میانگین اجاره ماهانه در بریتانیا به رکورد بالایی رسید

اگر اخیراً بازار ملک را دنبال کرده باشید، می‌دانید که قیمت‌ها، چه خانه‌هایی برای اجاره یا فروش، در حال افزایش است.

و یکی از دلایل اصلی این افزایش ها این است که خانه های کافی برای پاسخگویی به تقاضای افرادی که به دنبال نقل مکان هستند وجود ندارد.

تقاضا از سوی مستاجران در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۱، ۲۰ درصد افزایش یافته است، که باعث افزایش متوسط ​​پرداخت ماهانه اجاره بها می شود. متوسط ​​اجاره ماهانه در بریتانیای کبیر اکنون ۱۱۶۲ پوند است که ۱۱ درصد در یک سال و ۳.۲ درصد از ژوئیه ۲۰۲۲ افزایش یافته است. این سومین بار است که اجاره بها ۳ درصد یا بیشتر در یک دوره سه ماهه افزایش یافته است.

برخی از خبرهای خوب این است که تقریباً در همه مناطق بریتانیا – به استثنای لندن – خانه‌های بیشتری برای اجاره در حال حاضر نسبت به سال ۲۰۲۲ وجود دارد. حرکت کردن

کارشناس املاک ما، تیم بانیستر، می گوید که قبل از برآورده شدن سطح کنونی تقاضا، باید خانه های بیشتری برای اجاره وجود داشته باشد.

او می‌گوید: «در حال حاضر این یک چالش واقعی برای اجاره‌کنندگان است، زیرا خانه‌های کافی برای اجاره برای پاسخگویی به تقاضای افراد متقاضی وجود ندارد. در نهایت، شکاف بین عرضه و تقاضا در سراسر جهان گسترده تر می شود. ما نیاز به افزایش قابل توجهی از خانه‌ها داریم تا وارد بازار شوند تا حتی تعادل را در ترازو شروع کنیم.»

کجاها اجاره بها بیشترین افزایش را داشته است؟

حوزه منطقه میانگین درخواست
اجاره در هر
ماه تقویمی
Q3 2021
میانگین درخواست اجاره
در هر ماه تقویمی
Q3 2022
تغییر سالیانه
نیوبوری جنوب شرق ۱۰۰۳ پوند ۱۲۲۶ پوند +۲۲.۲٪
منچستر شمال غربی ۹۵۹ پوند ۱۱۵۷ پوند +۲۰.۵٪
کاردیف ولز ۸۷۰ پوند ۱۰۴۱ پوند +۱۹.۶٪
فروش شمال غربی ۸۷۳ پوند ۱۰۳۷ پوند +۱۸.۸٪
ویلمزلو شمال غربی ۹۶۵ پوند ۱۱۴۲ پوند + ۱۸.۳٪
ادینبورگ اسکاتلند ۱۰۰۲ پوند ۱۱۸۲ پوند +۱۸.۰٪
تورکی جنوب غربی ۷۶۴ پوند ۸۹۹ پوند +۱۷.۷٪
سالفورد شمال غربی ۹۷۲ پوند ۱۱۴۴ پوند +۱۷.۶٪
بیرمنگام وست میدلندز ۸۸۲ پوند ۱۰۳۷ پوند +۱۷.۶٪
سپر شمالی شمال شرق ۶۰۰ پوند ۷۰۵ پوند +۱۷.۴٪

ما افراد زیادی را دیده‌ایم که به دنبال اجاره خانه در شهرهای بزرگ بریتانیا هستند یا در نزدیکی آن هستند. در طول همه‌گیری، بسیاری از مردم تصمیم گرفتند به شهرهای ساحلی و حومه شهر نقل مکان کنند، اما اکنون شاهد معکوس شدن این روند هستیم. و شهرهایی مانند منچستر ، کاردیف و ادینبورگ از جمله مناطقی هستند که اجاره بها در آنها بیشترین افزایش را در سه ماه گذشته داشته است.

جان اومالی، مدیر عامل Pacitti Jones در گلاسکو، می‌گوید: «در اصل، حرفه‌ای‌های جوان‌تر همان چیزهایی را می‌خواهند که همیشه می‌خواستند – بیرون رفتن و خوش گذرانی – و این به معنای بازگشت به قلب شهرهای ما و لذت بردن است. امکانات اجتماعی موجود.»

و این فقط نسل جوان نیست که به دنبال زندگی در مکان‌های پرجنب‌وجوش مرکز شهر است: «افزایش چشمگیر هزینه‌های زندگی به این معنی است که اکنون شاهد کاهش متراژ افراد مسن به آپارتمان‌ها برای کاهش قبض‌های خانوار هستیم. و این چیزی است که ما انتظار داریم بیشتر از آن ببینیم.»

چگونه می توانید شانس خود را برای دریافت خانه اجاره ای که می خواهید افزایش دهید؟

با سطح بالای رقابت برای املاک اجاره ای در حال حاضر، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که وقتی شروع به جستجوی خانه بعدی خود می کنید تا حد امکان آماده باشید.

مدیر بنهام و ریوز، مارک فون گروندر، می گوید که علاوه بر اطمینان از آماده بودن سپرده خود – که معمولاً حدود ۵ هفته اجاره است – اگر تمام اسناد لازم را در اختیار داشته باشید، بسیار مفید خواهد بود. از حق مجوز اجاره گرفته تا آدرس های فعلی و گذشته، مراجع کارمند و شخصی، و صورت حساب بانکی.

«و وقتی نوبت به بازدیدها می‌رسد، خود را در دسترس قرار دهید. بازار به‌طور باورنکردنی سریع حرکت می‌کند، بنابراین منتظر تماشای عصرانه یا تا آخر هفته باشید. مارک می گوید: اگر ملکی برای شما مناسب است، در اسرع وقت برای ایمن سازی آن اقدام کنید.

و در نهایت، آماده حرکت باشید. یک صاحبخانه در حالت ایده آل به دنبال مستاجری می گردد که بتواند ملک خود را به محض تخلیه مستاجر فعلی اجاره کند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *