چرا قیمت مسکن مدام در حال افزایش است؟

ژانویه شلوغ ترین شروع سال جدید برای بازار مسکن بود، و این ماه حتی شلوغ تر بوده است، با تعداد زیادی از مردم که مصمم به نقل مکان با نزدیک شدن به بهار هستند.

ما معمولاً از ژانویه تا فوریه شاهد افزایش قیمت‌های درخواستی هستیم، اما در این ماه شاهد بزرگترین جهش در بیش از ۲۰ سال گذشته بوده‌ایم. میانگین قیمت خانه‌هایی که در بریتانیا به بازار می‌آیند ۷۷۸۵ پوند افزایش یافته و به رکورد ۳۴۸۸۰۴ پوند رسیده است.

این رکورد جدید به این معنی است که میانگین قیمت‌های درخواستی در دو سال پس از شروع همه‌گیری تقریباً ۴۰۰۰۰ پوند افزایش یافته است، در حالی که این رقم در دو سال گذشته کمی بیش از ۹۰۰۰ پوند بود.

لندن با پایان یافتن محدودیت‌های کووید و بازگشت مردم به کار در شهر، بالاترین نرخ رشد سالانه قیمت‌ها را از سال ۲۰۱۶ به خود دیده است. میانگین قیمت درخواستی یک خانه در پایتخت اکنون به ۶۶۷۰۰۱ پوند رسیده است.

چه چیزی پشت رشد قیمت است؟

بسیاری از مردم پس از سال‌ها محدودیت‌های کووید، هنوز در اولویت‌های خود و جایی که می‌خواهند زندگی کنند، تجدید نظر می‌کنند. رشد قیمت در این ماه عمدتاً توسط فروشندگانی انجام می شود که برای جستجوی فضای بیشتر آماده نقل مکان از خانه اول خود هستند.

تقاضای خریدار همچنان بالاست، اما همچنان کمبود املاک موجود وجود دارد، بنابراین بازار رقابتی است. بسیاری از جابجایی‌کنندگان خانه عجله دارند تا املاک خود را در بازار عرضه کنند تا مطمئن شوند که می‌توانند سریع حرکت کنند و بهترین شانس را برای تامین امنیت خانه بعدی خود به آنها می‌دهند.

تیم بانیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «ترس از دست دادن خانه رویایی خود واقعاً رفتار بازار را در حال حاضر هدایت می‌کند، زیرا متحرک‌ها سعی می‌کنند تمام تلاش خود را انجام دهند تا از ناامیدی ناشی از کندی بیش از حد برای تأمین اموال ایده‌آل خود جلوگیری کنند».

وی افزود: «تنظیم هشدارهای فوری املاک، مراقبت دقیق از فهرست‌های جدیدی که هر روز به بازار می‌آیند، و اقدام فوری به جای انتظار، تاکتیک‌های دیگری است که برخی از خریداران موفق از آن استفاده می‌کنند.»

آیا قیمت ها همچنان افزایش می یابد؟

خبر خوب این است که ما شروع به دیدن اولین نشانه های کاهش فشار کرده ایم. لیست املاک جدید بیشتری نسبت به یک سال قبل به بازار می آید که به خریداران امکان انتخاب جدیدی می دهد.

با خروج از فصل شلوغ بهار و ورود به بازار مسکن تابستانی سنتی تر، این باید به کاهش سرعت رشد قیمت کمک کند.

اگر به دنبال نقل مکان به خانه هستم، این به چه معناست؟

تحقیقات ما نشان می‌دهد که ماه مارس، ماه شروع بهار خانه‌ها و بهترین زمان از سال برای عرضه ملک شما به بازار است.

این بدان معناست که رقابت بین خریداران عموماً در ماه مارس در قوی‌ترین حالت خود قرار دارد و این فرصتی را برای فروشندگان احتمالی فراهم می‌کند تا بهترین شانس را برای فروش سریع خانه خود با قیمت مناسب داشته باشند.

تیم بنیستر می‌گوید: «داده‌ها به ما نشان می‌دهند که سطح تقاضا در ماه مارس به این معناست که فروشندگان احتمالاً با خریداران بالقوه متعددی روبرو می‌شوند که برای خانه‌شان رقابت می‌کنند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *