چرا قیمت مسکن در این ماه کاهش یافت؟

 

قیمت ها به طور متوسط ​​۱.۱٪ (-۴,۱۵۹ پوند) در ماه نوامبر کاهش یافت و به ۳۶۶,۹۹۹ پوند رسید. این کاهش جزئی مطابق با روندی است که معمولاً در این زمان از سال شاهد آن هستیم و مطابق با پنج سال قبل از همه گیری است. یکی از دلایلی که اغلب در حال حاضر شاهد کاهش قیمت مسکن هستیم این است که فروشندگان در این زمان از سال قیمت‌های رقابتی‌تری خواهند داشت تا شانس خود را برای یافتن خریدار قبل از سال نو افزایش دهند.

اما حتی با وجود این کاهش قیمت‌ها، میانگین قیمت مسکن هنوز ۷ درصد بیشتر از این زمان در سال ۲۰۲۱ است. از خانه های برای فروش از آنجایی که خانه‌داران با انتخاب کمتری مواجه بودند و املاک بسیار کمی را برای فروش تعقیب می‌کردند، قیمت‌ها به بالاترین حد خود رسید.

خبر خوب برای شکارچیان خانه این است که ما خانه های بیشتری را برای فروش می بینیم. تعداد فروشندگان جدید که خانه های خود را به بازار عرضه کردند در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشت. و همانطور که در بیانیه پاییز صدراعظم اعلام شده است، پس انداز حق تمبر که در ماه سپتامبر اعمال شد، قرار است تا مارس ۲۰۲۵ باقی بماند .

می‌توانید در شاخص ماهانه قیمت مسکن درباره آنچه در بازار مسکن اتفاق می‌افتد بیشتر بخوانید .

ماه میانگین قیمت درخواستی تغییر ماهانه تغییر سالیانه
نوامبر ۲۰۲۲ ۳۶۶۹۹۹ پوند -۱.۱٪ +۷.۲٪
اکتبر ۲۰۲۲ ۳۷۱۱۵۸ پوند +۰.۹٪ +۷.۸٪

متخصصان چه می گویند؟

اگر به فروش خانه خود فکر می کنید، راهنمایی این است که از زمانی که برای فروش فهرست شده است، مطمئن شوید که قیمت آن رقابتی است تا علاقه خریداران را به خود جلب کنید. کارشناس املاک ما، تیم بنیستر، می‌گوید: «ما از نمایندگان می‌شنویم که هم فروشندگان فعلی و هم فروشندگان جدید می‌دانند که برای فروش در بازار فعلی باید قیمت‌های رقابتی داشته باشند. در طول شور و هیجان بازار، بسیاری از نمایندگان گفتند که مجبور شدند کتاب قوانین ارزش گذاری املاک را به دلیل جنگ های مناقصه پاره کنند، اما اکنون آنها به منطقه آشناتری بازگشته اند و قیمت گذاری درست برای اولین بار حتی برای تضمین فروش سریع بسیار مهم است. “

اندرو مارشال، مدیر منطقه‌ای همپتونز، همچنین می‌گوید که قیمت‌گذاری رقابتی خانه‌تان از زمانی که برای فروش فهرست می‌شود، مهم است.

او می‌گوید: «ما اغلب متوجه می‌شویم که بحرانی‌ترین زمان برای یافتن خریدار، در هفته‌های اول عرضه ملک است. با توافق بر سر قیمتی که از ابتدا با نماینده خود مطابق با کل بازار باشد، می‌تواند به افزایش بازدیدها کمک کند و به فروش سریع‌تر و بدون نیاز به کاهش منجر شود.»

با نرخ وام مسکن چه اتفاقی می افتد؟

اخیرا، وام دهندگان قوانین مربوط به استطاعت وام مسکن را تشدید کرده اند. این برای اطمینان از این است که اگر پرداخت‌هایشان افزایش یابد، مردم همچنان می‌توانند بازپرداخت ماهانه وام مسکن خود را به همراه سایر هزینه‌های خروجی بپردازند.

نرخ بهره بالاتر همچنین به این معنی است که اکنون قرض گرفتن پول گران‌تر است، بنابراین پرداخت‌های ماهانه وام مسکن در مجموع بیشتر از چند ماه پیش است. در حالی که نرخ‌های وام مسکن در هفته‌های اخیر شروع به کاهش کرده‌اند – از بالاترین میزانی که درست پس از بودجه کوچک سپتامبر به آن رسیده‌اند – می‌تواند به این معنی باشد که گزینه‌های وام مسکن شما ممکن است در حال حاضر محدودتر باشد، به خصوص اگر برای اولین بار خریدار هستید.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «دوران نرخ‌های بهره پایین و جنون خرید به پایان رسیده است، که می‌تواند راه را برای یک بازار عادی‌تر باز کند که فرصت‌های بالقوه‌ای را برای کسانی که از ورود به بازار دیوانه‌وار به تعویق افتاده‌اند باز کند. دو سال گذشته.»

اگر شما را برای وام مسکن با یک وام دهنده رد کردند، به این معنی نیست که همه وام دهندگان شما را رد می کنند. می توانید با یک کارگزار یا مشاور وام مسکن واجد شرایط صحبت کنید تا گزینه های شما را بررسی کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *