طرح خانه ها برای اوکراین: اگر می خواهید یک اتاق در خانه خود ارائه دهید چگونه کار می کند

دولت بریتانیا طرح خانه‌ها برای اوکراین را راه‌اندازی کرده است و از مردم می‌خواهد با ارائه اتاقی در خانه خود به پناهندگانی که از جنگ ویرانگر اوکراین فرار می‌کنند، کمک کنند.

هدف از این طرح ایجاد مسیری به سوی امن برای کسانی است که مجبور به فرار از خانه های خود شده اند.

دولت بر اساس تعداد حامیانی که تحت این طرح ارائه می‌شوند، تأیید کرده است که بریتانیا تا حد امکان از ورودها استقبال خواهد کرد.

طرح خانه ها برای اوکراین: چگونه کار می کند

در مرحله اول، اگر بتوانید نام فردی اوکراینی را که اسپانسر آن هستید یا یکی از اعضای فامیل خانواده خود را ارائه دهید، می‌توانید در خانه خود فضای رایگان اجاره دهید.

اگر کسی را نمی‌شناسید که می‌خواهید حمایت مالی کنید، برخی از موسسات خیریه، گروه‌های مذهبی یا گروه‌های اجتماعی محلی شروع به برقراری ارتباط بین افراد می‌کنند. فازهای آینده این طرح همچنین با هدف تطبیق حامیان مالی با پناهندگان اوکراینی خواهد بود.

از شما خواسته می شود تأیید کنید که خانه شما برای حداقل شش ماه در دسترس است.

از آنجایی که هزینه های مربوط به اسکان افراد وجود خواهد داشت، دولت به حامیان مالی یک پرداخت اختیاری «تشکر» به مبلغ ۳۵۰ پوند در ماه (تا یک سال) ارائه می دهد. این پرداخت محدود به یک پرداخت در هر آدرس مسکونی است، حتی اگر میزبان بیش از یک نفر باشید.

از شما انتظار نمی رود که هزینه های غذا و هزینه های زندگی را پوشش دهید، اما مطمئناً می توانید وعده های غذایی تهیه کنید.

از شما انتظار می رود چه نوع مسکنی ارائه دهید؟

شما باید یک اتاق یدکی در خانه خود داشته باشید، یا یک محل اقامت مستقل جداگانه داشته باشید که خالی از سکنه باشد. فضا باید برای زندگی افراد مناسب و برای تعداد افرادی که قرار است در آن قرار گیرند مناسب باشد.

وقتی ثبت نام می کنید، از شما پرسیده می شود که چه تعداد بزرگسال یا بزرگسال با کودکان می توانید میزبانی کنید.

همچنین از شما پرسیده می شود که چند اتاق خواب یک نفره یا دو نفره در خانه خود دارید و آیا به امکانات مشترک دسترسی دارید یا خیر. همچنین می توانید مشخص کنید که آیا خانه مستقلی (با حداقل یک اتاق خواب) یا چندین ملک ارائه می دهید.

در نهایت، از شما پرسیده می شود که آیا می توانید این فضا را برای ۶-۹ ماه، ۱۰-۱۲ ماه یا بیشتر از یک سال ارائه دهید.

چه بررسی هایی انجام خواهد شد؟

اگر به‌عنوان حامی ثبت‌نام کنید، بررسی‌های امنیتی – و بررسی‌های بالقوه حفاظتی – قبل از میزبانی شما از همه افراد بزرگسال در خانواده شما انجام می‌شود.

شورای شما همچنین می خواهد بررسی کند که محل اقامتی که ارائه می دهید مناسب است.

اتباع اوکراینی و اعضای نزدیک خانواده در صورتی واجد شرایط این طرح هستند که قبل از ۱ ژانویه ۲۰۲۲ در اوکراین اقامت داشته باشند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *