راهنمای گام به گام فروش خانه شما

آیا رویای انجام حرکت بعدی خود را داشته اید؟ شاید به دنبال خانه ای با فضای بیشتر و باغ هستید یا رویای یک کلبه در کنار دریا را دارید؟

اگر آماده اجرای برنامه های خود هستید، راهنمای مفید ما شما را در هر مرحله از فرآیند، از یافتن یک مشاور املاک و تعیین قیمت درخواستی خود تا آماده سازی خانه، راهنمایی می کند. نگاهی بیاندازید.

یک ارزیابی ملک ترتیب دهید

دریافت یک ارزیابی دقیق از خانه فعلی شما به شما کمک می کند تا در زمان برنامه ریزی برای نقل مکان بعدی خود میزان هزینه ای که می توانید بپردازید را تأیید کنید.

بهترین راه برای به دست آوردن یک ارزیابی دقیق این است که از یک مشاور املاک محلی بپرسید.

می‌توانید دریابید که چه مقدار ملک در نزدیکی خود فروخته‌اید تا برآوردی تقریبی بر اساس املاک مشابه در منطقه شما ارائه دهد. اما خانه‌ها به اندازه افرادی که مالک آن‌ها هستند منحصربه‌فرد هستند، بنابراین همیشه متغیرهایی وجود خواهند داشت که حتی تمام داده‌های دنیا نیز از آن‌ها استفاده نمی‌کنند.

ارزیابی حضوری به نماینده املاک این امکان را می‌دهد تا وضعیت ملک را ببیند و فضای و اندازه اتاق‌ها و همچنین منطقه محلی شما را درک کند.

اسناد وام مسکن خود را بررسی کنید

با وام دهنده فعلی خود تماس بگیرید تا به آنها اطلاع دهید که قصد دارید خانه خود را بفروشید و از آنها بپرسید که گزینه های شما برای وام مسکن فعلی شما چیست. اگر قرارداد فعلی خود را زودتر از موعد پایان دهید، ممکن است هزینه ای از شما دریافت شود، بنابراین باید آن را در بودجه خود لحاظ کنید. اگر محصول وام مسکن «قابل حمل» دارید، ممکن است بتوانید وام مسکن فعلی خود را به ملک جدید منتقل کنید.

مشاور املاک مناسب را انتخاب کنید

نماینده ای را انتخاب کنید که احساس می کنید می توانید به آن اعتماد کنید تا شما را در این فرآیند راهنمایی کند.

ماریون کوری، یک ارزش‌گذار در آژانس‌های املاک گالبریث، توصیه می‌کند: «نماینده‌ای را تنها با کارمزد انتخاب نکنید». “این فروش بزرگترین دارایی شماست و باید نماینده ای داشته باشید که با او رابطه داشته باشید. رویکرد و روش آنها باید به همان اندازه برای شما مهم باشد که آنها ممکن است هزینه کنند.”

همچنین ایده خوبی است که نماینده ای را انتخاب کنید که اخیراً املاک را در ساختمان یا خیابان شما فروخته است، زیرا آنها لیست به روزترین خریداران بالقوه ملک شما را خواهند داشت.

خانه خود را آماده کنید

آماده کردن خانه شما برای بازدید احتمالاً یکی از تاثیرگذارترین کارهایی است که می توانید انجام دهید و می تواند حسی از فضا و یک بوم خالی ایجاد کند تا به خریدار کمک کند خود را در آنجا تصور کند. هرچه خانه شما بهتر به نظر برسد، جذاب تر خواهد بود.

کریستوفر اسکات از همپتون ها در بنبری می گوید: «به طور متوسط، مردم فقط در هفت ثانیه نظر خود را شکل می دهند، بنابراین همه اولین برداشت های مهم قبل از اینکه یک خریدار بالقوه پا به خانه شما بگذارد، ایجاد می شود. «خریداران تحت تأثیر جذابیت محدود قرار می گیرند: اگر ملک از بیرون زیبا به نظر می رسد، مطمئناً از طریق فهرست های آنلاین توجه بیشتری را به خود جلب می کند و خریداران را ترغیب می کند که بخواهند بیشتر ببینند.

«مطمئن شوید که باغچه یا ورودی جلویی دلپذیر و مرتب است و به هر رنگ پوست کنده یا انبوهی از پست توجه کنید. این می‌تواند راه زیادی را برای جلب تخیل یک خریدار بالقوه در همان لحظات اولیه ایجاد کند.»

بی نظمی در داخل بسیار موثر است، بنابراین مطمئن شوید که بدون لک به نظر می رسد. بسیاری از خریداران همچنین قصد دارند در خانه کار کنند، حداقل به صورت پاره وقت، بنابراین می تواند ارزش راه اندازی یک دفتر یا فضای کاری در خانه خود را داشته باشد تا نشان دهد چگونه کار می کند. اگر پهنای باند شما خیلی سریع نیست، بهتر است آن را ارتقا دهید و مطمئن شوید که سرعت جدید به عنوان نقطه فروش در فهرست املاک شما گنجانده شده است.

قیمت درخواستی مناسب را تعیین کنید

هنگامی که نماینده خود را انتخاب کردید، باید تصمیم بگیرید که قیمت درخواستی شما چقدر خواهد بود . می‌توانید از تحقیق در مورد خانه‌های مشابهی که اخیراً به آنها فروخته‌اند، به‌عنوان راهنمایی برای اینکه خریداران در بازار فعلی می‌توانند برای خانه شما پرداخت کنند، همراه با توصیه‌های مشاور املاک خود، استفاده کنید.

جیمز هیمن از Cluttons می‌گوید که مرز باریکی بین قیمتی که باعث علاقه خریداران می‌شود و قیمتی که اینطور نیست وجود دارد. “همه چیز در مورد پا است. قیمت ملک خود را خیلی گران کنید و بازدیدهای لازم برای فروش ملک خود را ایجاد نخواهید کرد.

گواهی عملکرد انرژی (EPC) خود را بررسی کنید

شما باید ظرف یک هفته پس از فهرست کردن خانه خود برای فروش، یک گواهی معتبر عملکرد انرژی (EPC) به مشاور املاک خود ارائه دهید. EPC اطلاعاتی در مورد مصرف انرژی ملک شما ارائه می دهد. اگر گواهینامه فعلی ندارید، بسته به محل زندگی و بزرگی ملک، بین ۳۵ تا ۱۲۰ پوند هزینه دارند.

یک وکیل پیدا کنید

گرفتن یک وکیل برای اقدام برای شما به اندازه انتخاب یک نماینده مهم است. پس از پذیرش پیشنهاد، آنها فروش را مدیریت خواهند کرد. اغلب ارزش این را دارد که از مشاور املاک خود یک ارجاع دریافت کنید، یا از خانواده و دوستان برای توصیه ها بخواهید.

برای استخدام وکیل خود هرگز زود نیست. می توانید از آنها بخواهید که قرارداد را آماده کنند و در صورت وجود نماینده مدیر، مطمئن شوید که بسته اطلاعات اجاره فروشنده را آماده کرده اند، تا وقتی خریدار پیدا کردید همه چیز سر جای خود باشد. در اسکاتلند، شما همچنین به یک نقشه بردار برای نوشتن یک گزارش خانگی نیاز دارید.

وکیل شما به اطلاعاتی از شما نیاز دارد – همه چیز از اسناد مالکیت و گواهی کنترل ساختمان برای هر کاری که انجام داده اید گرفته تا اسناد اجاره ای و سابقه خدمات دیگ بخار، بنابراین ایده خوبی است که شروع به کندن آنها کنید.

پذیرش یک پیشنهاد

وقتی پیشنهادی دریافت می کنید، به این معنی نیست که فروش نهایی شده است، بنابراین کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای حفظ روند فروش انجام دهید. تا آنجا که می توانید در مورد زمان بندی منعطف باشید و تا آنجا که می توانید در مورد تهیه هر گونه اسناد درخواستی کارآمد باشید.

کریستوفر اسکات از همپتون‌ها توصیه می‌کند: «حتماً با وکیل و نماینده املاک خود در تماس باشید تا از آنچه در طول فرآیند می‌گذرد مطلع شوید». برای کمک به ادامه کارها، ممکن است بخواهید در شروع فرآیند بر روی به‌روزرسانی هفتگی بین همه طرف‌ها توافق کنید تا احتمال هرگونه سوءتفاهم یا سوء تفاهم کاهش یابد.

او می افزاید: “مهم است که در جریان بمانید، زیرا اگر درک کنید که چه کاری باید انجام شود و تا چه زمانی، مدیریت فرآیند فروش برای شما آسان تر می شود و آنچه را که باید دنبال کنید ادامه دهید.”

مبادله قراردادها

هنگامی که همه طرفین توافق کردند، ” تبادل قراردادها ” انجام می شود، به این معنی که هر دو طرف از نظر قانونی ملزم به فروش هستند. در انگلستان و ولز، مبادله قراردادها آخرین مرحله از روند قانونی است که پس از آن نمی توانید از آن خارج شوید (بدون از دست دادن سپرده خود و هرگونه هزینه قانونی که ممکن است متحمل شده باشید). در اسکاتلند، این اتفاق کمی زودتر در این فرآیند رخ می دهد.

بین مبادله و تکمیل، بیانیه ای برای شما ارسال می شود که هزینه ها، هزینه های وکیل و پول وام مسکن در حال بازپرداخت را نشان می دهد. اگر همزمان خرید دیگری انجام می‌دهید، ممکن است لازم باشد یک پرداخت موجودی ارسال کنید.

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که  سند انتقال سند را امضا کنید که پس از تکمیل، مالکیت ملک منتقل می شود.

آماده شدن برای خروج

این جابجایی به آماده سازی زیادی نیاز دارد و یکی از مزایای داشتن زمان بین تعویض و تکمیل این است که می توانید زمانی که تاریخ جابجایی تایید شده دارید، ترتیبات جابجایی خود را نهایی کنید. این بدان معناست که می توانید کارهایی مانند لغو بیمه خانه خود را به موقع برای نقل مکان انجام دهید و مطمئن شوید که مترهای خود را قبل از حرکت خوانده اید.

روز تکمیل و جابجایی

در روز تکمیل، پول فروش خانه شما از وکیل خریدار به وکیل شما منتقل می شود. به محض این که این اتفاق می افتد، خانه شما فروخته می شود. شما باید تمام دارایی خود را از ملک خارج کنید، جدا از هر اقلامی که توافق کرده اید به خریدار خود بفروشید، زیرا آنها مشتاقانه کلیدها را از مشاور املاک جمع آوری می کنند.

ماریون کوری، یک ارزش‌گذار در آژانس‌های املاک گالبریت، می‌گوید: «فکر کنید که چگونه می‌خواهید ملکی را که به تازگی خریده‌اید پیدا کنید و خانه‌تان را با کف‌های جارو شده و فرش‌های جارو شده تمیز بگذارید. مقدار زیادی لامپ در حال کار را نیز بگذارید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *