چرا قیمت مسکن کاهش می یابد؟

وبلاگ

۸ اسفند ۱۴۰۱ 12 بازدید

چرا قیمت مسکن کاهش می یابد؟

اگر به فروش یا خرید خانه فکر می کنید، احتمالاً چیزهای مختلفی در مورد آنچه در حال حاضر در بازار مسکن می گذرد شنیده اید.

آیا قیمت مسکن کاهش می یابد؟ یا می توانند دوباره بالا بیایند و رکوردهای جدید حتی بالاتری را ثبت کنند؟

ما از تعطیلی کامل بازار برای دو ماه در سال ۲۰۲۰ به شلوغ ترین هجوم خرید خانه در سال ۲۰۲۱ رسیده ایم.

و ما در حال حاضر در بازاری هستیم که کمی کمتر از قبل از کوره در رفته است، اما هنوز تعداد خریداران بسیار بیشتر از خانه های فروشی است، و این از کاهش قابل توجه قیمت ها جلوگیری می کند.

در طول یک سال «عادی‌تر»، ما پیگیری می‌کنیم که چه اتفاقی برای قیمت خانه‌هایی که هر ماه به فروش می‌رسند می‌افتد.

حتی با وجود اختلال در کووید و چندین دوره قرنطینه، همچنان شاهد بوده‌ایم که الگوی افزایش و کاهش قیمت‌ها در هر ماه مشابه سال‌های گذشته بوده و بر اساس تقاضای فصلی از سوی خانه‌داران است.

از نظر تاریخی، معمولاً در چند ماه اول سال شاهد افزایش تدریجی قیمت‌ها هستیم. سپس در تابستان که مردم به تعطیلات می‌روند، افت جزئی را می‌بینیم، و با ورود به بازار پاییزی کمی بالا می‌پرند. در چند ماه آخر سال، شاهد کاهش قیمت ها هستیم زیرا مردم بیشتر به جشن های جشن فکر می کنند تا نقل مکان به خانه.

الان چه اتفاقی برای استعلام قیمت ها می افتد؟

در ماه آگوست، میانگین قیمت‌های درخواستی برای اولین بار امسال کاهش یافت ، اما ماه‌های شلوغ پاییز می‌تواند باعث افزایش بالقوه قیمت‌ها شود زیرا مردم به دنبال حرکت قبل از سال جدید هستند.

افزایش قبوض انرژی و نرخ بهره نیز بر تعداد افرادی که می توانند به خانه خود در ماه های آینده نقل مکان کنند، تأثیر خواهد گذاشت.

در حال حاضر، میانگین قیمت برای اولین خرید خانه دو خوابه یا کمتر، ۲۲۴۰۹۱ پوند است. برای یک خانه معمولی سه تا چهار خوابه، ۳۳۸۷۵۷ پوند است. و اگر به دنبال یک خانه بزرگتر با پنج اتاق خواب یا بیشتر هستید، به طور متوسط ​​باید حدود ۶۶۵۳۰۴ پوند بپردازید.

اما هزاران بازار محلی مختلف وجود دارد و میانگین قیمت‌های ملی همیشه نمی‌تواند به شما بگوید در کجا زندگی می‌کنید یا کجا می‌خواهید بخرید چه اتفاقی می‌افتد. بنابراین مهم‌ترین چیز این است که بفهمید چقدر می‌توانید به راحتی بپردازید، و نگاهی به خانه‌های فروش با بودجه خود در مناطقی که می‌خواهید در آن زندگی کنید، بیاندازید . منطقه به فروش رسیده است.

در چند سال گذشته شاهد بوده ایم که شکارچیان خانه در حال گسترش منطقه جستجوی مورد نظر خود هستند. اگر می توانید این کار را انجام دهید، به کجا می توانم زندگی کنم نگاهی بیندازید؟ برای بررسی طیف وسیعی از گزینه های بالقوه

من به دنبال خرید خانه هستم، آیا باید همین الان خرید کنم – یا صبر کنم؟

میانگین پرداخت های وام مسکن در حال حاضر بیشتر از ابتدای سال است، زیرا نرخ بهره افزایش یافته است. اما در طول دهه گذشته، متوسط ​​پرداخت های اجاره بیش از پرداخت های وام مسکن افزایش یافته است.

اگر توانسته اید به اندازه کافی برای یک سپرده پس انداز کنید و می توانید معیارهای مورد نیاز یک وام دهنده را بگذرانید، اکنون زمان خوبی برای شروع جستجوی خانه است.

مطمئن نیستید که آماده اید؟ شما می توانید برای وام مسکن در اصل درخواست دهید تا ببینید چقدر می توانید وام بگیرید.

من به دنبال فروش هستم، آیا می توانم خریدار پیدا کنم؟

پاییز به طور سنتی زمان خوبی برای ورود به بازار است، زیرا شاهد جهش خریداران هستیم که در سال جدید به فکر نقل مکان به خانه جدید می‌شوند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا خانه شما آماده فروش شود. اولین گام این است که ترتیبی دهید که چند نماینده املاک ارزش خانه شما را داشته باشند و سپس آن را در Rightmove فهرست کنید.

در هر مرحله ای از سفر به خانه که هستید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، راهنمای گام به گام ما برای خرید خانه را بررسی کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *