خریداران خانه در آینده به دنبال چه چیزی خواهند بود؟

فناوری هوشمند خانه‌های ما را به گونه‌ای متحول کرده است که یک دهه پیش نمی‌توانستیم آن را تصور کنیم. و با حرکت رو به جلو، آینده خانه های ما، بدون تردید، سبزتر است.

سبزتر کردن خانه‌ها بخش مهمی از کمک به بریتانیا برای رسیدن به خالص صفر تا سال ۲۰۵۰ است. دولت می‌خواهد تا سال ۲۰۳۵ تعداد خانه‌های مسکونی را تا حد امکان به درجه C EPC برساند.

اگر خانه خود را می فروشید یا اجاره می دهید، به گواهی عملکرد انرژی (EPC) برای ملک خود نیاز دارید. خانه ای که امتیاز بالایی در بهره وری انرژی کسب کند، قبوض ارزان تری را به همراه خواهد داشت. حتی می تواند منجر به افزایش قیمت درخواستی شود. و با نگاهی بیشتر به آینده، این امکان وجود دارد که به کسانی که دارای املاک با رتبه بالا هستند، بهترین معاملات وام مسکن را نیز ارائه دهند.

بنابراین، در طول سال‌های آینده، آیا خانه‌هایی با EPC‌های با رتبه بالا می‌توانند به اندازه یک باغ بزرگ، یک مکان مطلوب یا سرعت پهنای باند سریع برای خریداران بالقوه مهم باشند؟ ما فکر می‌کنیم این احتمال وجود دارد، اما شاید تا زمانی که گرفتن یک معامله وام مسکن خوب برای خانه‌ای با رتبه ضعیف بسیار سخت‌تر شود.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما می‌گوید: «بحث‌های زیادی در مورد اینکه چه اتفاقی ممکن است در آینده برای خانه‌هایی با بهره‌وری انرژی ضعیف بیفتد، وجود دارد، و دولت گفته است که مطمئن خواهد شد این خانه‌ها همچنان می‌توانند وام مسکن دریافت کنند. اما من فکر نمی‌کنم که تعجب‌آور باشد اگر در مدت ۱۰ سال شاهد باشیم که صاحبان خانه‌هایی با پایین‌ترین رتبه‌بندی EPC متوجه می‌شوند که بهترین نرخ‌های وام مسکن را از دست می‌دهند.

خریداران در حال حاضر به دنبال کدام ویژگی های سبز هستند؟

خریداران آینده از ویژگی‌های خانه‌ای که آن را در مصرف انرژی کارآمدتر می‌کند آگاه‌تر خواهند بود و احتمالاً سعی می‌کنند در مورد درخواست تخفیف‌های قیمتی مذاکره کنند تا هزینه ایجاد بهبودهای سبز در ۱۰ سال آینده را در نظر بگیرند.

در حال حاضر، ویژگی هایی مانند پنل های خورشیدی و پمپ های حرارتی در ابزار مرتب سازی کلمات کلیدی ما در Rightmove رتبه بندی شده اند. جستجو برای پنل های خورشیدی از موقعیت ۵۰۰ در نوامبر ۲۰۲۰ به موقعیت ۹۸ در ژوئن ۲۰۲۲ و پمپ های حرارتی از ۱۰۰۰ به ۱۹۰ افزایش یافته است.

بعلاوه، در مقایسه با شروع سال ۲۰۲۰، در حال حاضر ۷۳ درصد از عبارات سبز بیشتری مانند “پایدار” و “کم کربن” توسط نمایندگان به عنوان امتیاز فروش در توضیحات دارایی خود در Rightmove در مقایسه با شروع سال ۲۰۲۰ استفاده می شود . هم.

با گذشت زمان، خریداران در مورد انواع ویژگی‌های نصب شده در جدیدترین خانه‌های جدید، مانند پانل‌های PV، تهویه مکانیکی با بازیابی گرما، شارژرهای برقی، کاهش مصرف آب و نصب احتمالی منبع هوا سؤالات بیشتری خواهند پرسید. پمپ های حرارتی

“ما شاهد خواهیم بود که خریداران نسبت به بهبودهای سبز مورد نیاز بسیار بیشتر آگاه می شوند، و این را در نظر می گیرند که چقدر به فروشنده پیشنهاد می دهند. به احتمال زیاد این تغییر تدریجی است و نه سریع، اما در حال حاضر می‌توانیم شاهد افزایش قیمت سبز در هنگام بهبود باشیم. البته، بهبودهایی که یک خانه را در مصرف انرژی کارآمدتر می‌کنند، اغلب به معنای بهبود وضعیت هستند، مانند نصب پنجره‌های جدید.»

او می‌افزاید: «اما نتیجه نهایی بهبود فقط یک خانه بازسازی‌شده ارزش پول بیشتر نیست، بلکه اغلب خانه‌ای سبزتر است».

فروشندگان می‌توانند پاداش‌های زودهنگام ورود به سیستم را برای پیشرفت‌ها درو کنند، به شرطی که موارد مناسب را انجام دهند. اگر این تغییرات ایجاد نشوند، ممکن است در نهایت مجبور به کاهش قیمت درخواستی خود شوند اگر ویژگی‌های سبز با انتظارات خریدارشان مطابقت نداشته باشد.

بهبود رتبه EPC خانه شما می تواند ۱۶٪ به ارزش آن بیافزاید

برای اینکه بفهمیم آیا بهبود در رتبه بندی EPC خانه تاثیری بر قیمت درخواستی دارد یا خیر، ما بیش از ۲۰۰۰۰۰ خانه فهرست شده در Rightmove را که دو بار فروخته شده بودند، اما برای بار دوم دارای رتبه EPC بهبود یافته بودند، تجزیه و تحلیل کردیم.

ما متوجه شدیم که فروشندگانی که رتبه خود را از F به C ارتقا داده بودند به طور متوسط ​​۱۶٪ به قیمت خانه خود اضافه کردند. این حق بیمه بالاتر از رشد قیمت مسکن محلی است که خانه ممکن است از آخرین فروش آن سود برده باشد.

تیم می‌گوید: «معلوم است که بسیاری از صاحبان خانه‌ها می‌خواهند بهبودهایی ایجاد کنند، اما پیچیدگی و هزینه‌های تغییرات به این معنی است که مردم به کمک و کمک مالی بیشتری نیاز دارند تا بدانند چه تغییراتی و چه زمانی انجام دهند.

ما می دانیم که صرفه جویی در قبوض انرژی بزرگترین انگیزه برای ایجاد تغییرات است، و در آینده باید هزینه های سرمایش خانه هایمان را به اندازه گرمایش آنها در نظر بگیریم، همانطور که در طول موج گرمای اخیر متوجه شدیم. این سؤالات بیشتری را در مورد بهترین سیستم هایی که مردم باید برای محافظت از آینده خانه های خود نصب کنند، باز می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *