من متوجه می شوم که چگونه آنها آسان هستند، و موافقم که آنها به دلیل سادگی برای کسانی که درآمد پایدار و بالا دارند عالی هستند. اما چگونه می‌توان مجموعه‌ای از آپارتمان‌ها را بدون افزایش دائمی درآمد شغلی خود افزایش داد؟

با پرداخت مالیات بر درآمد بیشتر، درآمد فرد بیشتر می شود…

آیا ممکن است کارگزاران آپارتمان و سازندگان فقط بازاریاب های عالی باشند؟

ساخت و سازهای جدید تقریباً دو برابر کمیسیون فروش مجدد املاک را به نمایندگان ارائه می دهند. این به ویژه برای نمایندگان بسیار مهم است زیرا کاندوهای جدید به قیمت ۱۷۰۰ دلار در هر فوت مربع فروخته می شوند، در حالی که کاندوهای فروش مجدد ۱۲۰۰-۱۴۰۰ در هر فوت مربع هستند…

نمایندگان چگونه سرمایه گذاری می کنند؟ 

خب، شخصاً به عنوان مشاور املاک سال برای سرمایه گذاران برای چهار سال متوالی، دخترم صاحب یک دوبلکس و پسرم خانه ای اجاره ای به دانشجویان دانشگاه مک مستر است. این ترجیح من برای بازگشت سرمایه بالاتر است: دو نوع سرمایه گذاری چند خانواده.

منطقه تورنتو بزرگ (GTA) اغلب به عنوان یک زمین بازی برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات در نظر گرفته می شود که به دنبال ملک سرمایه گذاری بعدی خود هستند.

به هر حال، با طیف گسترده ای از املاک موجود در چنین گروه های متنوع و به هم پیوسته ای از شهرها و شهرها، امکانات تقریباً بی پایان است.

با گزینه های بسیار زیاد، بسیاری از سرمایه گذاران جدید مطمئن نیستند و در خرید فوری هر چیزی مردد هستند.

در حال حاضر، در حالی که انواع املاکی که به افراد توصیه می شود بخرند بسته به اهداف و استراتژی سرمایه گذاری آن فرد تغییر می کند، برای جذابیت املاک چند خانواده در منطقه باید گفت.

یک جمعیت رو به رشد

 

 

جمعیت منطقه بزرگ تورنتو به طور مداوم در حال افزایش است و با این رشد تقاضا برای مسکن در این منطقه افزایش می یابد. این از این واقعیت ناشی می شود که تورنتو در حال حاضر بالاترین جمعیت را در بین شهرهای دیگر کانادا دارد.

در سال ۲۰۲۱، کل جمعیت GTA بیش از ۶.۷ میلیون نفر تعیین شد. این باعث ایجاد فشار برای توسعه و ساخت اقامتگاه های چند خانواده بزرگ برای اسکان همه می شود.

بعد، شما باید تراکم جمعیت را در نظر بگیرید… چند نفر نزدیک به هم زندگی می کنند، و چگونه می توانید همه آنها را در آن فضا قرار دهید.

در سال ۲۰۲۱، تخمین زده شد که در GTA، تراکم جمعیت تقریباً ۹۴۲.۴ نفر در هر کیلومتر مربع است. با این حال، در شهر تورنتو، تقریباً ۴۴۲۷.۸ نفر در هر کیلومتر مربع بود

با گذشت سالها، تراکم جمعیت رو به افزایش بوده است.

در سال ۲۰۱۶، ۸۴۹ نفر در هر کیلومتر مربع در GTA و ۴۳۳۴.۴ نفر در تورنتو برآورد شده است.

هنگامی که جمعیت افزایش می یابد، دو گزینه برای گسترش شهر در دسترس است: به سمت بیرون یا بالا. با این حال، در شهرها و شهرهایی که GTA را تشکیل می‌دهند، بیرون اغلب گزینه‌ای نیست.

این شهرها و شهرک‌ها آنقدر نزدیک به هم ساخته شده‌اند که معمولاً نمی‌توان آن‌ها را به بیرون گسترش داد، بدون اینکه در محدوده شهر دیگری قرار بگیرند.

این بدان معناست که برای توسعه خانه‌ها برای جمعیت رو به رشد، توسعه‌دهندگان در حال ساخت مجتمع‌های آپارتمانی و آپارتمان‌های بزرگ هستند که برخلاف خانه‌های تک‌خانواده‌ای.

جریان های درآمدی چندگانه

 

 

 

یکی دیگر از مزایای کلیدی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات چند خانواده، توانایی ایجاد جریان های درآمدی متعدد از یک ملک واحد است.

ایجاد چندین منبع جریان نقدی از طریق سرمایه گذاری چند خانواده ممکن است منحصر به GTA نباشد، اما مطمئناً ارزش تصدیق دارد.

با خرید دوبلکس، تریپلکس، ساختمان های آپارتمانی یا سایر واحدهای چند خانواده، به خود اجازه می دهید چندین مستاجر برای اجاره ملک سرمایه گذاری خود پیدا کنید.

این به این معنی است که می توانید چندین ماهانه اجاره را برای کمک به پوشش هر گونه وام مسکن، بیمه، خدمات آب و برق، مدیریت دارایی یا سایر پرداخت های مکرر مرتبط با ملک پیش بینی کنید و در عین حال پول بیشتری را در جریان کلی نقدینگی دریافت کنید تا به تامین مالی سبک زندگی خود کمک کنید.

البته خطر خالی شدن واحدها و از دست دادن بخشی از درآمد ماهانه شما وجود دارد.

با این حال، برخلاف خانه‌های تک‌خانواره‌ای که در صورت خالی ماندن تمام درآمد خود را از دست می‌دهند، واحدهای چندخانواره تا زمانی که برخی از واحدهای شما اشغال می‌شوند به تولید درآمد ادامه می‌دهند.

اگر در واحدهای چند خانواری بزرگتر سرمایه گذاری می کنید،یک استراتژی هوشمندانه این است که قیمت اجاره خود را تعیین کنید تا بتوانید هزینه های ماهانه خود را با نرخ اشغال کمتر پوشش دهید.

انجام این کار خطر از دست دادن پول را در طول دوره های گردش مستاجر کاهش می دهد و زمانی که دارایی های شما پر است، برخی از واحدهای شما می توانند صرفاً سود در نظر گرفته شوند.

تقاضای بالا برای مسکن

 

در حال حاضر، تورنتو و شهرهای اطراف آن دارای بالاترین سطح تقاضای مسکن در کانادا هستند.

در ژانویه ۲۰۲۲، تخمین زده شد که برای همگام شدن با افزایش جمعیت، منطقه تورنتو بزرگ باید هر سال ۳۰ درصد خانه های بیشتری بسازد.

البته، برای شروع پاسخگویی به این تقاضا، یک انتخاب آشکار ساخت خانه‌های چند خانواده برای به حداکثر رساندن تعداد واحدهای جدید ایجاد شده در همان مقدار فضا خواهد بود.

همچنین، از آنجایی که تقاضای مسکن در منطقه تورنتو بسیار زیاد است، قیمت‌های اجاره افزایش یافته است و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا جریان نقدی بیشتری نسبت به گذشته ایجاد کنند.

البته این افزایش تقاضا قیمت‌هایی را که خریداران در هنگام ورود به بازار انتظار دارند مشاهده کنند نیز افزایش داده است.

در حالی که برخی از افراد از این به عنوان بهانه ای برای عدم سرمایه گذاری استفاده می کنند، با استناد به تمایل به انتظار برای کاهش سرعت بازار و کاهش قیمت ها، این همیشه یک استراتژی قابل اعتماد نیست.

به عنوان مثال، علیرغم رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸، میانگین قیمت مسکن در تورنتو به افزایش خود ادامه داد. بنابراین، با اجازه دادن به قیمت فعلی بازار مسکن که شما را از سرمایه‌گذاری در حال حاضر باز می‌دارد، با این خطر که ارزش ملک همچنان در حال افزایش است، حتی در دوره‌های سختی مالی، از بازار خارج شوید.

در نهایت، تقاضای مداوم بالا برای املاک و مستغلات در GTA می تواند بسیار سودمند باشد اگر تصمیم به فروش ملک خود در تاریخ بعدی داشته باشید.

در سال‌های اخیر، تقاضا برای مسکن به حدی افزایش یافته است که خریداران انتظار دارند هر بار که برای ملکی پیشنهاد می‌دهند، با یکدیگر رقابت کنند.

این بدان معناست که هنگامی که تصمیم به فروش دارید، احتمال زیادی وجود دارد که ممکن است چندین پیشنهاد بالاتر از قیمت فهرست شده ای که تعیین کرده اید دریافت کنید و سود کلی شما را افزایش دهد.