند، اما مایل‌ها حومه‌ی آزاد برای کاوش در داخل وجود دارد. نیوکای در اوایل دهه ۲۰۰۰ شاهد رونق واقعی ساختمان‌های آپارتمانی بود و تعداد زیادی آپارتمان با منظره دریا در اطراف و همچنین خانه‌های ساحلی مدرن، کلبه‌های سنتی و تراس‌های خانوادگی وجود دارد.

۷. فیلی، یورکشایر شمالی

میانگین قیمت درخواستی: ۲۱۴۶۱۷ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۳%

یک دهکده ماهیگیری جذاب و دست نخورده با شن و ماسه با شکوه به طول پنج مایل، و برخی از خانه‌های Regency و گرجستانی خیره‌کننده، و همچنین تراس‌های دوره، کلبه‌ها و خانه‌های مدرن.

۸. Pwllheli، Gwynedd

میانگین قیمت درخواستی: ۲۲۲۶۰۷ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۳%

این شهر سنتی بازار شمال ولز دارای دو ساحل با پرچم آبی، یک اسکله، زمین گلف، و باشگاه قایقرانی است که اگر به دنبال زندگی در فضای باز هستید، آن را ایده آل می کند – به خصوص که پارک ملی اسنودونیا درست در بالای جاده است.

۹. بریکسام، دوون

میانگین قیمت درخواستی: ۲۹۹۱۲۷ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۲%

این شهر ماهیگیری دارای بندری دوست‌داشتنی با بارها و رستوران‌ها، سواحل در شرق و غرب، و وسعت منطقه جنوب دوون با زیبایی طبیعی برجسته است. دارایی‌ها از کلبه‌های ماهیگیران گرفته تا کلبه‌های ویکتوریایی و خانه‌های خانوادگی پس از جنگ را شامل می‌شود.

۱۰. پرستون، پیگنتون، دوون

میانگین قیمت درخواستی: ۳۰۳۶۸۴ پوند

افزایش قیمت درخواستی سالانه: ۱۲%

کمتر از یک مایلی شمال مرکز Paignton، پرستون ۱۰ دقیقه پیاده تا Peignton Sands زیبا فاصله دارد. این خیابان بزرگ و مدارس ابتدایی خوب، و همچنین برخی از میخانه‌ها و رستوران‌هایی که در نزدیکی ساحل قرار دارند، دارد. برای فضای سبز، وحشی Dartmoor 12 مایلی در داخل زمین است.

میانگین قیمت‌های درخواستی در اینجا ۱۲ درصد در سال گذشته افزایش یافته است، اما قیمت‌های ملک بر اساس استانداردهای ساحلی غرب کشور، ارزش خوبی را ارائه می‌کنند – یک نیمه سه خوابه در دهه ۱۹۳۰ حدود ۳۰۰۰۰۰ پوند تا ۳۲۵۰۰۰ پوند هزینه دارد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *