نقل مکان به خانه در سال ۲۰۲۳

وبلاگ

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ 36 بازدید

نقل مکان به خانه در سال ۲۰۲۳

آیا در فکر نقل مکان به خانه در سال ۲۰۲۳ هستید؟ چه در حال شکار خانه باشید، چه آماده باشید که جست و جوی خود را آغاز کنید، یا به فروش خانه خود فکر می کنید، در اینجا آنچه در بازار مسکن اتفاق می افتد با شروع سال جدید است.

آیا در فکر نقل مکان به خانه در سال ۲۰۲۳ هستید؟ چه در حال شکار خانه باشید، چه آماده باشید که جست و جوی خود را آغاز کنید، یا به فروش خانه خود فکر می کنید، در اینجا آنچه در بازار مسکن اتفاق می افتد با شروع سال جدید است.

خریداران خانه در سال ۲۰۲۳ حق انتخاب بیشتری خواهند داشت

Boxing Day به طور سنتی نشان‌دهنده شروع شلوغ‌تر شدن بازار مسکن در بهار است، پس از یک دسامبر آرام‌تر در حالی که مردم از جشن‌ها لذت می‌برند. کارشناس املاک ما، تیم بانیستر، می گوید:

«روز باکسینگ به طور سنتی شروع فعالیت‌هایی است که در ژانویه و فصل فروش بهار پس از کریسمس افزایش می‌یابد، زیرا مردم به جستجوی خود باز می‌گردند یا حرکتی در سال جدید در نظر می‌گیرند. ما شاهد برخی فعالیت‌های امیدوارکننده و الگوهای آشنا در طول دوره جشن امسال بوده‌ایم که نشانه‌های خوبی برای سال آینده است.»

در این روز باکسینگ، شاهد تعداد بی‌سابقه افرادی بودیم که خانه‌های خود را برای فروش انتخاب کردند، ۴۶ درصد بیشتر از همان روز در سال ۲۰۲۱. تیم می‌گوید این فروشندگانی که شروع به کار کرده‌اند و خانه‌شان را قبلاً برای فروش گذاشته‌اند، اکنون این کار را انجام خواهند داد. از جهش بازدیدها در چند هفته آینده بهره مند شوید، زیرا مردم به روال معمول خود باز می گردند.

در سال های اخیر، املاک کافی در بازار برای تعداد افرادی که به دنبال نقل مکان به خانه هستند، وجود نداشته است. این بدان معناست که خانه‌سازان باید به سرعت عمل کنند تا خانه مورد نظر خود را ایمن کنند و قیمت خانه را به بالاترین حد خود برساند.

انتخاب بیشتر برای خریداران در سال جاری به این معنی است که خانه‌ها قبل از یافتن خریدار مناسب، مدت بیشتری در بازار هستند. تیم می گوید:

«پس از چنین شرایط پرحاشیه بازار در چند سال گذشته، بازار آرام‌تر امسال برای جابجایی‌های سنجیده‌ای که ترجیح می‌دهند وقت خود را برای یافتن ملک مناسب صرف کنند، مناسب‌تر خواهد بود».

۲۰۲۳ خانه تکانی آماده و منتظر هستند

سال ۲۰۲۲ سال بسیار شلوغی برای بازار املاک بود و قیمت مسکن به بالاترین حد خود رسید. و با وجود آرام‌تر شدن بازار مسکن در سال جاری – که آخرین بار قبل از همه‌گیری شاهد آن بودیم – هنوز خریداران زیادی آماده راه‌اندازی جستجوی خانه در سال ۲۰۲۳ هستند.

وقتی هفته کریسمس را با هفته Boxing Day مقایسه می کنیم، ۲۰ درصد افزایش بازدید از خانه های فروش در Rightmove وجود دارد.

جهش در تعداد بازدید از املاک برای فروش قبل و بعد از کریسمس نشانه خوبی است که انتخاب جدید موجود توجه زیادی را از سوی خریداران آینده به خود جلب کرده است. تیم می‌گوید پس از توقفی برای جشن‌ها، کسانی که می‌خواهند امسال خرید کنند، آماده خواهند بود تا به برنامه‌های خود بازگردند و ارزیابی کنند که مایلند در کجا زندگی کنند و چه چیزی می‌توانند بپردازند.

با قیمت مسکن چه اتفاقی می‌افتد؟

در ماه دسامبر، متوسط ​​قیمت یک خانه در بریتانیا ۳۵۹۱۳۷ پوند بود و ما پیش‌بینی می‌کنیم که قیمت ملک در سال ۲۰۲۳ به طور متوسط ​​۲ درصد کاهش یابد. اما از آنجا که پیش‌بینی قیمت خانه ما برای سال آینده براساس قیمت ملی به طور متوسط، انتظار داریم فعالیت بازار مسکن، از جمله تغییرات قیمت مسکن، بسته به محل زندگی شما متفاوت باشد.

این به این دلیل است که تعداد زیادی بازارهای کوچکتر در سطح محلی در حال بازی هستند که روندها بسته به نوع ملک موجود در بازار، مطلوبیت مکان و آنچه خریداران در آن منطقه می توانند پرداخت کنند، متفاوت است.

در گزارش قیمت خانه دسامبر ما، میانگین قیمت درخواستی محل زندگی خود را بررسی کنید   .

بنابراین، یافتن مشاور املاک مناسب کلید خواهد بود

و از آنجایی که احتمالاً شاهد این بازارهای محلی در حال بازی هستیم، یافتن یک مشاور املاک محلی متخصص، که منطقه شما و روندهای آن را از درون می شناسد، مهم خواهد بود. شما باید نماینده ای را انتخاب کنید که احساس می کنید می توانید به آن اعتماد کنید تا شما را در فرآیند فروش خانه راهنمایی کند.

همچنین می‌تواند ایده خوبی باشد که نماینده‌ای را انتخاب کنید که اخیراً املاکی مانند ملک شما را در منطقه شما فروخته است، زیرا آنها لیست به‌روزترین خریداران بالقوه را برای خانه شما خواهند داشت.

جدیدترین افزایش نرخ بهره برای گرفتن وام مسکن چه معنایی می تواند داشته باشد؟

در چند ماه گذشته ثبات بیشتری در بازارهای مالی وجود داشته است. بنابراین، اخیراً شاهد افزایش تعداد معاملات وام مسکن در دسترس بوده ایم.

بسیاری از معاملاتی که وام‌دهندگان وام مسکن در حال حاضر ارائه می‌کنند، قبلاً در افزایش اخیر نرخ بهره بانک انگلستان، از جمله افزایش ماه دسامبر به ۳.۵ درصد، نقش داشته‌اند، زیرا این مورد انتظار می‌رفت. بنابراین بعید است که افزایش نرخ در دسامبر منجر به افزایش قیمت وام مسکن شود. در واقع، حتی شاهد بوده ایم که برخی وام دهندگان در هفته های اخیر نرخ بهره خود را کاهش داده اند.

با این حال، وام دهندگان اخیراً معیارهای استطاعت خود را سخت‌تر کرده‌اند. این برای اطمینان از اینکه مردم همچنان قادر به پرداخت وام های مسکن خود هستند، در صورتی که پرداخت های آنها افزایش می یابد، انجام می شود. در اینجا می‌توانید درباره نحوه ارزیابی مقرون به صرفه بودن وام‌های مسکن توسط وام‌دهندگان اطلاعات بیشتری کسب کنید .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *