قیمت مسکن در سال ۲۰۲۲ در کجا بیشترین افزایش را داشته است؟

افزایش قیمت خانه اغلب می تواند یک شاخص قوی باشد که نشان می دهد مناطق مورد علاقه ساکنان خانه هستند، زیرا با مطلوب تر شدن مکان، قیمت خانه افزایش می یابد.

شهر ایستوود در ناتینگهام شایر، که بین شهرهای دربی و ناتینگهام قرار دارد، بهترین نقطه قیمتی سال ۲۰۲۲ است. قیمت خانه در این منطقه در سال گذشته ۲۹ درصد افزایش یافت و میانگین قیمت یک خانه را به ۲۳۱۳۸۱ پوند رساند. اما این هنوز بیش از ۱۰۰۰۰۰ پوند کمتر از میانگین قیمت یک خانه در بریتانیای کبیر است که در حال حاضر ۳۵۹۱۳۷ پوند است. شما می توانید میانگین قیمت یک خانه در منطقه خود را در شاخص ماهانه قیمت خانه ما بررسی کنید.

کارشناسان داخلی چه می گویند؟

محبوبیت ایستوود در میان افراد خانه‌نشین ممکن است به دلیل امکانات محلی آن و داشتن فضای سبز در نزدیکی آن باشد. ویل واتسون، نماینده املاک و مستغلات محلی، مدیر آژانس های املاک واتسون در ناتینگهام شایر، می گوید:

ما متوجه شدیم که ایستوود همیشه مکانی محبوب برای خریداران بوده است، زیرا دارای فروشگاه‌های متنوع، مدرسه خوب و پزشک عمومی است، حومه شهر در نزدیکی آن و ارتباطات حمل و نقل عالی با دسترسی آسان به بزرگراه M1 دارد. نسبت نسبتاً بالایی از مقامات محلی سابق و خانه‌های پلکانی وجود دارد که به خوبی ساخته شده‌اند و ارزش مناسبی برای پول نشان می‌دهند، با فروش‌های زیادی که کمتر از میانگین ملی می‌بینیم، بنابراین جای تعجب نیست که مردم برای ارزش بیشتر به منطقه ایستوود نقل مکان کرده‌اند. “.

کدام مناطق دیگر بیشترین افزایش قیمت را داشته اند؟

از ده نقطه داغ قیمت برای سال ۲۰۲۲، پنج منطقه دارای میانگین قیمت مسکن کمتر از میانگین ملی هستند. همراه با ایستوود برتر، این مناطق شامل Hulme ، Chelston ، Little Lever و Deeping St James بود.

نگاهی دقیق تر به لیست کامل در اینجا بیندازید:

رتبه حوزه میانگین قیمت درخواستی ۲۰۲۲ میانگین قیمت درخواستی ۲۰۲۱ میانگین تغییر قیمت درخواستی در مقایسه با ۲۰۲۱
۱ ایستوود، ناتینگهام ۲۳۱,۳۸۱ پوند ۱۷۹۱۹۴ پوند +۲۹٪
۲ هولم، منچستر بزرگ ۲۳۸۲۴۹ پوند ۱۸۸۴۵۴ پوند +۲۶٪
۳ ساندبانکس، دورست ۱,۵۸۵,۲۴۶ پوند ۱,۲۹۸,۳۸۵ پوند +۲۲٪
۴ هیثفیلد، ساسکس شرقی ۴۰۵۸۴۶ پوند ۳۳۶۵۳۸ پوند +۲۱٪
۵ چلستون، دوون ۲۷۵۷۷۳ پوند ۲۲۹۰۹۰ پوند ۲۰%
۶ سنت پیترز، کنت ۳۷۹۱۹۹ پوند ۳۱۵۱۲۶ پوند ۲۰%
۷ Cowes، جزیره وایت ۳۶۷۵۶۹ پوند ۳۰۷۰۶۵ پوند ۲۰%
۸ اهرم کوچک، منچستر ۲۰۲,۸۹۰ پوند ۱۶۹۷۰۹ پوند ۲۰%
۹ برچینگتون، کنت ۴۱۶۱۵۶ پوند ۳۴۹۲۰۶ پوند ۱۹%
۱۰ دیپینگ سنت جیمز، کمبریج شایر ۳۲۶۸۲۴ پوند ۲۷۴,۴۱۲ پوند ۱۹%

 

 

قیمت مسکن در سال ۲۰۲۲ چگونه تغییر کرد؟

در پایان سال ۲۰۲۲، قیمت مسکن در سراسر بریتانیا در مقایسه با سال ۲۰۲۱ به طور متوسط ​​۵.۶ درصد افزایش یافته بود. همچنین ۱۹.۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹، قبل از شروع همه گیری بود. کارشناس املاک ما، تیم بانیستر، می گوید:

“قیمت ملک در سه سال گذشته به طور استثنایی افزایش یافته است. اگر با دسامبر ۲۰۱۹، درست قبل از شروع همه‌گیری، مقایسه کنیم، میانگین قیمت درخواستی یک خانه در بریتانیا ۲۰ درصد افزایش یافته است. برای در نظر گرفتن این موضوع، قیمت‌های درخواستی در سه سال گذشته فقط ۳ درصد افزایش یافت و ما باید تا سال ۲۰۱۳ برگردیم تا شاهد رشد قیمت مشابه باشیم.

اگر در فکر جابجایی امسال هستید، این چه معنایی می تواند داشته باشد؟

در سال ۲۰۲۳، ما پیش‌بینی می‌کنیم که قیمت‌های درخواستی به طور متوسط ​​۲٪ کاهش یابد و می‌توانید در مورد علت آن در پیش‌بینی قیمت مسکن ما بیشتر بخوانید . اما از آنجایی که بازارهای محلی زیادی در بازی وجود خواهد داشت، تغییرات قیمت خانه احتمالاً متفاوت است، بسته به اینکه در کجای بریتانیا زندگی می کنید. این به این دلیل است که قیمت ها تحت تأثیر مواردی مانند املاک موجود، مطلوبیت مکان و مقرون به صرفه بودن منطقه است.

از آنجایی که بسیاری از صاحبان خانه در سال های گذشته شاهد افزایش ارزش خانه های خود بوده اند، این می تواند عاملی برای فروشندگان در هنگام عرضه خانه های خود به بازار باشد. تیم می گوید:

«اکنون که دوره پرحاشیه بازار به پایان رسیده است، و این احتمال وجود دارد که برخی از فروشندگان، به ویژه آنهایی که در مکان ها و بخش هایی از بازار هستند که بیشترین سود را از رشد قیمت همه گیر برده اند، ممکن است مایل باشند از برخی از سودهای خود چشم پوشی کنند. این بازار آرام تر برای مذاکره در مورد فروش موفق.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *