پرتغال از دارندگان پاسپورت بریتانیایی با ورود سریع استقبال می کند

تابستان امسال به پرتغال سفر می کنید؟ دارندگان پاسپورت بریتانیایی اکنون به لطف دروازه های الکترونیکی سریع هنگام ورود، از مسیری سریعتر از کنترل مرزی به سواحل طلایی، زمین های گلف و شهرهای آفتاب زده کشور لذت خواهند برد.

ماه گذشته پرتغال اولین کشور در اروپا شد که گیت های الکترونیکی اختصاصی را برای شهروندان بریتانیا معرفی کرد و قوانین ورود پس از برگزیت را ساده کرد. قبرس و ایرلند نیز دروازه های الکترونیکی را برای مسافران بریتانیایی فراهم می کنند.

از زمان پایان دوره گذار برگزیت در دسامبر ۲۰۲۰، بررسی گذرنامه دستی برای دارندگان گذرنامه بریتانیا به همراه صف های جداگانه از دارندگان گذرنامه اتحادیه اروپا مورد نیاز است. در زمان اوج سفر، این منجر به طولانی‌تر شدن زمان انتظار در فرودگاه‌های سراسر اروپا شده است.

دارندگان پاسپورت بریتانیایی به گیت های الکترونیکی اختصاصی در چهار فرودگاه پرتغال – لیسبون، پورتو، فارو در آلگاروه و فونچال در مادیرا دسترسی دارند.

بر اساس قوانین برگزیت، برای تأیید مدت اقامت در اتحادیه اروپا همچنان مهر گذرنامه ها خواهد بود. با این حال، گیت های الکترونیکی جدید و حذف نیاز به تکمیل فرم جستجوگر مسافر، سفر بین پرتغال و بریتانیا را ساده می کند.

راشل بیتون، کارشناس بینش خارجی ما، می‌گوید این اقدام برای آسان‌تر و سریع‌تر کردن ورود بریتانیایی‌ها به پرتغال، اعتماد بیشتری به خریداران بریتانیایی که علاقه‌مند به خرید خانه در خارج از کشور هستند، می‌دهد، اما شاید هنوز در مورد مقررات سفر متفاوتی که هنوز وجود دارد مردد هستند. از زمان همه گیری یا پس از برگزیت.

او می‌گوید: «ما شاهد تقاضای شدید خریداران بریتانیایی برای املاک در پرتغال هستیم، و این فقط رفتن این خریداران بالقوه را برای مشاهده املاک برای فروش آسان‌تر می‌کند.

پرتغال: کانونی برای خریداران بریتانیایی

این اطلاعیه با شروع فصل شلوغ تابستان همزمان شده است. در سال گذشته، شاهد افزایش قابل توجهی در علاقه به خانه‌های فروشی در پرتغال بوده‌ایم، به طوری که جستجوها در برترین نقطه جستجوی پورتو سانتو تا ۲۶۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

دولت بریتانیا تعداد بریتانیایی‌هایی را که سالانه از پرتغال بازدید می‌کنند ۲.۵ میلیون نفر اعلام می‌کند، در حالی که ارقام اتاق بازرگانی پرتغال در بریتانیا نشان می‌دهد که در مجموع ۷۱۴۰۰۰ بریتانیایی در سال ۲۰۲۱ در پرتغال ساکن بوده‌اند که آنها را پس از برزیلی‌ها به عنوان بزرگترین کشور در رتبه دوم قرار می‌دهد. گروهی از اتباع خارجی

رابرت گرین، بنیانگذار Sphere Estates، می گوید که طبق گزارش ها، بیش از ۵۰ درصد خانه های تعطیلات در الگاروه متعلق به بریتانیا است.

او می‌گوید: «برگزیت اشتها برای مالکیت خانه با افرادی که جذب آب و هوا، مردم دوستانه، غذاهای فوق‌العاده، گلف و سواحل و زندگی با تراکم نسبتاً کم شده‌اند را کاهش نداده است».

علاوه بر این، خریداران می‌توانند مزایای ویزای طلایی پرتغال را که هنوز در پروژه‌هایی مانند Ombria Resort و Wyndham Grand Algarve در دسترس هستند، و مزایای مالیاتی ارائه شده توسط برنامه اقامت غیرعادی را مشاهده کنند. مورد دوم به ویژه برای کسانی که به دنبال نقل مکان هستند جالب است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *