بیشترین جستجوی مکان های خریداران در سال ۲۰۲۲

لندن از نظر تاریخی بیشترین جستجو را در Rightmove داشته است و ما شاهد بوده ایم که پایتخت دوباره در پایان سال ۲۰۲۲ رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

ما همچنین شاهد پایان یافتن سال با پنج مکان برتر پرجستجو و مشابه با مکان‌هایی بودیم که در سال ۲۰۲۱ دیدیم. لندن ، کورنوال ، دوون ، بریستول و گلاسکو امسال نیز رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دادند.

اما فاصله بین رتبه اول و دوم در حال افزایش است. در سال ۲۰۲۱، چندین ماه شاهد بودیم که کورنوال لندن را به عنوان منطقه‌ای که بیشترین جستجو را انجام می‌داد، پشت سر گذاشت، و بسیاری از خریداران خانه به دنبال فضای اضافی یا زندگی در کنار ساحل بودند، همانطور که در طول همه‌گیری همه‌گیری وجود داشت. و در پایان سال گذشته، تفاوت در تعداد کل جستجوها بین لندن و کورنوال فقط ۳٪ بود. اما در پایان سال ۲۰۲۲، این میزان به ۳۶ درصد افزایش یافته است.

این به این دلیل است که ما شاهد بازگشت به روند جستجویی هستیم که در بازار پیش از همه‌گیری سال ۲۰۱۹ شاهد بودیم، با افراد بیشتری که به دنبال نقل مکان به شهرهای سراسر بریتانیا هستند.

تیم بنیستر، کارشناس املاک ما، می‌گوید: «امسال افرادی که به دنبال خانه بعدی خود هستند، به خوبی و واقعاً به پایتخت بازگشته‌اند – ما شروع به تغییر جزر و مد به سمت پایان سال گذشته کردیم و در طول سال ۲۰۲۲ بسیاری از روندهای ما در بازار شروع به بازگشت به سمت جایی که در سال ۲۰۱۹ بود، کرده است.

نگاهی به مکان های پر جستجو برای خریداران در سال ۲۰۲۲ بیندازید:

رتبه حوزه
۱ لندن
۲ کورنوال
۳ دوون
۴ بریستول
۵ گلاسکو
۶ منچستر
۷ ادینبورگ
۸ شفیلد
۹ یورک
۱۰ کمبریج

 

شهرهای جدید وارد ده شهر برتر در سال ۲۰۲۲ می شوند

به دنبال روندی که خریداران خانه به دنبال شهرها برای خرید خانه بعدی خود هستند، شاهد ورود دو شهر به ده شهر برتر هستیم که در لیست سال ۲۰۲۱ قرار نگرفتند. همراه با کلان شهر شلوغ منچستر در رتبه ششم، شهر تاریخی کمبریج دهمین مکان پرجستجو در سال ۲۰۲۲ بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *