آیا می خواهید بهترین زمان سال برای فروش خانه خود را بدانید؟

در حالی که شروع سال جدید می تواند جرقه تغییرات زندگی را برای بسیاری از ما ایجاد کند، ما تمایل داریم که ماه های زمستان را در خانه های سربسته بگذرانیم.

بنابراین جای تعجب نیست که آخرین تحقیقات ما نشان می‌دهد که مارس، ماه شروع بهار خانه‌داران و بهترین زمان سال برای عرضه ملک شما به بازار است.

آوریل قوی ترین ماه بعدی برای فروش است، بر اساس رقابت بین خریداران برای هر ملک موجود و پس از آن ماه می.

چرا؟ خوب، برای شروع، بسیاری از خریداران و فروشندگان انگیزه دارند که برای ماه های تابستان وارد خانه جدیدی شوند، با بسیاری از افرادی که خانه را جابجا می کنند، باغ ها و فضای باز را در صدر فهرست آرزوهای خود قرار می دهند.

همچنین، طی پنج سال گذشته (به استثنای سال ۲۰۲۰)، ماه مارس زمانی است که ما شاهد بیشترین خریدار در مورد املاک برای فروش بوده ایم. این به نوبه خود باعث ایجاد رقابت بین خریداران می شود و به فروشندگان بهترین شانس را برای امضای معامله می دهد.

تعداد فهرست‌های جدیدی که به بازار می‌آیند نیز معمولاً در ماه مارس بالاترین میزان است، اما از آنجایی که تقاضای خریداران معمولاً بسیار بالا است، هنوز قوی‌ترین ماه برای فروش است.

برای هر فروشنده ای که ممکن است در زمانی که تعداد فهرست های جدید به طور سنتی زیاد بوده است آگاه باشند به بازار بیایند، داده ها به ما نشان می دهد که سطح تقاضا در ماه مارس به این معنی است که فروشندگان احتمالاً با خریداران بالقوه متعددی روبرو خواهند شد که برای فروش آنها رقابت می کنند. تیم بانیستر، رئیس اطلاعات دارایی ما می گوید.

چگونه در بهترین موقعیت برای خرید با پیدا کردن “یکی” باشید

این بهار در حال شکل گیری است تا بهار شلوغی باشد. ما همچنان شاهد افزایش سطوح بالای تقاضای خریداران و همچنین تعداد فهرست‌های فروش جدیدی هستیم که به بازار می‌آیند. در همین حال، تعداد درخواست‌های فروشنده‌های آینده برای ارزش‌گذاری خانه‌هایشان به مشاوران املاک نسبت به ژانویه گذشته ۲۷ درصد از ابتدای سال افزایش یافته است.

اگر به فکر فروش هستید، احتمالاً به دنبال خرید ملک جدید نیز هستید. با توجه به سرعت و رقابت بازار، آژانس‌های املاک گزارش می‌دهند که اگر فعالانه به دنبال خانه بعدی خود هستید، تبدیل شدن به یک «خریدار قدرت» همچنان از اهمیت بالایی برخوردار است .

این بدان معنی است که مطمئن شوید ملک فعلی خود را در بازار دارید یا ترجیحاً طبق قرارداد فروخته می‌شوید تا بهترین شانس را برای تامین امنیت خانه رویایی خود داشته باشید

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *