خانه ها سریعتر از همیشه با قیمت های بی سابقه به فروش می رسند

اگر در حال حاضر به دنبال خرید خانه هستید، از قبل می دانید که بازار مسکن بهاره با چه سرعتی در حال حرکت است. خانه‌ها سریع‌تر از همیشه و دو برابر سریع‌تر از سال ۲۰۱۹ توسط خریداران خریداری می‌شوند: آخرین سال «عادی» برای بازار مسکن به دلیل تأثیرات همه‌گیری. 

همچنین این سومین ماه متوالی است که شاهد آن هستیم که قیمت مسکن به بالاترین حد خود رسیده است، به طوری که قیمت درخواستی ملی یک خانه اکنون به ۳۶۰۱۰۱ پوند رسیده است. در لندن، میانگین اکنون ۶۶۷۱۱۰ پوند است. 

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید قیمت‌ها همچنان در حال افزایش هستند زیرا خانه‌های کافی برای فروش برای پاسخگویی به تقاضای عظیم خریداران وجود ندارد. علاوه بر این، سرعت بالای بازار و رقابت بین خریداران در هنگام حرکت به سمت جلو، برخی از مالکان را از فروش خانه های خود باز می دارد. این بدان معنی است که بیش از نیمی از فروشندگان خانه هنگام پذیرش یک پیشنهاد، به قیمت کامل درخواستی خود یا بالاتر از آن دست می یابند. 

تیم می‌گوید این نوع بازار می‌تواند مزایای خود را داشته باشد: «اگر بتوانید فروش سریع و خرید سریع را تضمین کنید، استرس بسیار کمتری نسبت به عدم قطعیت‌های یک بازار کندتر خواهد داشت، زمانی که پیدا کردن خریدار برای خانه‌تان می‌تواند به شما کمک کند. ماه ها ادامه دارد یا اصلا اتفاق نمی افتد.»

بیش از ۱۲۵۰۰۰ فروشنده جدید از بازار فروشندگان بزرگ در این ماه استفاده کرده‌اند، اما برای پاسخگویی به تقاضای بالای خریداران در همه زمینه‌ها و در همه بخش‌های دارایی به تعداد بیشتری نیاز است.

او می‌گوید: «با سه رکورد جدید قیمت ماهانه متوالی، سال ۲۰۲۲ با شتاب افزایش قیمت حتی بیشتر از بازار سال گذشته آغاز شد. 

با این حال، ما شروع به دیدن نشانه هایی از کاهش سرعت رشد اخیر قیمت ها کرده ایم. 

اگر به دنبال خرید هستید این به چه معناست؟

علیرغم این سطح از رقابت، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا خود را به عنوان یک خریدار در موقعیت قوی قرار دهید . اینها شامل گرفتن وام مسکن در اصل اگر برای اولین بار خریدار هستید، یا توافق فروش بر روی ملک فعلی خود قبل از اینکه خانه بعدی خود را پیدا کنید، می شود. 

بنابراین چه چیزی در انتظار بازار مسکن ۲۰۲۲ است؟

تیم می‌گوید که اگرچه شاهد آمدن خانه‌های بیشتری به بازار در بهار بوده‌ایم، اما تقاضا همچنان بسیار قوی است، بنابراین می‌توان انتظار داشت که عدم تعادل بین تعداد افرادی که به دنبال نقل مکان هستند و تعداد املاک موجود برای خرید ادامه یابد.

او می افزاید در حالی که نشانه هایی وجود دارد که افزایش اخیر قیمت های درخواستی در حال کند شدن است، اما بعید به نظر می رسد که به دلیل سطوح بالای تقاضا از سوی خریداران، شاهد کاهش مداوم قیمت ها باشیم. 

اما عوامل اقتصادی از جمله افزایش هزینه های زندگی و افزایش نرخ بهره وجود دارد که خریداران هنگام بررسی امکان نقل مکان و خانه ای که به آن نقل مکان می کنند آنها را در نظر می گیرند. این امر، همراه با کمبود خانه برای فروش، به کاهش رشد قیمت در نیمه دوم سال کمک خواهد کرد.  

ما همچنین انتظار داریم در ماه های ژوئیه و آگوست و در ماه های نوامبر و دسامبر، قیمت ها ماه به ماه کاهش یابد، اما این چیزی است که در هر سال عادی با توجه به ماهیت فصلی بازار شاهد خواهیم بود، بنابراین هیچ چیز غیرعادی نیست. تیم بانیستر اضافه می کند. 

کاهش رشد قیمت ها از پیش بینی بازار مسکن در سال ۲۰۲۲ حمایت می کند که میانگین قیمت های درخواستی ۵ درصد در طول سال جاری افزایش می یابد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *