راهنما برای خرید به پایان می رسد: چه چیز دیگری در دسترس است؟

آیا به دنبال خرید اولین خانه خود هستید؟ اکنون برنامه های کاربردی برای طرح وام کمک به خرید در انگلستان بسته شده است، چه کمک دیگری در حال حاضر وجود دارد؟

 

ما نگاهی به برخی دیگر از طرح‌های دولتی و تغییرات قانونی انداخته‌ایم که هدفشان کمک به شما برای بالا رفتن از نردبان یا خرید خانه بعدی است.

با Help to Buy چه اتفاقی می‌افتد؟

وام کمک به خرید سهام، که برای کمک به خریدارانی که برای اولین بار در انگلیس خرید خانه می کنند، راه اندازی شده است، اکنون به روی برنامه های جدید بسته شده است. و تمام خانه هایی که از طریق این طرح خریداری می شوند باید تا پایان مارس سال آینده تکمیل شوند.

ولز طرح کمک به خرید خود را دارد که وام‌های سهام مشترک تا سقف ۲۰ درصد را به خریداران خانه‌های نوساز ارائه می‌کند. همچنان می‌توانید از هم‌اکنون تا پایان مارس ۲۰۲۳ برای این طرح درخواست دهید. طرح کمک به خرید اسکاتلند قبلاً بسته شده است.

و در مورد Help to Buy ISA چطور؟

مهلت باز کردن Help to Buy ISA قبلاً به پایان رسیده است. با این حال، هر کسی که حسابی از قبل باز کرده باشد می‌تواند تا پایان نوامبر ۲۰۲۹ ماهانه تا ۲۰۰ پوند اضافه کند. شما همچنان می‌توانید پاداش دولتی – در حال حاضر ۲۵٪ از پس‌انداز تا سقف ۱۲۰۰۰ پوند – را مطالبه کنید که پس از تکمیل خانه اول قابل پرداخت است. خرید تا ۱ دسامبر ۲۰۳۰.

اگر از قبل راهنما برای خرید ISA ندارید، می‌توان از ISA مادام العمر به عنوان جایگزین استفاده کرد. برای باز کردن یکی، باید بالای ۱۸ سال داشته باشید، اما کمتر از ۴۰ سال داشته باشید. می توانید تا ۵۰ سالگی هر سال تا ۴۰۰۰ پوند پس انداز کنید، و دولت مبلغ پس انداز شده را با ۲۵% پاداش (حداکثر پوند) اضافه می کند. ۱۰۰۰ در سال به عنوان پاداش). مانند Help to Buy ISA، شما می توانید وجوه را برای خرید اولین خانه خود برداشت کنید.

معافیت حق تمبر برای خریدارانی که بار اولی دارند

در ماه سپتامبر، دولت تغییری دائمی در میزان مالیات حق تمبر که برای خانه های خریداری شده در انگلستان و ایرلند شمالی پرداخت می شود، اعلام کرد. آستانه ای که خریداران خانه شروع به پرداخت حق تمبر می کنند از ۱۲۵۰۰۰ پوند به ۲۵۰۰۰۰ پوند افزایش یافت. اگر برای اولین بار خریدار هستید، پس انداز بیشتری ارائه می شود. برای خانه ای با قیمت تا ۴۲۵۰۰۰ پوند هیچ حق تمبر پرداخت نخواهید کرد. برای خانه ای با قیمت بالاتر از این، شما ۵ درصد از مبلغی را که بین ۴۲۵۰۰۱ پوند تا ۶۲۵۰۰۰ پوند خرج می کنید پرداخت خواهید کرد.

در ولز، خریداران خانه مالیات معاملات زمین را پرداخت می کنند . در ماه اکتبر، دولت ولز آستانه ای را که خریداران برای اولین بار آن را پرداخت می کنند، از ۱۸۰۰۰۰ پوند به ۲۲۵۰۰۰ پوند افزایش داد.

در اسکاتلند، خانه هایی با قیمت ۱۴۵۰۰۰ پوند از مالیات بر معاملات زمین و ساختمان (LBTT) معاف هستند . با این حال، می‌توانید برای اولین بار درخواست تخفیف برای خریدار بدهید، به این معنی که برای خانه‌ای با قیمت کمتر از ۱۷۵۰۰۰ پوند LBTT پرداخت نمی‌کنید و تا ۶۰۰ پوند صرفه‌جویی می‌کنید.

قفل سپرده

Deposit Unlock شبیه طرح Help to Buy Equity Loan است، زیرا هدف آن کمک به خریداران خانه برای خرید خانه نوساز با سپرده کوچکتر ۵٪ است. با این حال، برخلاف طرح Help to Buy، Deposit Unlock برای همه خریداران خانه، نه فقط برای اولین بار، در دسترس است.

همچنین تفاوت های دیگری نیز بین این دو طرح وجود دارد. وام Help to Buy در پنج سال اول بدون بهره بود، اما با Deposit Unlock، بلافاصله شروع به پرداخت سود خواهید کرد.

مالکیت مشترک

مالکیت مشترک به خریداران این امکان را می دهد که سهمی از یک ملک خریداری کنند و قسمت باقی مانده را اجاره بپردازند. شما می توانید درصدی از خانه را خریداری کنید که مطابق با وام مسکنی است که احساس می کنید در آن زمان می توانید بپردازید. سپس در صورت تمایل می توانید بعداً سهم بیشتری از ملک را خریداری کنید.

چندین طرح مالکیت مشترک وجود دارد که در صورت داشتن معیارهای خاصی می توانید از آنها استفاده کنید. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها بخوانید .

ابتکار کم هزینه برای اولین بار خریداران (LIFT)، اسکاتلند

طرح LIFT یک طرح سهام مشترک است که در آن خریداران خانه درصدی از هزینه خانه (بین ۶۰٪ تا ۹۰٪) را پرداخت می کنند و دولت اسکاتلند بقیه سهم را در اختیار دارد. این برای کسانی طراحی شده است که نمی توانند قیمت کامل یک خانه برای فروش را بپردازند و متقاضیان برای بررسی واجد شرایط بودن این طرح ارزیابی خواهند شد.

دو نوع طرح LIFT وجود دارد: سهام جدید عرضه مشترک (NSSE) که به خریداران کمک می کند خانه های نوساز را از یک شورا یا انجمن مسکن خریداری کنند، و سهام مشترک بازار باز (OSSE)، که در آن خریداران می توانند خانه ها را در آستانه قیمت تعیین شده خریداری کنند. بازار آزاد آستانه قیمت بسته به محل اقامت در اسکاتلند که خانه خود را می خرید متفاوت است.

درباره طرح اسکاتلندی LIFT بیشتر بخوانید

در مورد وام مسکن چه اتفاقی می‌افتد، و این برای خریدارانی که برای اولین بار خرید می‌کنند چه معنایی دارد؟

وام دهندگان معیارهای استطاعت خود را در هفته های اخیر سخت تر کرده اند. این برای اطمینان از اینکه مردم همچنان قادر به پرداخت وام های مسکن خود هستند، در صورتی که پرداخت های آنها افزایش می یابد، انجام می شود.

بنابراین، متأسفانه برخی از خریدارانی که برای اولین بار خرید می کنند ممکن است گرفتن وام مسکن دشوارتر باشد. اما مهم است که بدانید بهترین گزینه برای شما کدام است. کارگزاران وام مسکن می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چقدر می توانید وام بگیرید و چه نوع وام مسکنی بگیرید. آنها همچنین در مورد شرایط خاص شما صحبت خواهند کرد تا به تعیین بهترین وام دهنده برای شما کمک کنند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *