آیا تعداد بیشتری از خریدارانی که برای اولین بار خرید می کنند، شرایط وام مسکن طولانی تری را قفل می کنند؟

اگر در حال حاضر به دنبال خرید اولین خانه خود هستید، احتمالاً چیزهای زیادی در مورد افزایش قیمت مسکن و نرخ بهره و همچنین هزینه های زندگی شنیده اید.

با وجود ابهام زیاد، بسیار مهم است که به دقت در نظر بگیرید که هنگام خرید خانه چقدر می توانید بپردازید، از جمله هزینه های وام مسکن.

از ابتدای سال، افزایش نرخ بهره و قیمت‌های درخواستی بی‌سابقه باعث افزایش متوسط ​​پرداخت‌های وام مسکن شده است.

میانگین پرداخت ماهانه خریدار برای اولین بار برای شخصی که ۹۰ درصد وام به ارزش وام مسکن را برای دو سال ثابت می گیرد، اکنون ۲۰ درصد (+ ۱۶۳ پوند) بیشتر از ابتدای سال است. اکنون با ۹۷۶ پوند در ماه کار می کند.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما می‌گوید: «کسانی که می‌خواهند امسال نقل مکان کنند، به‌ویژه خریدارانی که برای اولین بار خرید می‌کنند، ممکن است با قفل کردن شرایط طولانی‌تر وام مسکن با نرخ ثابت پیش از افزایش مجدد وام‌های ماهانه، به دنبال اطمینان مالی باشند.

وام مسکن با نرخ ثابت چگونه کار می کند؟

تعداد زیادی وام مسکن مختلف وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. نرخ بهره ای که پرداخت می کنید می تواند ثابت یا متغیر باشد.

به وام مسکن با نرخ ثابت مانند توقف قیمت فکر کنید. نرخ بهره شما تضمین می شود، بنابراین پرداخت های ماهانه شما برای یک دوره زمانی مشخص ثابت می ماند. و تا یک تاریخ توافق شده تغییر نمی کنند. این می تواند از دو تا سه سال، تا ۱۰ سال یا حتی بیشتر باشد.

وام های مسکن با نرخ ثابت برای اطمینان و آرامش خاطر که با دانستن اینکه دقیقاً چه چیزی باید هر ماه در طول دوره ثابت بپردازید، عالی است.

در اینجا راهنمای ما در مورد انواع مختلف وام مسکن است. همچنین می توانید از مشاور، کارگزار یا وام دهنده مشاوره مفیدی دریافت کنید.

اصلاح دو ساله یا پنج ساله؟ شکاف در حال بسته شدن است

شکاف بین نرخ‌های بهره برای وام‌های مسکن کوتاه‌مدت و بلندمدت در سال‌های اخیر در حال کاهش است و اکنون تقریباً یکسان است.

به عنوان مثال، طبق داده های بانک انگلستان، به عنوان مثال، متوسط ​​نرخ بهره برای وام مسکن ۷۵% وام به ارزش، اکنون ۲.۹% برای یک قرارداد دو ساله یا پنج ساله ثابت است. از لحاظ تاریخی، وام دهندگان نرخ پایین تری را در یک تثبیت دو ساله با اختلاف ۱% بین این دو معامله طی پنج سال گذشته ارائه کردند.

بنابراین اگر می خواهید بودجه خود را برای مدت طولانی تری تنظیم کنید و قصد دارید بیش از چند سال در خانه خود بمانید، ممکن است نرخ ثابت بلندمدتی را قفل کنید.

اما به یاد داشته باشید، هنگامی که دوره ثابت به پایان می رسد، به احتمال زیاد به طور خودکار به نرخ متغیر استاندارد (SVR) وام دهنده منتقل خواهید شد. این معمولاً نرخ بهره بالاتری نسبت به نرخ بهره ثابتی است که در آن بودید. اما، از آنجایی که معامله شما به پایان می رسد، می توانید برای وام مسکن جدید درخواست دهید. بنابراین ایده خوبی است که قبل از پایان دوره ثابت خود، از قبل برنامه ریزی کنید

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *