قیمت های درخواستی در بریتانیا رکورد جدیدی را ثبت کرد

سال شلوغی برای بازار مسکن تاکنون بوده است. با تعداد زیادی از مردم که به دنبال جابه‌جایی هستند، شاهد بوده‌ایم که قیمت‌های درخواستی در سرتاسر بریتانیای کبیر در هر یک از چهار ماه گذشته رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده است.

میانگین قیمت درخواستی ملی اکنون ۳۶۷,۵۰۱ پوند است که نسبت به ماه گذشته ۷,۴۰۰ پوند افزایش یافته است، در حالی که در لندن، اکنون بالای ۶۸۹,۰۰۰ پوند است.

از ماه می ۲۰۱۴ تاکنون شاهد این سطح از رشد قیمت در این زمان از سال نبوده ایم.

چرا قیمت مسکن مدام در حال افزایش است؟

میانگین قیمت‌های درخواستی در حال افزایش است زیرا ما همچنان شاهد تقاضای قوی از سوی خریداران هستیم، در زمانی که خانه‌های کافی در بازار وجود ندارد. 

این رشد قیمت درخواستی با پس‌زمینه افزایش نرخ بهره و افزایش هزینه زندگی تنظیم می‌شود. با این حال، به نظر نمی رسد که این افزایش ها، حداقل در حال حاضر، اشتیاق خریداران خانه را برای حرکت کاهش دهد.  

تعداد افرادی که با آژانس‌های املاک تماس می‌گیرند و می‌خواهند املاک را مشاهده کنند، در مقایسه با مدت مشابه در آخرین بازار مسکن «عادی» سال ۲۰۱۹، قبل از شروع همه‌گیری، ۳۱ درصد افزایش یافته است. 

کارشناس املاک ما، تیم بنیستر، می‌گوید: «ممکن است مردم تعجب کنند که چرا بازار مسکن در حال حاضر در جهت مخالف اقتصاد گسترده‌تر است. داده‌های ما نشان می‌دهد کسانی که توانایی انجام این کار را دارند خانه و نقل مکان خود را در اولویت قرار می‌دهند و عدم تعادل بین عرضه و تقاضا از افزایش قیمت‌ها حمایت می‌کند.» 

آیا خانه های بیشتری وارد بازار می شوند؟

ما از ابتدای سال شاهد افزایش اندکی در میانگین تعداد خانه‌هایی بوده‌ایم که هر بنگاه املاک برای فروش دارد، به این معنی که خریداران به آرامی اما مطمئناً هنگام جستجوی خانه بعدی خود، انتخاب بیشتری در اختیارشان قرار می‌گیرد.  

جان اومالی از مشاور املاک Pacitti Jones در گلاسکو می‌گوید: «در حالی که فعالیت‌های دیوانه‌کننده خریدار آرام شده است، بازار قطعا قوی است و اکنون شاهد حجم بالاتری از فروشندگان هستیم که احساس راحتی بیشتری برای عرضه املاک خود در بازار قبل از ساخت دارند. پیشنهادی برای دیگری.» 

اگر به فکر جابه‌جایی هستید و ملکی برای فروش دارید، توصیه آژانس‌های املاک این است که خانه خود را در بازار عرضه کنید، زیرا بسیاری از فروشندگان خریدارانی را انتخاب می‌کنند که از قبل توافق شده باشد.  

آیا قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است؟

نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد سرعت بازار ممکن است در حال کاهش باشد، البته به تدریج.  

تقاضای شدید خریداران و نبود خانه برای فروش به ادامه رشد قیمت در سال جاری کمک کرده است. افراد بیشتری که تصمیم می‌گیرند خانه‌های خود را به بازار عرضه کنند، همراه با نگرانی‌های مربوط به مقرون به صرفه بودن خانه‌ها، احتمالاً به این معنی است که رقابت بین خریداران تا نیمه دوم سال کاهش می‌یابد. 

تیم، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «پیش‌بینی می‌کنیم که اثرات افزایش هزینه زندگی و افزایش نرخ‌های بهره در اواخر سال به بازار وارد شود. و ترکیبی از عرضه بیشتر خانه‌ها، و افراد با اندازه‌گیری توانایی‌هایشان، به تعدیل بازار کمک می‌کند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *