راهنمای گام به گام خرید خانه

وبلاگ

۱۸ اسفند ۱۴۰۱ 9 بازدید

راهنمای گام به گام خرید خانه

آیا آماده اید تا برنامه های حرکتی خود را عملی کنید؟ راهنمای مفید ما شما را در فرآیند خرید خانه، از تعیین بودجه تا ارائه پیشنهاد، مبادله قراردادها و نقل مکان، راهنمایی می کند. اولین قدم را برای حرکت بعدی خود، همین امروز بردارید. در اینجا نحوه شروع…

آماده شدن برای فروش خانه شما

اگر برای اولین بار خریدار نیستید، فروش خانه خود قبل از شروع جستجوی ملک بعدی، شما را به عنوان یک خریدار در موقعیت قوی قرار می دهد.

پس انداز برای سپرده

هنگامی که برای سپرده پس انداز می کنید، برنامه ریزی بودجه هزینه های ماهانه خود و هدف گذاری برای پس انداز مبلغ منظم در هر ماه بسیار مفید است.

حساب های پس انداز مالیاتی کارآمد مانند حساب های پس انداز انفرادی (ISA) یا حساب پس انداز انفرادی مادام العمر (LISA) می توانند بازده شما را به حداکثر برسانند – اگر برای اولین بار خریدار هستید، می توانید پاداش های قابل توجهی دریافت کنید. برای باز کردن Lifetime ISA باید ۱۸ سال یا بیشتر، اما کمتر از ۴۰ سال داشته باشید.

آماده شدن وام مسکن

قبل از اینکه وام دهنده به آن نگاه کند، باید گزارش اعتباری شما به بهترین شکل ممکن باشد. گزارش های اعتباری بینشی از رفتار پرداخت شما ارائه می دهد – و وام دهندگان از آنها به عنوان بخشی از فرآیند تصمیم گیری خود استفاده می کنند. این ایده خوبی است که سوابق اعتباری خود را بررسی کنید، فقط در صورت وجود هر گونه خطایی که می تواند بر امتیاز شما تأثیر بگذارد. بررسی رتبه شما به عنوان یک بررسی نرم تلقی می شود و بر امتیاز شما تأثیری نخواهد داشت.

همچنین برای تهیه نسخه پشتیبان از درخواست وام مسکن خود باید تعداد زیادی مدارک را جمع آوری کنید. شما به یک پاسپورت، حداقل سه ماه صورت‌حساب بانکی و فیش‌های حقوقی (یا حساب‌های حسابرسی شده دو ساله در صورت خوداشتغالی) نیاز دارید. اکثر وام دهندگان همچنین از شما می خواهند که حداقل یک قبض خدمات شهری به نام خود در آدرس فعلی خود داشته باشید و شما باید در فهرست انتخاباتی باشید .

بودجه خود را تنظیم کنید

خرید ملک یک گام بزرگ است که شامل یک تعهد مالی بلندمدت قابل توجه است، بنابراین واقعاً در نظر بگیرید که چه چیزی می توانید از عهده آن برآیید. شما باید دارایی هایی را که دارید – مانند پس انداز – و همچنین پولی که وارد و خارج می شود را در نظر بگیرید.

ببینید چقدر می توانید با وام مسکن وام بگیرید

هر وام دهنده ای روش های مختلفی برای محاسبه مقداری که به شما وام می دهد یا حتی اینکه اصلاً به شما وام می دهد یا خیر دارد. درآمد شما، اندازه سپرده شما، هزینه های منظم و رتبه اعتباری شما در نظر گرفته می شود.

برای وام مسکن در اصل اقدام کنید

وام مسکن در اصل قدم بعدی است که می تواند تفاوت بزرگی را در مورد جستجو، مشاهده و ارائه یک خانه ایجاد کند.

رهن در اصل با نام‌های قرارداد در اصل، تصمیم در اصل، قرارداد رهنی در اصل یا قول رهن نیز شناخته می‌شود. وام مسکن در اصل، یا به اختصار MIP، یک سند شخصی شده است که مقدار پولی را تأیید می کند که وام دهنده معتقد است بر اساس اطلاعاتی که در این مرحله به اشتراک گذاشته اید، می تواند به شما وام دهد. و حتی اگر این یک الزام قانونی نیست، نمایندگان املاک به طور فزاینده ای از شما می خواهند که یکی از آنها را داشته باشید.

وام مسکن در اصل مختص شما است و همراه با سپرده شما، می تواند نشانی از محدوده قیمت ملکی که می توانید در آن جستجو کنید را به شما ارائه دهد. بنابراین می توانید خانه جدید خود را با اطمینان بیشتری جستجو کنید. شما معمولاً می توانید ظرف ۲۴ ساعت یک MIP دریافت کنید و معمولاً تا ۹۰ روز اعتبار دارد، اما معیارها و قوانین وام دهندگان مختلف متفاوت است.

در مورد جایی که می خواهید زندگی کنید تحقیق کنید

برای تحقیق و شناخت منطقه انتخابی خود کمی زمان بگذارید. اگر می توانید، مطمئن شوید که در اطراف محله قدم می زنید تا بتوانید درک کنید که زندگی در آنجا چگونه خواهد بود. به این ترتیب، همچنین می‌توانید بفهمید که چقدر طول می‌کشد تا به نزدیک‌ترین ایستگاه، سوپرمارکت یا اجرای مدرسه بروید.

اگر فکر نمی‌کنید که نمی‌توانید خانه‌ای را که می‌خواهید در بهترین کد پستی خود بخرید، سعی کنید کمی دورتر در همان خط قطار، مترو یا تراموا نگاه کنید. می توانید در ازای رفت و آمد کمی طولانی تر، خانه ای با ارزش تر پیدا کنید.

می‌توانید از  ویژگی ترسیم یک جستجوی ما  برای تنظیم منطقه‌ای که می‌خواهید به آن نگاه کنید، استفاده کنید، و اگر منطقه انتخابی خود را روی نقشه گسترش دهید، ویژگی‌های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت.

چه در حال مقایسه مکان‌های مختلف باشید، چه در حال بررسی طیف وسیعی از گزینه‌های متناسب با بودجه خود، یا مدیریت مشاهده‌های خود، استفاده از فهرست‌های دارایی برای سازماندهی دارایی‌های ذخیره‌شده خود می‌تواند پیگیری انتخاب‌های برتر شما را آسان‌تر کند.

شکار خانگی را شروع کنید

اطمینان از اینکه اولین کسی هستید که از املاک جدید یا حتی کاهش قیمت مطلع می شوید، برای رسیدن به خانه رویایی شما ضروری است. ساده ترین راه برای ماندن در بالای آنچه به بازار می آید، در مناطقی که بیشتر به آن علاقه دارید، تنظیم هشدارهای ملک است.

همچنین ارزش آن را دارد که شخصاً به آژانس های املاک محلی مراجعه کنید تا علاقه خود را در این منطقه ثبت کنید. در صورت ملاقات، نمایندگان به احتمال زیاد شما را به یاد خواهند آورد و هنگامی که دستورالعمل های جدیدی دریافت می کنند، شما را در ذهن خواهند داشت.

فهرستی از سؤالات مهم (مدت اجاره ملک، مدت زمان اجاره ملک، آیا مالکان هنوز جایی برای نقل مکان پیدا کرده اند، چه مدت در بازار بوده است؟) تهیه کنید تا فراموش نکنید که هنگام رفتن، این موارد را بپرسید و مشاهده خواص

ارائه پیشنهاد

دانستن سقف بودجه شما بسیار مهم است، بنابراین حداکثر محدودیت خود را از ابتدا تعیین کنید. هنگامی که آماده ارائه پیشنهادی به مشاور املاکی هستید که خانه را می فروشد، بهتر است کمی درباره خود به آنها بگویید. به عنوان مثال، اگر برای اولین بار خریدار بدون زنجیره با وام مسکن هستید، این موضوع را شفاف کنید تا صاحب خانه بداند که آماده ادامه کار هستید.

تنظیم وام مسکن

اکنون باید سریع حرکت کنید – فروشنده می خواهد پیشرفت را ببیند، بنابراین سعی کنید از تاخیرهای غیرضروری در انجام بررسی ها و سایر کارهای قانونی جلوگیری کنید. فرم درخواست وام‌دهنده وام مسکن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را برای آن‌ها ارسال کنید – این شامل مدرک شناسایی شما، مدرک درآمد شما، اثبات آدرس شما در چند ماه گذشته و صورت‌حساب‌های بانکی شما خواهد بود، بنابراین این اسناد را آماده کنید.

ارزیابی و بررسی های وام دهنده

وام دهنده ترتیبی می دهد تا یک نقشه بردار واجد شرایط ملکی را که می خواهید بخرید بررسی کند و ارزش آن را بررسی کند. و همچنین مطمئن شوید که این ملکی است که آنها به آن وام خواهند داد.

در مورد وضعیت ملک خود آرامش بیشتری می خواهید؟ سه سطح بررسی وجود دارد – یک گزارش وضعیت اولیه، یک گزارش استاندارد خریدار خانه، محبوب ترین گزینه، یا یک بررسی ساختمانی عمیق که معمولاً برای املاک بسیار فرسوده یا بسیار غیرعادی رزرو می شود.

اگر یک نظرسنجی مشکلاتی را آشکار کرد، ممکن است بتوانید برای کاهش قیمت تمام یا بخشی از هزینه کار مذاکره کنید.

یک وکیل یا حمل و نقل استخدام کنید

انتقال فرآیندی است که توسط وکلای خریدار و فروشنده برای انتقال مالکیت قانونی ملک یا زمین از شخصی به شخص دیگر انجام می شود. هنگامی که پیشنهاد شما پذیرفته شد، به وکیل خود اطلاع دهید تا بتوانند مطالعه اجاره نامه، دستور جستجوی شورا و تنظیم قراردادها را آغاز کنند.

مبادله قراردادها

 پس از بررسی و جستجو و تایید وام مسکن شما، آماده مبادله قراردادها و واریز سپرده غیرقابل استرداد خواهید بود. همه اینها توسط وکیل شما ترتیب داده می شود.

آماده شدن برای حرکت

باید ترتیبی دهید که نامه خود را به خانه جدید خود هدایت کنید، به شرکت های خدماتی خود اطلاع دهید که خانه قدیمی خود را ترک می کنید، بیمه خانه را ترتیب دهید و خدمات تلفن ثابت و پهنای باند خود را تنظیم کنید.

همچنین باید یک شرکت جابجایی یا استخدام ون ترتیب دهید. یک شلوغ بسیار کامل در این مرحله زندگی را در حین و بعد از حرکت آسان تر می کند!

مالیات حق تمبر در انگلستان و ایرلند شمالی ظرف دو هفته پس از تکمیل فروش شما قابل پرداخت است. وکیل شما باید کارهای اداری را برای شما انجام دهد. می‌توانید با استفاده از ماشین‌حساب حق تمبر ما بفهمید که چقدر باید پرداخت کنید. در اسکاتلند  و  ولز نیز مالیات های معادل قابل پرداخت وجود دارد.

تکمیل فروش

شما می توانید در روز اتمام کار بسیار کمی انجام دهید به جز نوشیدن فنجان های بی پایان چای و مشتاقانه منتظر تماس مشاور املاک خود باشید که به شما اطلاع دهد وجوه تمام شده است و در نهایت می توانید کلید خانه جدید خود را جمع آوری کنید. پس از آن شما آماده حرکت به داخل هستید!

روز حرکت

همه چیزهایی را که برای یک یا دو شب اول نیاز دارید، از جمله رختخواب، بسته بندی کنید و این کیسه ها را جدا از بقیه وسایل خود نگه دارید. به این ترتیب نیازی نیست وقت خود را برای جستجوی مسواک گم شده در کوهی از جعبه ها تلف کنید.

جعبه‌های دیگر خود را با برچسب اتاقی که می‌خواهید به آن‌ها بروند تا سعی کنید چیزها را به نوعی مرتب کنید، علامت بزنید.

تحویل سوپرمارکت را برای روز بعد رزرو کنید – و بسته بندی را باز کنید

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *