خانه های تعطیلات پس از برگزیت: آیا می توانید بیش از ۹۰ روز در اتحادیه اروپا بمانید؟

آیا به دنبال استراحتی در زیر نور خورشید هستید که بتوانید هر سال به آنجا بروید، اما می خواهید بیشتر از بازدیدهای کوتاه مدت از خانه تعطیلات خود بمانید؟

از زمان برگزیت، بریتانیایی‌ها باید اقامت خود را در منطقه شینگن به ۹۰ روز از هر دوره ۱۸۰ روزه محدود کنند. اما راه‌هایی برای ماندن طولانی‌تر، از نظر قانونی، وجود دارد، اگرچه قوانین ویزا از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

در اینجا نحوه تمدید اقامت خود در برخی از محبوب ترین مقاصد اروپا از جمله فرانسه، پرتغال، اسپانیا، یونان و ایتالیا آمده است.

فرانسه

شهروندان بریتانیایی که قصد دارند بیش از سه ماه در یک زمان در فرانسه بمانند، باید برای ویزای اقامت طولانی مدت – ویزای اقامت طولانی مدت – در کنسولگری فرانسه در لندن (یا کشوری که در آن زندگی می کنند) درخواست دهند. این به شما امکان می دهد سه تا دوازده ماه در فرانسه بمانید.

انواع مختلفی از ویزاهای اقامت طولانی مدت وجود دارد، اما دو نوع اصلی عبارتند از:

VLS-TS: این ویزا معمولا برای یک سال صادر می شود و قابل تمدید است.

VLS-T: این ویزا برای یک سال صادر می شود و قابل تمدید نیست. اینها عموماً برای اهداف کاری یا تجاری، تحصیل یا پیوستن به اعضای خانواده هستند. وب سایت رسمی فرانسه برای درخواست ویزا مشخص می کند که کدام ویزا مناسب تر است.

برای تمدید اقامت برای بیش از یک سال، شهروندان بریتانیایی باید برای اجازه اقامت در فرانسه اقدام کنند. این اجازه اقامت – carte de séjour – معمولاً برای یک سال معتبر است و تا پنج بار قابل تمدید است. شهروندان بریتانیایی که به مدت پنج سال متوالی در فرانسه زندگی کرده اند، می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. کارت دژور ۲۷۰ یورو هزینه دارد و برای استان محلی در دسترس است .

کشور پرتغال

در کنار آب و هوای فوق العاده، سواحل و زمین های گلف، طرح مالیاتی غیرمستقیم (NHR) دلیل قابل توجهی بوده است که باعث می شود پرتغال شاهد افزایش قابل توجه اتباع خارجی، به ویژه بریتانیایی ها، در سال های اخیر بوده است.

ابتکار NHR، که در سال ۲۰۰۹ معرفی شد، به هر کسی که در پنج سال گذشته در پرتغال ساکن نبوده است، اجازه می دهد تا از مشوق های مالیاتی بر درآمد مستمری و اجاره، سود سرمایه در املاک و مستغلات و درآمد غیر پرتغالی به مدت ۱۰ سال بهره مند شوند.

دارندگان هیچ مالیاتی بر درآمد غیر پرتغالی نمی پردازند و تنها ۲۰ درصد مالیات بر درآمد بر درآمدی که در پرتغال به دست می آورند پرداخت می کنند. طرح NHR را می توان همراه با ویزاهای اقامت خاص مورد استفاده قرار داد، اما باید جداگانه درخواست شود.

ویزای پرتغال

اقامت موقت: برای اقامت تا یک سال، شهروندان بریتانیایی می توانند برای دریافت ویزای اقامت موقت به سفارت پرتغال در بریتانیا یا کشور محل اقامت خود مراجعه کنند. تنظیم این کار معمولا یک ماه طول می کشد و ۷۵ یورو هزینه دارد.

ویزای D7: این ویزای بازنشستگی شناخته می شود و برای افرادی است که به صورت تمام وقت به پرتغال مهاجرت می کنند. متقاضیان باید حداقل درآمد ماهانه ۶۰۰ یورو داشته باشند و همسر همراه باید ۳۰۰ یورو از درآمد اجاره، کار آزاد یا پرداخت بازنشستگی کسب کند. متقاضیان نمی توانند برای یک شرکت پرتغالی کار کنند و باید آدرسی در پرتغال داشته باشند. به عنوان یک قاعده، دارندگان اقامت مالیاتی در پرتغال می شوند و تا ۱۰ سال از وضعیت NHR برخوردار می شوند.

ویزای D2: همچنین به عنوان ویزای کارآفرین مهاجرت شناخته می شود. این به دارندگان این امکان را می دهد که در پرتغال یک کسب و کار راه اندازی کنند یا به صورت مستقل کار کنند.

ویزای طلایی: از سال ۲۰۱۲، ویزای طلایی پرتغال به شهروندان بریتانیایی که حداقل ۲۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ یورو برای ملک خرج می کنند، بسته به منطقه پرتغال و نوع ملکی که در آن خرید می کنند، اقامت ارائه می دهد. این پروسه طولانی‌تر از اکثر موارد است و معمولاً حدود شش ماه طول می‌کشد.

برای دریافت پاسپورت، دارندگان ویزای طلایی باید هر سال حداقل هفت روز را در پرتغال بگذرانند. ویزا پس از سال اول قابل تمدید است و سپس برای دو سال اعتبار دارد. پس از پنج سال، دارندگان ویزای طلایی می توانند برای شهروندی پرتغال درخواست دهند.

از اول ژانویه ۲۰۲۲، دولت پرتغال حکم داده است که خرید ملک در لیسبون، پورتو و بسیاری از آلگاروه دیگر واجد شرایط ویزای طلایی نخواهد بود.

هزینه ها (دسامبر ۲۰۲۱) : درخواست ویزای D7 به طور متوسط ​​۲۰۰۰ یورو هزینه دارد. ویزای طلایی برای هر نفر حدود ۵۳۲۵ یورو هزینه دارد، به اضافه هزینه تمدید سالانه ۲۶۶۳ یورو برای هر نفر. تمامی این ویزاها نیازمند مدرکی مبنی بر بیمه درمانی خصوصی هستند. هنگامی که برای اقامت پرتغال پذیرفته شدید، می توانید به NHS پرتغال (SNS) دسترسی پیدا کنید.

اسپانیا

تعدادی ویزا وجود دارد که در هر ۱۸۰ روز در اسپانیا اجازه اقامت طولانی تر از ۹۰ روز را می دهد. به این ویزاهای بلند مدت ویزای D نیز گفته می شود. دو محبوب ترین ویزای غیر سودآور و ویزای طلایی هستند.

ویزای غیر سودآور اجازه اقامت بیش از سه ماه را برای افرادی که در اسپانیا مشغول به کار نیستند را می دهد و برای بازنشستگان ایده آل است. شما باید ثابت کنید که موجودی بانکی ۳۴۰۰۰ یورویی (یا معادل پوند) را برای حداقل شش ماه نگه داشته اید و دارای پوشش خدمات درمانی خصوصی معتبر هستید.

این ویزا در ابتدا یک سال طول می کشد و برای دوره های دو ساله دیگر قابل تمدید است و دارندگان می توانند پس از پنج سال برای اقامت دائم درخواست دهند. روند درخواست به طور کلی ساده است و بین دو تا سه ماه طول می کشد.

ویزای طلایی برای سرمایه گذارانی در دسترس است که حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو برای ملک خرج کرده باشند. برای یک برنامه خانوادگی حدود ۵۰۰۰ یورو هزینه دارد و هر بار دو سال طول می کشد. پس از ثبت تمام اسناد، معمولاً ظرف یک ماه تأیید می شود.

ویزای طلایی به دارندگان و خانواده آنها (همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال و والدین تحت تکفل) اجازه اقامت برای زندگی در اسپانیا را می دهد. برای تمدید این ویزا، اقامت در اسپانیا اجباری نیست، اما اگر در آنجا زندگی می کنید، پس از پنج سال واجد شرایط اقامت دائم و پس از ۱۰ سال برای شهروندی اسپانیا هستید.

یونان

همچنین یک طرح ویزای طلایی در یونان وجود دارد. این یک اقامت پنج ساله را فراهم می کند و حداقل به خرید ملک ۵۰۰۰۰۰ یورو نیاز دارد.

به‌عنوان یک طرح ویزای طلایی با یکی از پایین‌ترین قیمت‌های ورودی در اتحادیه اروپا، محبوبیت خود را نشان داده است، به‌ویژه زمانی که نرخ ثابت ۷ درصد مالیات بر درآمد را که از حقوق بازنشستگی خارجی اخذ می‌شود، با اقامت مالیاتی منتقل شده به یونان اضافه کنید. برای واجد شرایط بودن برای این سطح مالیاتی، باید بیش از نیمی از سال را در یونان زندگی کنید.

ویزای طلایی یونان پنج سال اعتبار دارد. هزینه آن برای هر نفر حدود ۲۰۰۰ یورو است که معمولاً طی دو ماه تأیید می شود. برای تمدید آن، هیچ اجباری برای زندگی در یونان وجود ندارد، اگرچه باید بتوانید ثابت کنید که هنوز دارایی هستید. پس از هفت سال اقامت مداوم، دارندگان ویزای طلایی می توانند برای شهروندی یونان درخواست دهند.

ایتالیا

در سال ۲۰۱۷، ایتالیا یک برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری به نام ویزای سرمایه گذار برای ایتالیا معرفی کرد. این اعتبار برای دو سال معتبر است و برای سه سال دیگر قابل تمدید است و به هر کسی که بین ۲۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ یورو در پروژه های ملی تایید شده سرمایه گذاری می کند اجازه می دهد پس از ۱۰ سال تابعیت ایتالیا را دریافت کنند. این در حال حاضر شامل خرید ملک نمی شود. این روند سه تا چهار ماه طول می کشد.

ایتالیا درخواست های اقامت دائم را برای هر کسی که بتواند درآمد سالانه ۱۰۰۰۰۰ یورو را نشان دهد، بررسی می کند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *