یکی از تصورات غلط رایج در مورد سرمایه گذاری در املاک این ایده است که با خرید ملک، شما یک شبه ثروتمند خواهید شد.

با این حال، در واقعیت، برای اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران املاک، سرمایه گذاری در ملک یک بازی انتظار است.

استراتژی ها و روش هایی برای سرمایه گذاری وجود دارد که به شما امکان می دهد در مدت کوتاهی بازدهی را مشاهده کنید. با این حال، اگر هدف شما ایجاد ثروت معنادار برای تامین مالی سبک زندگی خود در دراز مدت است، یکی از مطمئن ترین گزینه ها برای شما، خرید و نگهداری سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است.

سرمایه گذاری خرید و نگهداری چیست؟

به زبان ساده، سرمایه گذاری خرید و نگهداری املاک و مستغلات زمانی است که یک سرمایه گذار ملکی را به قصد تملک آن برای مدت طولانی خریداری می کند.

به طور معمول، این دوره می تواند از پنج تا ۳۰ سال طول بکشد. در این بین، آنها ملک را به مستاجران اجاره می دهند تا درآمد ماهانه ای داشته باشند تا زمانی که آنها تصمیم به فروش ملک بگیرند.

درآمد حاصل از پرداخت اجاره به اموال درآمدی را جریان نقدی می نامند.

در حالت ایده آل، جریان نقدی ایجاد شده در یک ملک باید بیشتر از پرداخت های مکرر مرتبط با ملک باشد. این شامل پرداخت‌های ماهانه وام مسکن، هزینه‌های بیمه، نگهداری منظم و سایر پرداخت‌هایی است که شما به‌عنوان مالک ملک مسئول آن هستید.

برای اینکه ملک به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل شود، شما همچنین می خواهید درجاتی از سود ملک را بدست آورید و در عین حال اجاره را با قیمت مناسبی که مستاجران حاضر به پرداخت آن هستند حفظ کنید.

قدردانی و افزایش اجاره

با گذشت سالها، ارزش ملک افزایش می یابد و به سرمایه گذار اجازه می دهد اجاره ملک را افزایش دهد.

در انتاریو، این افزایش ها سالانه به نرخ تعیین شده توسط وزارت امور شهرداری انتاریو محدود می شود. در حال حاضر حداکثر افزایش سالانه اجاره بها در اجاره نامه های موجود ۱.۲ درصد تعیین شده است.

هنگامی که قرارداد اجاره به پایان می رسد و اجاره نامه جدیدی ایجاد می شود، مالک ملک مختار است که اجاره را فراتر از این محدودیت ها افزایش دهد.

لازم است بدانید که امکان افزایش اجاره بها در املاک مسکونی تنها محدود به واحدهایی است که قبل از ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ ایجاد یا اشغال شده اند.

مزایای کوتاه مدت و بلند مدت سرمایه گذاری خرید و نگهداری

یکی از دلایلی که مردم اغلب به سرمایه گذاری های خرید و نگهداری سوگند یاد می کنند، ترکیبی از منافع کوتاه مدت و بلند مدت است که در دسترس است.

مزایای کوتاه مدت

مزیت کوتاه مدت اولیه سرمایه گذاری خرید و نگهداری املاک، توانایی ایجاد جریان نقدی از املاک شما برای کسب درآمد غیرفعال ماهانه است.

همچنین عناصر متعددی برای نگهداری ملک اجاره ای وجود دارد که در کوتاه مدت قابل کسر مالیات و سودمند است.

مزایای بلند مدت

در بلندمدت، مزیت اصلی خرید و نگهداری املاک و مستغلات این است که تقریباً مطمئناً دارایی شما در طول زمان افزایش می یابد.

این بدان معناست که وقتی زمان فروش ملک فرا می رسد، پول بیشتری از آنچه در ابتدا برای خرید گذاشته اید دریافت خواهید کرد. سرمایه گذاران همچنین اغلب املاک و مستغلات را به عنوان روشی قابل اعتماد برای مبارزه با تورم ستایش می کنند، زیرا ارزش مورد انتظاری که از املاک تجربه می شود اغلب بالاتر از نرخ تورم است.

این امر از فرسودگی و از دست دادن ارزش وجوه شما در حساب بانکی محافظت می کند زیرا به آرامی توسط نرخ تورم پیشی می گیرد.

علاوه بر این، با پرداخت وام مسکن در املاک خود، سهامی را در خانه ایجاد خواهید کرد که می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. این کار را می توان با تامین مالی مجدد و برداشت آن وجوه برای سرمایه گذاری مجدد یا تامین مالی خریدهای بزرگ از سبک زندگی خود انجام داد.

ملاحظات مهم قبل از سرمایه گذاری

قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری، همیشه بسیار مهم است که تحقیق و بررسی لازم را انجام دهید و تا آنجا که می توانید عوامل زیادی را در نظر بگیرید.

به این ترتیب، سود و خطرات بالقوه ای را که به عنوان یک سرمایه گذار با آن روبرو هستید را درک می کنید و می توانید با دقت تصمیم بگیرید که کجا و چگونه پول خود را خرج کنید.

بنابراین، در اینجا برخی از عوامل مهمی که باید هنگام بررسی خرید و نگهداری املاک و مستغلات در نظر بگیرید، آورده شده است.

  • هزینه

هنگام خرید ملک، باید بدانید که چقدر می توانید انتظار پرداخت پیش پرداخت، ماهانه و بلند مدت داشته باشید. این شامل پیش پرداخت ها، هزینه های بسته شدن، کارمزدها، پرداخت های وام مسکن، هزینه های بیمه و هزینه های نگهداری فوری و بلندمدت می شود. در حالی که درآمد اجاره شما باید اکثر این هزینه ها را پوشش دهد، هنوز هم مهم است که از آنها آگاه باشید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید تا در صورت خالی شدن غیرمنتظره، وام مسکن خود را نکول کنید و ملک را از دست ندهید.

  • تامین مالی

اکثر مردم نمی توانند یک ملک را به طور کامل بخرند، و حتی در بین کسانی که می توانند، هنوز هم به طرز باورنکردنی متداول است که به گزینه های تامین مالی برای خرید املاک و مستغلات نگاه کنند. طیف گسترده ای از گزینه های تامین مالی وجود دارد، مانند:

  • وام دهندگان وام مسکن سنتی
  • وام دهندگان خصوصی
  • وام دهندگان پول سخت
  • خطوط اعتباری سهام خانه
  • قراردادهای سرمایه گذاری مشترک
  • و بیشتر

قبل از استفاده از هر یک از این روش ها برای خرید ملک، مطمئن شوید که در مورد مزایا و معایب هر گزینه تحقیق کرده اید.

  • تغییر ارزش املاک

علاوه بر در نظر گرفتن هزینه های فوری یک ملک، مهم است که این واقعیت را در نظر بگیریم که بازار مسکن طیف گسترده ای از نقاط بالا و پایین را تجربه می کند.

در حالی که اغلب می توان تصور کرد که یک ملک افزایش می یابد، بازار اغلب غیرقابل پیش بینی است و همیشه خطر یک رکود ناگهانی وجود دارد.

اکنون، این ممکن است معمولاً برای صاحبان خانه‌هایی که می‌توانند از این قیمت‌ها خارج شده و پس از افزایش ارزش ملک، آن را بفروشند، نگران کننده نباشد. با این حال، در صورت مشکلات مالی غیرمنتظره، برخی از صاحبان املاک ممکن است خود را مجبور به فروش املاک خود در زمان‌های کمتر از حد مطلوب ببینند که ارزش‌ها پایین‌تر است.

این می تواند منجر به از دست دادن سود بالقوه سرمایه گذاران یا از دست دادن پول بالقوه در فروش شود.